تاکید آیت‌الله علوی گرگانی بر حذف ربا از نظام بانکداری ایران
تعداد بازدید تعداد بازدید: 464 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 6:02 ب.ظ، پنج شنبه، 7 آذر، سال 1392 نظرات بدون نظر

آیت‌الله علوی گرگانی گفت : باید مال حرام و ربا از نظام بانکداری از بین برود و نتیجه این دوری از مال حرام رضایت خداوند و مردم در دنیا و آخرت است.

thumb271-f54600cd9f7612f1a581f48bcf35fbddبه گزارش رادکانا، آیت‌الله علوی گرگانی در دیدار با مدیرعامل پست بانک ایران با اشاره به اهمیت بهره‌گیری از مفاهیم قرآن، اظهار کرد: آیات بسیار زیادی وجود دارد که می‌تواند همه تبعات جامعه را در بر بگیرد و برنامه اصلی برای هدایت جامعه را معرفی سازد.

مرجع عالیقدر جهان تشیع با اشاره به اینکه هرکس در زندگی، عملی شایسته انجام دهد نتیجه عمل خود را در همین دنیا مشاهده می‌کند افزود: تنها حرکت در مسیر اسلام راستین است که هم دنیا و هم آخرت را برای فرد بدست می آورد تا وی در هر دو جهان خشنود باشد.

استاد حوزه علمیه قم تصریح کرد: خداوند در قرآن عنوان می‌کند دنیا از بین رفتنی بوده و بر همین اساس است که آخرت به وجود آمده تا تمام بشریت نتیجه اعمال و رفتار خود را مشاهده کنند.

آیت‌الله علوی گرگانی خاطر‌نشان کرد: اعمال زشت و ناپسند انسان نیز در همین دنیا مورد بررسی قرار می‌گیرد و فرد تاوان عمل خود را در همین دنیا نیز مشاهده می‌کند.

وی عنوان کرد: برخی اوقات آنقدر اعمال فرد زشت و ناپسند است که در کوتاه تری زمان ممکن فرد عقوبت اعمال خود را می‌بیند و این موضوع این مطلب را عنوان می‌کند که دنیا بر اساس اعمال نیک و بد انسان واکنش نشان می‌دهد.

مرجع عالیقدر جهان تشیع با اشاره به اینکه فرعون 400 سال عمر می‌کند و در این مدت به هیچ وجه بیمار نمی‌شود، افزود: بر همین اساس است که فرعون خود را خدا می‌داند و مدعی حکومت بر تمام بشریت می‌شود.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه حضرت موسی(ع) نسبت به عمر طولانی فرعون  تعجب می‌کند تصریح کرد: خداوند عنوان می‌کند که فرعون نه زنا می‌کند و نه شراب می‌خورد بر اساس همین اعمال نیکوی اوست که خداوند عمری بدون درد و رنج را به فرعون اعطا کرده است.

آیت‌الله علوی گرگانی خاطرنشان کرد: باید مال حرام و ربا از نظام بانکداری از بین برود، نتیجه این دوری از مال حرام رضایت خداوند و مردم در دنیا و آخرت است.

وی با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته بانک‌ها در سال‌های اخیر اظهار کرد: بانک‌ها تسهیلات بسیار زیادی برای رفع مشکلات مردم در سال‌های اخیر به وجود آورده‌اند که این یکی از نقاط مثبت بانکداری کشور است. / تسنیم

ارسال نظر