تاثیر افزایش تعرفه واردات گندم در قیمت آرد و نان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 231 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:03 ب.ظ، پنج شنبه، 15 مرداد، سال 1394 نظرات بدون نظر

عضو کمیسیون کشاورزی بیان کرد: هرگونه تصمیم‌گیری در افزایش نرخ خرید تضمینی و افزایش تعرفه به طور مستقیم در قیمت آرد و نان و سایر محصولات ماده اولیه گندم و آرد تاثیرگذار است.

3445762_124به گزارش رادکانا، علی ایرانپور عضو کمیسیون کشاوررزی مجلس شورای اسلامی در این گفتگو اطهار داشت،خصوص اعتراض صنایع لبنی و افزایش 15 درصدی تعرفه واردات گندم اظهارداشت: تعرفه واردات در راستای حمایت از تولید داخل و اشتغال پایدار کشور برای محصولاتی که تولید مشابه داخل دارند مطرح است زیرا این امر متناسب با منافع ملی است.

وی افزود: بنابراین اگر قیمت تمام شده تولید داخل از قیمت وارداتی بالا باشد مردم به سمت و سوی خرید خارجی خواهند رفت که این امر مسبب مشکلاتی برای  تولیدکنندگان می‌شود.

ایرانپور در ادامه بیان کرد: دولت باید همواره در نظر داشته باشد که هر گونه تصمیم‌گیری افزایش قیمت گندم در افزایش نرخ خرید تضمینی و افزایش تعرفه به طور مستقیم در قیمت آرد و نان و سایر محصولات مواد اولیه گندم و آرد تاثیر گذار است به همین خاطر باید در قیمت‌گذاری تعرفه همه جوانب را در نظر بگیرند.

عضو کمیسیون کشاورزی در خصوص کاهش تعرفه خاطر نشان کرد: بنده احتمال می‌دهم که افزایش تعرفه در راستای حمایت از گندم‌کاران تا جمع‌آوری کامل محصول و ذخیره و نگهداری از سیلوها و خرید آن توسط دولت مقطعی باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر