تبلیغات دروغین و کلاهبرداری اینترنتی در گلستان/دستگیری کلاهبردار توسط پلیس فتا
تعداد بازدید تعداد بازدید: 133 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:18 ق.ظ، جمعه، 27 مرداد، سال 1396 نظرات بدون نظر

مسئول پلیس فتا فرماندهی انتظامی گلستان از شناسایی فردی خبر داد که در یکی از شبکه های اجتماعی موبایلی با تبلیغات دروغین و فریبنده اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می نمود.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ سروان “وحید صاحبکاران” با اعلام این خبر گفت: پس از وصول مرجوعه قضایی به این پلیس مبنی بر شکایت شهروند گرگانی دال بر کلاهبرداری اینترنتی ، تحقیقات و بررسی های مقدماتی توسط کارشناسان این پلیس آغاز و پیگیری پرونده در دستور کار قرار گرفت.
وی خاطرنشان کرد: شاکیه که از پزشکان متخصص و مطرح شهر گرگان می باشد اظهار داشت: که فردی در یکی از شبکه های اجتماعی با راه اندازی کانالی تحت عنوان پوشاک بانوان خود را واردکننده عمده پوشاک معرفی نموده که اینجانب با توجه به علاقمندی به لباس های مارک دار پس از انتخاب چند نمونه مبلغ حدود یک میلیون تومان جهت دریافت لباس های مدنظرم به حساب وی واریز نمودم اما پس از واریز وجه مدیر کانال مذکور به هیچ عنوان پاسخگوی من نبوده و پس از مدتی کانال موصوف حذف و پیگیری من جهت دریافت البسه و یا استرداد وجه واریزی نتیجه ای دربر نداشت.
صاحبکاران افزود: در ادامه تحقیقات تکمیلی و اطلاعاتی مشخص گردید فرد کلاهبردار با وعده های دروغین، فریب کاری و تقلب خود را فروشنده و وارد کننده کالای مرغوب خارجی و دارای کیفیت عالی معرفی می نمود که پس از دریافت وجوه از خریداران، جوابگوی مطالبات آنها نبوده است.
مسئول فتا گلستان تصریح کرد: با پیگیری بعمل آمده مشخص گردید متهم در استانهای دیگری نیز به همین شیوه اقدام به کلاهبرداری نموده که نهایتا توسط پلیس فتا یکی از استانها دستگیر و به مراجع قضایی معرفی گردیده است که پرونده مطروحه در این یگان نیز جهت سیر مراحل قضایی با استان مربوطه ارسال گردید.
صاحبکاران از شهروندان خواست فریب وعده ها و تبلیغات دروغین و متقلبانه در فضای مجازی را نخورند و جهت خرید اجناس بصورت اینترنتی، قبل از هر اقدامی تحقیق لازم را بعمل آورده و به فروشگاهها معتبر مراجعه نمایند تا گرفتار افراد سودجو و کلاهبردار نشوند.
مسئول پلیس فتا فرماندهی انتظامی گلستان در پایان از شهروندان خواست در صورت برخورد با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسCYBERPOLICE.IRبخش تماس با ما و یا از طریق شماره تماس های21822967 و 21822943 گزارش نمایند.

انتهای پیام/

ارسال نظر