بیلبرد تبلیغاتی به نام پل عابر پیاده / پل هایی که فقط دکوری هستند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 500 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:42 ب.ظ، یکشنبه، 28 اردیبهشت، سال 1393 نظرات یک نظر

پل های عابر پیاده گرگان امروز بیشتر از اینکه مورد استفاده عابرین قرار بگیرد بیشتر برای تبلیغات استفاده می شود.

thumb271-cefd8b9817b997fba2ff77f2a11e943eبه گزارش رادکانا، مردی در حالی که با همسرش قصد عبور از خیابان را داشت ابتدا به سمت چپ نگاهی انداخت و با آرامی عرض خیابان را طی کرد و به وسط خیابان می رسد و می خوهد ادامه مسیر را طی کند که بعد از ورود به خیابان صدای ترمز شدیدو بعد صدای بوق‌های مکرر شنیده می شود.

پل عابر پیاده هم در آن نزدیکی به عنوان یک دکور خود نمایی می کند و راننده با داد و بیداد و گلایه می گوید حواست کجاست و چرا عابر پیاده به خود زحمت عبور از پل عابر را نداده است تا برای خود و دیگران مشکل ایجاد نکند .

عابر پیاده و همسرش شانس می آورند که راننده سرعت زیادی نداشته و با ترمز کردن جلوی برخورد را گرفته است ولی عابر پیاده و همسرش شکه شده اند و چند لحظه ای را در کنار بلوار می نشینند یکی از کاسبان برای آنها لیوانی آب خنک می آورد تا حالشان جا بیاید .

چهره عابر پیاده نشان می دهد که شرمنده شده است و از نگاه های سنگین و تحقیر آمیز مردم ناراحت است و می داند که هرکدام از مردم به گونه‌ای او را تحقیر و سرزنش می‌کنند.

a3j2q91479d751ds0v

وجود این پل عابر پیاده باعث می شود رانندگان با اطمینان خاطر بیشتری پدال گاز را فشار دهند و توجه کمتری به عابرین احتمالی که عرض خیابان را می پیمایند داشته باشند .

این در حالی است که بسیاری از شهروندان از این پل‌های عابر پیاده به دلیل شرایط خاصی که دارند نمی توانند استفاده کنند چون برخی از این پل‌ها مکانیزه نیستند و گاهی برخی از این پل ها به دلیل عدم جانمایی مناسب با استقبال کمتری مواجه می شوند .

پل های عابر پیاده عمدتا در جهت رفاه مردم و عابرین در شهر ها احداث می شود تا امنیت عابرین پیاده را بالا ببرد و جلوی حوادث رانندگی احتمالی را بگیرد و میزان تصادفات را کاهش دهد .

حمید مرد مسنی که با عصا قصد عبور از عرض خیابان را داشت در پاسخ به خبرنگار ما در خصوص دلیل عدم استفاده از پل هوایی، گفت : این پل استاندارد لازم را ندارد و با این وضعیت که باید 3 برابر عرض خیابان را طی کند تا بتوانداز عرض خیابان عبور کند.

وی می‌افزاید: این پل‌های هوایی بعد از ساعت ده شب بسته می‌شوند و بعضی اوقات هم پله برقی آن خاموش است .

امیر جوان دانشجوی که از خیابان عبور می کرد در تائید سخنان حمید افزود : وقتی این پل را در خیابانی با این عرض کم زده اند و فقط یک طرف آن پله برقی دارد معلوم است که افراد مسن و معلولین از آنها استفاده نمی کنند.

وی ادامه داد: اکثر پل های هوایی ما فقط جنبه تابلوی تبلیغاتی دارد و به یک بیلبرد تبلیغاتی تبدیل شده است و کمتر به رفاه عابرین اهمیت داده شده است.

g23ya3av5v8u960kaj68

همه اینها در حالی است که کارشناسان معتقد اند برخی از پل های هوایی در گرگان کاربردی نیست و فقط برای اینکه پلی احداث شده باشد ساخته شده اند و جا نمایی مناسبی در آنها دیده نمی شود .

محمدرضا سبطی عضو شورای اسلامی شهر گرگان در این خصوص می گوید در بسیاری از کشور ها عابرین پیاده با استفاده از زیرگذر ها عرض خیابان را طی می کنند و کمتر پل عابر پیاده مورد استفاده قرار می گیرند .

وی ادامه داد : برای استفاده بیشتر شهروندان از پل های عابر پیاده باید فرهنگ سازی شود و با طراحی مناسب برای عابرین ایجاد انگیزه نمائیم .

معاون فنی و شهرسازی اسبق شهرداری گرگان تصریح کرد : می توان با مکانیزه کردن پل ها و ایجاد قرفه هایی در بالای این پل های هوایی برای استفاده بیشتر عابرین انگیزه ایجاد کرد .

این عضو شورای شهر گرگان افزود : بعضی میادین همچون میدان شهرداری گرگان نیازی به احداث پل نداشته و با ساماندهی های ترافیکی می توانستند مشکل آن را حل کنند چون پل های عابر پیاده در این میادین کار برد ندارد مردم به علت عرض کم خیابان تمایلی به استفاده از پل هوایی را ندارند.

امین می گوید:

سلام علی آقا خوبی برادر
خداقوت
چه خبرها

ارسال نظر