تا شهدای گلستان و خانواده های آنها زنده اند آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند/ تحریم ها تمدید شود بسته عکس العملی ایران رو می شود
تعداد بازدید تعداد بازدید: 134 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:46 ق.ظ، چهارشنبه، 26 آبان، سال 1395 نظرات بدون نظر

دبیر شورای امنیت ملی گفت :تا شهدای گلستان و تا شهدای ایران و خانواده های آنان هستند و تا حوزه های علمیه و ملت ایران اسلامی زنده اند آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

147923257947993300به گزارش سرویس جهادو مقاومت رادکانا به نقل از پاسرو؛ امیر دریابان شمخانی، دبیر شورای امنیت ملی کشور، امشب در یادواره سرداران و  4000 شهید استان گستان که در تالار خیج فارس باغ موزه دفاع مقدس(تهران) برگزار شد، گفت: خانواده معظم شهدا از مولفه های اقتدار، صلابت، ثبات و امنیت کشور هستند که در چشم دوستان رئوف ستاره و راهنما، در چشم دوستان غیررئوف که ممکن است منحرف شوند به عنوان نهیب و در چشم دشمنان خار هستند.

وی افزود: کنگره عظیم شهدای استان گستان به منزله تاسیس مکتب خانه ای است که ما باید مرتب خود را با آن قیاس کنیم تا ببینیم مسیر را درست یا غلط طی می کنیم.

شمخانی به آغاز جنگ تحمیلی در 31 شهریور 59 اشاره کرد و متذکر شد: در آن زمان اگر مردم وظیفه مقابله با متجاوزان را بر عده سازمان های رسمی می دانستند تا به امروز عراق در اطراف خوزستان باقی می ماند.

دبیر شورای امنیت ملی کشور تأکید کرد: اجداد ما 1400 سال بود که آیات و روایات عاشورایی را زمزمه کردند اما امام و شهدا این آموزه ها را تبدیل به رفتار کرده و واژه های آسمانی را زمینی کردند و با این کار قدرتی ساختند که تمام برآوردهای دشمن غلط از آب درآمد.

وی متذکر شد: قبل از تشکیل بسیج در دوران دفاع مقدس بسیج مجدد شکل گرفت اما نقش فرماندهی در آن قوی نبود و حرف فرماندهان آن با عمل یکی نبود، بسیج زمانی جریان واقعی خود را پیدا کرد که بستر واقعی دینمداری در رفتار مردم فراهم شد چرا که فرماندهانی پیدا کردند که اگر می گفتند نماز شب بخوانید صدای هق هق شبانه خودشان شنیده می شد.

شمخانی با تأکید بر عملگرایی فرماندهان دفاع مقدس و فرماندهی امام راحل، تصریح کرد: این رفتار تحولی ایجاد کرد که تصور رژیم متجاوز به سرعت بی نتیجه ماند، این بستر رفتاری ایجاد کرد که قدرتی ایجاد شد که هر کس بخواهد نسخه ای برای هر مشکلی بنویسد می نویسد باید فرهنگ جهادی ایجاد کنیم و این بستر محصول شهدا و خانواده شهداست.

جنگ تحمیلی امروز جنگ اقتصادی است

دبیر شورای امنیت ملی کشور «فرهنگ جهادی ایجاد شده به همت شهدا» را راهگشای معضلات امروز خواند و گفت: نجگ تحمیلی هشت ساله به یکباره رخ داد و با تغییر نوع نگاه ملت عزیز و سربلند ایران برآوردهای دشمن متجاوز عوض شد اما امروز گرفتار تهاجمی هستیم که یکدفعه بوجود نیامد، بوی باروت نمی دهد، شهید تشییع نمی کند امروز تجاوز در حیطه تولید، معیشت و رفاه مردم است.

وی جنگ تحمیلی امروز دشمن را جنگ اقتصادی خواند و افزود: در دفاع مقدس همه تجاوز را حس کردیم و پای کار آمدیم، اما امروز مهم ترین مولفه مهم امنیت ما اقتصاد است، چندین سال است که اقتصاد مولفه اصلی شعار سال ماست و این مهم به اشکال مختلف توسط مقام معظم رهبری مطرح می شود.

شمخانی ادامه داد: سال ششم نامگذاری سالها به نام اقتصادی است اما واقعیت این است که ما این جنگ را حس نمی کنیم.

سفره های مردم بدلیل کمی تولید رونق ندارند/ مبارزه با جنگ اقتصادی تنها وظیفه حکومت نیست؛ همه باید بسیج شویم

وی خاطرنشان کرد: ما حس نمی کنیم که در خانواده های ما که سنگرهای ما هستند سفرها به دلیل کمی تولید رونق ندارند، آمار طلاق اگر بالاست، اگر سن اعتیاد کاهش یافته و یا تعداد بزهکاران افزایش داشته به این خاطر است که ما گرفتار جنگ اقتصادی هستیم که البته برای آن نسخه داریم.

دبیر شورای امنیت ملی کشور با بیان اینکه مانند دفاع مقدس باید همه در جنگ اقتصادی بسیج شویم، افزود: امروز هم مانند دفاع مقدس تنها حاکمیت مسئول مبارزه با تجاوز اقتصادی نیست، بین جنگ اقتصادی امروز و جنگ تحمیلی هشت ساله تشابهات زیادی وجود دارد.

شمخانی گفت: زمانی بود که راه حلی برای مقابله با جنگ اقتصادی نداشتیم اما امروز تکلیف همه با «اقتصاد مقاومتی» روشن است، باید همه مانند دوران دفاع مقدس از تلاش دشمن برای به ضعف کشاندن انقلاب از درون به عنوان یک سکو استفاده کنیم، همانطور که هر جا اراده کردیم توانستیم.

وی تأکید کرد: کارآفرینان و نمایندگان و تصمیم سازان و بازوهای اجرایی باید دست به دست هم دهند و این مشکل را رفع کنند.

دبیر شورای امنیت ملی با بیان اینکه «ما آنچه بنام انقلاب داریم از شعار پیروزی خون بر شمشیر نشات گرفته است»، تصریح کرد: مناسک اربعین می تواند این ظرفیت را برای ما فراهم کند.

امروز کربلا در اختیار قدسیان است

وی به این جمله که «راه قدس از کربلا می گذرد» اشاره کرده و آن را به پیاده روی عظیم اربعین حسینی(ع) ارتباط داد و گفت: امروز کربلا در اختیار قدسیان است و اربعین بستر عملیاتی سازی این مانور خواهد بود.

شمخانی به اوضاع سیاسی آمریکا بویژه بعد از انتخابات اخیر و برخی اعتراف های آنان در قبال ایران اسلامی اشاره کرد و متذکر شد: ما اعتراف می کنیم مشکلات معیشتی داریم ولی باید خودمان آن را حل کنیم، ما خانواده شهدا و قدرت بسیج و ملتی استقلال طلب داریم، شما(آمریکا) نمی توانید در کاخ شیشه ای بنشینید و بگویید برجام را پاره می کنید، رهبر معظم انقلاب اسلامی پیش از این فرمودند که اگر شما برجام را پاره کنید ما آن را آتش می زنیم.

دبیر شورای امنیت ملی کشورمان افزود: شما نمی توانید بگویید از نو مذاکره می کنیم، شما از سال 1986، از زمان کارتر، قانون تحریم ایران را بر ملت ما روا داشتید، دو دهه است که این قانون را تمدید می کنید به این امید که ملت ما را از پا درآورید اما خودتان این مدت زمان را ارزیابی کنید که آیا توانستید در سطح علمی و توان هسته ای و قدرت موشکی و انسجام اجتماعی ما خللی ایجاد کنید و آن را به فروپاشی بکشانید؟

تحریم های اقتصادی دیگر کارکرد ندارد/ تمدید تحریم لگد به برجام است

وی ابراز کرد: تحریم های شما دیگر کارکرد ندارد، امروز روز تمدید و یا وتوی تحریم است، اگر تمدید کنید به نوعی لگد به برجام زده اید که اگر این کار را کنید بسته عکس العملی ما فراهم است و به سرعت آن را رو خواهیم کرد.

شمخانی تصریح کرد: توصیه می کنم همانطور که حضور شما در منطقه برای شما خسارت ایجاد کرد در این زمینه هم تعقل کنید، ملت ما ملتی نیست که مسیر درست شهدا را در اثر هارت و پورت شما تغییر بدهد و یا به رکود بکشاند.

دبیر شورای امنیت ملی کشورمان در پایان با اشاره به اجلاسیه 4000 شهید استان گلستان گفت: تا شهدای گلستان و تا شهدای ایران و خانواده های آنان هستند و تا حوزه های علمیه و ملت ایران اسلامی زنده اند آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند، ما نیز تلاش خواهیم کرد مشکلات معیشتی در داخل و اقتدار منطقه ای در خارج را به عنوان یک الگو دنبال کنیم و بر این راه استوار می مانیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر