بیکاری و کم‎آبی مشکلات اساسی گلستان است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 228 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 6:59 ب.ظ، چهارشنبه، 30 اردیبهشت، سال 1394 نظرات بدون نظر

مسئول بسیج سازندگی سپاه نینوا گلستان گفت: در حال حاضر بیکاری و کم‎آبی دو مشکل اساسی در استان گلستان محسوب می‎شود.

13931101000013_PhotoAبه گزارش رادکانا به نقل از فارس، حسن ملک‎حسینی بعد از ظهر امروز در کارگاه آموزشی توجیهی اقتصاد مقاومتی که در مرکز استان گلستان برگزار شد، اظهار کرد: استان گلستان از ظرفیت‎های خوب و متنوعی برخوردار است و جای تامل دارد که با این همه استعداد در برخی حوزه‎ها رشد چندانی وجود ندارد.

وی کسب رتبه نخست گلستان در بخش اقتصاد مقاومتی را ناشی از عملکرد دلسوزانه مجموعه خواند و تصریح کرد: برای تحقق مطالبه مقام معظم رهبری نباید در این حد اکتفا شود و لازم است تا به صورت علمی‎تر، هدفمندتر و هوشمندانه‎تر در حوزه اقتصاد مقاومتی حرکت کنیم.

اقتصاد مقاومتی با حرف و همایش محقق نمی‎شود

مسئول بسیج سازندگی سپاه نینوا گلستان با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری بیش از 900 بار در فرمایشات خود به ضرورت اقتصاد مقاومتی پرداخته‌اند، افزود: اقتصاد مقاومتی علاج مشکلات اقتصادی کشور است.

ملک‎حسینی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی یک الگو، مدل، نگاه عقلانی و منطقی است، خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی، اقتصادی مردم‌بنیان، دانش‌بنیان و عدالت محور است که در اقتصاد داخلی بسیار تعیین‌کننده خواهد بود.

وی اقتصاد مقاومتی را یکی از ضروریات جامعه اسلامی برشمرد و گفت: اقتصاد مقاومتی نه تهدیدپذیر است و نه تحریم‎پذیر بلکه زیباترین راهبرد اصولی برای عبور از مشکلات است که باید به عنوان یک طرح بزرگ تبدیل به برنامه و اجرا شود، اینکه فقط در سمینارها و همایش‎های ملی راجع به آن حرف بزنیم و قدمی برنداریم گره‎ای از مشکلات باز نمی‎کند.

باید از ظرفیت فارغ‎التحصیلان دانشگاهی استفاده شود

مسئول بسیج سازندگی سپاه نینوا گلستان با بیان اینکه دولت‎ها چهار وظیفه عمده دارند، اظهار کرد: توجه به امنیت، بهداشت، آموزش و اقتصاد جزء وظایف اصلی دولت‎ها محسوب می‎شود.

ملک‎حسینی اقتصاد پایدار را رمز توسعه پایدار عنوان کرد و گفت: کشور ما از فرصت‎های بسیار خوبی برخوردار است، هوش و ذکاوت ایرانی در جهان زبانزد بوده است، منابع نفت، گاز و انرژی داریم و همسایگی با 15 کشور می‎تواند بازار بالقوه‎ای برای ایران فراهم کند.

وی گفت: 10 میلیون فارغ‎التحصیل دانشگاهی در کشور وجود دارد و 4 میلیون دانشجو در حال تحصیل هستند که باید از ظرفیت آنها در جامعه استفاده شود.

بسیج پرچمدار اقتصاد مقاومتی است

مسئول بسیج سازندگی سپاه نینوا گلستان با تاکید بر مدیریت جهادی و نه مدیریت اداری بیان داشت: با تکیه بر مدیریت اداری گره‎ای از مشکلات جامعه باز نمی‎شود.

ملک‎حسینی با بیان اینکه بسیج پرچمدار اقتصاد مقاومتی است، گفت: بسیج یکی از وسیع‎ترین سازمان‎های جهان است که با این ظرفیت می‎توان کارهای بزرگ انجام داد، بسیج خالق شرایط است نه مخلوق شرایط، بسیج با شعار یک خانه یک کارخانه به میدان آمده و در این مسیر حرکت می‎کند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر