تبریز دو نفر!
تعداد بازدید تعداد بازدید: 356 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:26 ق.ظ، چهارشنبه، 25 فروردین، سال 1395 نظرات بدون نظر

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا، تبریز دو نفر ، رشت رشت، رامسر، مرند، بهارستان، کرمانشاه، ایذه، شیرود،… نه پدر جان ترمینال کجا بود؟! اینها اسامی شهر هایی است که تعدادی از اعضای شورای شهرشان با اجازه شما در سال ها و ماه های اخیر دستگیر شده اند و با وجود جدی بودن معضل آب در […]

وحید حاج سعیدیبه گزارش سرویس اجتماعی رادکانا، تبریز دو نفر ، رشت رشت، رامسر، مرند، بهارستان، کرمانشاه، ایذه، شیرود،… نه پدر جان ترمینال کجا بود؟! اینها اسامی شهر هایی است که تعدادی از اعضای شورای شهرشان با اجازه شما در سال ها و ماه های اخیر دستگیر شده اند و با وجود جدی بودن معضل آب در کشور، فعلاً با آب سرد از این دوستان پذیرایی می شود!

همان عزیزانی که اهداف و نیات انسانی و خداپسندانه شان را در قالب بنر های چند ده متری بر سر در کوچه ها و خیابان ها و اشجار آویزان کرده بودند و در ایام انتخابات سلام نکرده ی ما را محکم علیک می گرفتند و یک مصاحفه و معانغه آبدار هم چاشنی آن می کردند.

بماند که در تمامی مراسمات عزا و عروسی خلق الله با دعوت و بی دعوت حضور به هم می رساندند و ایضاً در صدر مجلس نیز جلوس می کردند!

اما ظاهراً برخی دوستان بعد از جلوس در صندلی مردمی و مقدس شوراها، همه چیز یادشان می رود و فیل شان یاد هندوستان می کند و آنچه که نباید اتفاق بیفتد، می افتد! علی ای حال با عنایت به نارضایتی مردم از دست اندازی به بیت المال و اختلاس و رشوه و سایر مفاسد اقتصادی در سال های اخیر، چند پیشنهاد مدبرانه و فلک فرسا در این راستا افاضه می گردد:

الف) بالا کشیدن فتیله برخورد : ظاهراً برخورد ملایم و به قول فردوسی پور ملو، با برخی جرایم نظیر جرایم اقتصادی در طول این سال ها زمینه گسترش این مفاسد را در کشور فراهم کرده است و به قولی رسیده کار به جایی که چه عرض کنم! در واقع اگر عزیزان قوه محترم قضائیه یا سایر مسئولان مربوطه در برخورد با مفاسد دولتی و اقتصادی، مثل شورای رقابت که دائم رویکرد رو به جلو دارند، کمی فتیله را بالا بکشند و شهرام بابک ببخشید شهرام بهرام برایشان فرقی نکند، دیگر شاهد چنین دست اندازی هایی به بیت المال و یا سوء استفاده از عناوین و القاب دولتی نخواهیم بود.

ب) راه اندازی کمپین نه به اختلاس و ارتشاء و … : حالا که بازار کمپین ها آن هم از انواع « نه گفتن» داغ است، یک کمپین نه به اختلاس و ارتشاء و سایر مخلفات تشکیل شود شاید با این روش بتوانیم جلوی برخی از زیاده خواهی ها را بگیریم.

 

پ) الگو برداری از برخی کشور ها: هر چند ما ایرانی ها زیاد به گرته برداری و کپی کاری از سایر کشور ها اعتقادی نداریم ( البته به جز فیلم ها، سریال ها، انتخاب خواننده و خندانده برتر، مجری گری، برنامه های گفتگو محور، سگ گردانی، معماری، پوشش نامتعارف، سرو برخی اشربه و اطعمه و …) ولی پیشنهاد می شود در برخی موارد نظیر رعایت قانون و اعلام سرمایه و دارایی ها قبل و بعد از مسئولیت افراد هم، از خارجی ها تقلید کنیم. باور کنید جای دوری نمی رود. اگر هم برود زود بر می گردد!

نویسنده: وحید حاج سعیدی

انتهای پیام/

ارسال نظر