تب جراحی زیبایی و آرایش بر جان جوانان ایرانی/ چقدر باید برای جراحی های زیبایی هزینه کرد؟
تعداد بازدید تعداد بازدید: 374 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:41 ب.ظ، چهارشنبه، 14 مرداد، سال 1394 نظرات بدون نظر

۱۹ ساله است اما ۲۱ عمل جراحی زیبایی انجام داده.حالا هم برای تزریق ژل به لب هایش به کلینیک زیبایی آمده است.کاری که به گفته مادرش هر سال انجام می دهد و لب هایش را از فرم اصلی دور کرده است.

304264_567به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا، 19 ساله است اما 21 عمل جراحی زیبایی انجام داده.حالا هم برای تزریق ژل به لب هایش به کلینیک زیبایی آمده است.کاری که به گفته مادرش هر سال انجام می دهد و لب هایش را از فرم اصلی دور کرده است.

مادری که سر درد و دلش با خبرنگار فردا باز شده است و در باره مینا دخترش می گوید: مینا خودش بسیار زیبا بود اما نمی دانم چه شد که تب جراحی زیبایی گرفتارش کرد و هر روز جلوی آینه است و از یک بخشی از صورت و اندامش ایراد می گیرد.
او ادامه می دهد:گاهی فکر  می کنم اگر مثلا 2 سال مینا را نبینم بعد از آن  دخترم را نخواهم شناخت.

این مادر در پاسخ به این سوال که جراحی زیبایی مینا از کجا آغاز شد، گفت: مینا با یکی از هنرپیشه های معروف سینما در یک مهمانی آشنا شد که نمی خواهم از او نام ببرم.بعد از آن این خانم جوان او را ترغیب به جراحی بینی کرد و پس از ان بود که جراحی پلک، تزریق بوتاکس و ژل و حتی جراحی شکم و … آغاز شد و مینا ما را با التماس و زاری و گاهی با تهدید مجبور می کند به خواسته اش جامعه عمل بپوشانیم و این کار هزینه های زیادی برای ما به دنبال داشته است.

بعد از حدود نیم ساعت، دختری زیبا از اتاق عمل بیرون می آید.آنقدر زیباست که چشم ها را خیره می کند اما تا به مادرش می رسد می گوید: مامان زشت شدم؟مثل همیشه نشد به دکتر هم گفتم حالا چه کنم!

اپیزد دوم

پسری 25 ساله  در انتظار نوبتش برای لیزر شدن است.می خواهد صورتش را لیزر کند تا دیگر ریش به قول خودش زشت روی صورتش نباشد و زحمت اصلاح را نکشد.او به خبرنگار فردا می گوید: ریش هایم بسیار زشت و نامرتب رشد می کند و مورد تمسخر دوستانم هستم برای همین با تبلیغ این کلنیک آمده ام تا برای همیشه از شر آنها خلاص شود.

وقتی به او می گویم ریش به نوعی هویت مرد ایرانی است، بلند می خندد و می گوید:دنیا عوض شده است.

نگاهش که می کنم متوجه می شوم بینی خوش تراشش هم کار دست جراحان است و پوستش هم برنزی غیر طبیعی دارد!

به این ترتیب است که تب جراحی زیبایی و استفاده از لوازم آرایشی که به خود آرایی مربوط است، بین جوانان ایرانی اپیدمی شده است.جوانانی که زیبایی خدادای جوانی را باور ندارند و هرگز نمی دانند باطن زیبا بهتر از ظاهر زیباست.این اتفاق اما نه تنها تبعات هویتی و روانی را در جامعه در پی دارد بلکه بر مشکلات اقتصادی در روزهای گرانی نیز تاثیر گذار است و بارها دیده شده که خانواده ها از نان شب خود می زنند که مثلا دخترشان جراحی بینی کند و خواستگار داشته باشد یا پسرشان خوشتیپ شود!

در هر حال به نظر می رسد این تب در همه دنیا فراگیر شده چرا که بنا بر گزارش انجمن بین‌المللی جراحی زیبایی (ISAPS)، در سال ۲۰۱۳ بیش از ۲۳ میلیون عمل جراحی و روش غیرجراحی زیبایی در دنیا انجام شده است.

در واقع می توان گفت، گرایش به جراحی پلاستیک در تمام دنیا رو به افزایش است. ایران هم در میان ده کشور اول دنیا است که سالانه حدود ۱۷۵ هزار مورد عمل جراحی و غیرجراحی زیبایی در آن انجام می‌گیرد.جراحی های گران که هزینه زیادی را بر اقتصاد خانواده تحمیل می کند.

جدول زیر متوسط هزینه های جراحی های پلاستیک را نشان می دهد:

امسال 27 تن رژ لب وارد کشور شده است!

اما نکته مهم اینجاست که مساله تنها جراحی زیبایی نیست و استفاده از لوازم آرایش نیز به معضل جدی اجتماعی و حتی اقتصادی تبدیل شده است.نگاهی به امار واردات لوازم آرایش به کشور گویای همه چیز است.

آمارهای گمرکی از واردات در سه ماهه اول سال جاری نشان می‌دهد که در این مدت نزدیک به 20 میلیون دلار لوازم آرایشی به کشور وارد شده‌ است.شبکه اطلاع رسانی راه دانا نوشت: در سه ماهه اول سال جاری بیش از 2000 تن لوازم آرایشی و بهداشتی با ارزش بیش از 20 میلیون دلار به کشور وارد شده‌ است، در این بین آمارها نشان می‌دهد که ترکیه و امارات بیشترین سهم را در صادرات لوازم آرایشی به ایران داشته‌اند.

آمارهای گمرکی نشان می‌دهد که در سه ماهه اول امسال تنها 27 تن «لوازم آرایش لب» از کشورهای هلند، فرانسه، ترکیه،‌ ایتالیا، امارات، آلمان و چین به کشور وارد شده که ارزش آن مجموعا به بیش از 327 هزار دلار یعنی کمتر از یک میلیارد تومان می‌رسد.فهرست اقلام وارداتی گمرک در سه ماهه اول سال جاری نشان می‌دهد که در این مدت بیش‌ترین میزان رژلب یعنی ‌حدود یک تن از این محصول از ترکیه به کشور وارد شده‌ است.

بر اساس این آمار ارزان‌ترین این محصولات از چین با قیمت هر کیلو 5 دلار و گران‌ترین آن از ایتالیا و با قیمت هر کیلو 58 دلار وارد شده‌ است، همچین متوسط قیمت گمرکی فراورده‌های واردتی برای آرایش لب حدود 12 دلار برای هرکیلوگرم است!

می توان مطمئن بود که  بسیاری از این جراحی‌ها که در کشور صورت می گیرند از نظر طبی ضروری نیستند ودر واقع عضوی که فرد از ظاهر آن ناراضی است کاملا طبیعی و حتی گاهی از نظر دیگران بی‌عیب است، اما خود فرد از آن ناراضی است و تا آن را به تیغ جراح نسپارد از اشتغال دائمی ذهنی‌اش با این نقص رها نمی‌شود.

از سوی دیگر بسیاری از چهرهها به خصوص در سنین جوانی بدون هیچ آرایشی زیبا هستند اما این خود زشت انگاری فراگیر شده میان جوانان که دختر و پسر نمی شناسد، باعث می شود صورت های زیبا زیر رنگ و لعاب پنهان شوند.رنگ و لعابی که تنها به پوست آسیب می رسانند و بر هزینه های کمر شکن زندگی می افزایند و باید برای تب جراحی زیبایی و آرایش به فکر چاره ای اساسی بود. /فردا
انتهای پیام/

ارسال نظر