تأکید استاندار گلستان بر ظرفیت صنایع بزرگ و استقرار آن در استان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 261 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:01 ب.ظ، شنبه، 20 دی، سال 1393 نظرات بدون نظر

استاندار گلستان گفت: برای توسعه‌ی استان باید بر صنایع بزرگ و طرح‌های بالای ۵۰ میلیارد تومانی در راستای توازن بخشی گلستان با دیگر استان‌ها تمرکز کنیم.

Ost1به گزارش رادکانا، دکتر «حسن صادقلو» در نهمین جلسه‌ی شورای اداری استان تصریح کرد: توجه به بند «ز» تبصره 5 قانون بودجه 93 اهمیت فراوانی دارد و ما باید با تمام قوا بر ظرفیت صنایع بزرگ و استقرار آن در استان متمرکز شویم.

وی که در جمع مدیران ارشد استانی سخن می‌گفت، با تأکید بر مصوبات سفر ریاست محترم جمهوری گفت: مدیران اجرایی باید هم‌نوا، واحد و بی‌قرار این مصوبات را پیگیری کنند و یقیناً برکات آن در پیگیری، اقدام و اجرای مصوباتی است که دکتر روحانی قول آن را به گلستانی‌ها داده‌اند.

استاندار گلستان با تأکید بر اینکه بخش قابل توجهی از بودجه‌ی 121پروژه منتخب استان که مصوبه سفر ریاست محترم جمهوری بود باید در سال 93 تخصیص یابد، اظهار کرد: از مدیران اجرایی مرتبط می‌خواهیم با تعصب و بی‌قراری این پروژه‌ها را پیگیری کنند.

صادقلو با اشاره به موضوع آشوراده و طرح گردشگری آن خاطرنشان کرد: ما خود را مدافعان اصلی محیط زیست می‌دانیم و با درک کامل از دغدغه‌ی حامیان محیط‌زیست، به هیچ عنوان قصد نداریم کاری برخلاف ملزومات زیست‌محیطی در آشوراده انجام دهیم.

وی افزود: اگر به تفاهمنامه‌ی بین سازمان محیط زیست و سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری دقت شود، مشخص شد که ما بدون هماهنگی با محیط‌زیست به عرصه‌ی آشوراده دست نخواهیم زد و در عین حال با حساسیت بسیار بالایی موضوع آشوراده پیگیری شده و می‌شود.

استاندار گلستان در عین حال از تقدیر نهاد ریاست جمهوری از گلستان خبر داد و افزود: طی نامه‌ای از عملکرد استان در سفر ریاست محترم جمهوری و همچنین بخش ارتباط مردمی (سامد) تشکر و این استان را استان شاخص در کشور معرفی کرده‌اند.

هم‌چنین در این جلسه مدیران شرکت آب منطقه‌ای ، سازمان صنعت معدن و تجارت استان، شرکت توزیع نیروی برق استان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان پیرامون اقدامات انجام شده بر محور مدیریت جهادی و اقتصاد مقاومتی در حوزه‌ی مدیریت خود توضیحاتی را ارائه دادند.

استاندار گلستان نیز خواستار توجه‌ی جدی به موضوع تامین آب و آینده‌ی آبی استان، کمی شدن سند جامعه افق توسعه 1404 استان، پشتیبانی جدی از رسانه‌های داخلی استان و نیز پرداخت معوقات فعالان صنعتی استان شد.

هم‌چنین در آغاز نهمین جلسه‌ی شورای اداری استان، نماینده‌ی ولی‌فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان با تبریک هفته‌ی وحدت و میلاد با سعادت حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع)، وحدت را نشانه‌ای از عقلانیت دانست و اظهار امیدواری کرد همانگونه که برخی کشورها با توجه به وحدت رویه توانسته‌اند منافع یکدیگر را تأمین کنند، شاهد تأسیس اتحادیه کشورهای اسلامی نیز باشیم.

آیت الله «نورمفیدی» با بیان اینکه حفظ منافع امت اسلام و تشکیل جبهه واحد بر شرایط بین‌المللی این کشورها نیز تاثیرگذار است، اظهار کرد: قوم‌پرستی، نفس‌پرستی و ملی‌گرایی تا حدی قابل قبول است اما وقتی منافع مهم‌تری هم‌چون اتحاد امت اسلامی در میان باشد باید قدری از شدت آن بکاهیم.

وی خطاب به مدیران حاضر در جلسه یادآور شد: میز مدیریت خود را میز قدرت و قیمومیت نبینید که اگر چنین باشد در آتشید و اگر با نگاه خدمت به آن بنگرید وسیله معراج است.

وی افزود: پیامبر می‌فرمایند مردم عائله خداوند هستند و محبوب‌ترین آنها کسی است که نفع بیشتری به خانواده خدا برساند و از این نظر باید تلاش کنید که نفع بیشتری برای مردم داشته باشید.

براساس این گزارش، در پایان این جلسه حجت الاسلام «احمدی» به‌عنوان رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی،«موسی فتوحی» به‌عنوان رییس سازمان بازرسی استان و هزارجریبی به‌عنوان مدیر کل آموزش و پژوهش استانداری گلستان که طی ماه جاری منصوب شده‌اند به حاضرین معرفی شدند.

انتهای پیام/

ارسال نظر