تا بهتر از خودم نیاید کنار نمی کشم
تعداد بازدید تعداد بازدید: 622 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 7:36 ب.ظ، جمعه، 6 اردیبهشت، سال 1392 نظرات بدون نظر

کواکبیان گفت: تا زمانی فردی اصلح تر و مد نظر اجماع حزب اصولگرایان نبینم از شرکت در انتخابات پا پس نخواهم کشید .

23647_225مصطفی کواکبیان در نشست خبری امروز خود ، ضمن اشاره به مطلب فوق اظهار داشت: شعار انتخاباتی من “زنده باد اصلاحات” می باشد و فعالیت هایم بر پایه اخلاق است و بیش از 50 برنامه برای اصلاحات امور در نظر گرفته ام.

وی در پاسخ به سوال اجمال اصولگرایان برای معرفی یک نفر گفت: ائتلاف 1+2 اصلا وجود خارجی ندارد و ما برای برون رفت از وضع فعلی باید اختلافات و کج سلیقگی ها را کنار بگذاریم و من برای به اجماع رسیدن نظرسنجی، حکمیت و نشست 35 حزب اصلاح طلب را پیشنهاد می کنم.

دبیر کل حزب مردم سالاری در بخش دیگری از سخنانش به رجعت مد نظر رئیس جمهور اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: من با بحث رجعت مشکلی ندارم زیرا این وعده خداوند است ولی در مورد چاوز باید بگویم اراده خدا شامل هوگو چاوز نمی شود.

وی برنامه های حزب را در انتخابات سال 88 مشخص شده و کامل دانست و ادامه داد: در آن سال یکسری بی اخلاقی ها صورت گرفت و می توانست بحث منطقی تر پیش رود ولی با یکسری توهینات ، قافله را به رقیب باخته و هم اینک احمدی نژاد دست پخت اختلاف ماست.

کواکبیان گفت: ورود خاتمی به عرصه انتخابات منوط به تامین شرایط حضور است و خود حزب فرد اصلح دارد و نیازی به فرد خارج از مجموعه نیست و اگر ایشان به این رقابت ورود پیدا کنند من به حمایت از ایشان کنار خواهم کشید.

وی به تعطیلی دانشگاه ها اعتراض کرد و اظهار داشت: دانشجویان باید در مباحث انتخاباتی فعال و خلق کننده حماسه سیاسی باشند ولی این مقوله دلیلی برای تعطیلی زود هنگام دانشگاه ها ندارد.

نماینده سابق مجلس در پاسخ به سوال ادامه طرح هدفمندی یارانه ها تصریح ساخت: هدف از اینکار افزایش قدرت خرید مردم بود ولی در حال حاضر شاهد روز افزون قیمتها بدون هیچ نظارتی هستیم و بنده با پرداخت یارانه به صورت نقدی مخالف هستم زیرا باعث افزایش نقدینگی در جامعه شده و می توانست با دادن کارت های اعتباری خیلی از مشکلات امروز را مرتفع کرد.

وی برقراری 6 ماهه رابطه با آمریکا را از خواسته های دولتش دانست و گفت: می توان با یک برنامه ریزی دقیق و کارشناسی، قدرت چانه زنی بالا و در چارچوب خطوط قرمز رهبری، رابطه با آمریکا را از سر گرفت زیرا در بحث تحریم ها، حقوق بشر و انرژی اتمی به بن بست رسیده ایم.

دبیرکل حزب مردم سالاری ادامه داد: در فتنه 88 باید افراد تفکیک می شدند زیرا برخی خواهان بر اندازی نظام بودند و بنده به حق رای دهندگان اعتراض داشتم و اگر قرار بر توبه باشد این حرفها که احمدی نژاد اکنون می زند خیلی وقیحانه تر از حرکت برخی افراد در حادثه 88 است.

وی به حلاوت قدرت زیر زبان اطرافیان دولت اشاره کرد و گفت: اگر دولت از حمایت های دولتی و بیت المال استفاده نکند به نظر من پایگاه عمومی در بین مردم نخواهد داشت و اگر اصلاح طلبان اختلاف را کنار بگذارند با انگیزه قوی ای که دارند وارد شوند می توان آنها را پای ثابت انتخابات چه در مرحله اول و چه در مرحله دوم دانست.

کواکبیان از سفر های استانی، ساده زیستی و پشتکار به عنوان ویژگی دولت احمدی نژاد یاد کرد و اظهار کرد: این ها خوب است ولی سفر های استانی باعث افزایش سطع توقعات بین مردم شد و در بحث ساده زیستی ابتدا این گونه بود ولی در حال حاضر ما شاهد خلاف آن هستیم و پشتکار هم اگر با درایت و بصیرت و علم نباشد کار خراب می شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش در نشست به لغو 20 درصدی غنی سازی اشاره داشت و گفت: زمانی که دانش فنی و دانشمندان خوبی در عرصه انرژی اتمی داریم، از نظر اقتصادی این همه تحریم به صرفه نیست و می توانیم با لغو 20 درصدی غنی سازی امتیازات بیشتری بگیریم و اینگونه مذاکرات نه تنها سودی ندارد بلکه به نوعی فرصت سوزی است.

دبیرکل حزب مردم سالاری در انتها به سفر های پر هزینه دولت به استانها اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: ضرورتی به 4 دفعه سفر به یک استان نیست در صورتی که ما شاهدیم نیمی از مصوبات هم اجرایی نمی شوند و بهتر است از تهران این مصوبات پیگیری شود.

ارسال نظر