تجلیل از هنرمندان استان گلستان + اسامی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 762 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:52 ب.ظ، سه شنبه، 17 اردیبهشت، سال 1392 نظرات بدون نظر

همزمان با روز جهانی تئاتر و اردیبهشت تئاتر شب گذشته در مراسمی در تالار فخرالدین اسعدگرگانی از حسین قلندری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کردکوی و روح الله نوری هنرمند عرصه تئاتر استان و شهرستان کردکوی تجلیل شد.

thumb275-1123707a2855aec20e6a1290aff1065eبه گزارش رادکانا، در این مراسم که با حضور قادر آشنا، مدیر کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ؛ دکتر منتظری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان ؛ محمود عزیزی، هنرمند عرصه سینما و تلویزیون ؛ روسای ارشاد شهرستان ها و مسئولان و جمعی از هنرمندان عرصه تئاتر استان، حضور داشتند از ۲۰ هنرمند عرصه تئاتر و ۹ نفر از خادمان تئاتر استان تجلیل و تقدیر شد.

غلامرضا منتظری ، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، شب گذشته در مراسم اردیبهشت تئاتر ایران در تالار فخرالدین اسعدگرگانی گفت: گلستان ایران اسلامی قلمروی حاصل خیز و مستعد است و مردمان این سامان از استعدادهای فراوانی برخوردار هستند که هنوز بخش قابل توجهی از گنجینه استعدادها در سرزمین این سامان به بالندگی نرسیده است.

وی افزود: از فرهنگ مردان و زنان و جوانان در این سرزمین نه تنها استان بلکه کشور از آن بهره می برند.

منتظری با اشاره به رشد و شکوفایی برخی از رشته ها، تصریح کرد: برای ادامه این مسیر نیاز به کمک و مساعدت بیشتر است تا زمینه قابلیت و ظرفیت در مقام بالایی فراهم شود.

مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی گلستان از مقامات کشوری خواست تا سالن تئاتر در شهرستان گرگان شکل گیری شود تا هنرمندان از یک سالن اختصاصی برخوردار شوند.

وی گفت: با توجه به اینکه در این استان هنرمندان فرهیخته ای وجود دارد اما برای ارائه آثار فاخر در سطح ملی نیاز به کمک است.

منتظری با اشاره به اینکه کارگاه آموزشی تخصصی نیاز استان است، افزود: با وجود کارگاه های آموزشی در استان می توان جایگاه هنر در این استان را ارتقا بخشید.

محمود عزیزی، بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر نیز در این مراسم گفت: تئاتر گروه اجتماعی است که همیشه تابع قانون بوده است.

وی افزود: شکل گیری انجمن های هنرهای نمایش یک آرزوی خیلی بزرگی برای هنرمندان بود که تشکیل شد.

عزیزی تصریح کرد: مسئولان همراهان خوبی برای تئاتر بوده اند.

وی خاطرنشان کرد: همه هنرمندان تئاتر عضو یک خانواده هستند و هر جایی که تئاتر کار می شود برای رشد انسان ها است.

گفتنی است، در این مراسم نمایش نامه نویسنده حمید میرزایی هنرمند گنبدی رو نمایی شده است و همچنین پروانه اولین نمایش به فریبا چوپان نژاد داده شده است.

هنرمندان تجلیل شده در بخش های مختلف

 در این آیین با اهدای لوح و هدایایی از صفر روحی و امیر کاوش از گرگان ، حسین فدایی و عبدالحکیم بهرامی از گنبد و علی اصغر صفایی از رامیان تقدیر شد.

 همچنین از علیرضا یلمه و حاجی محمد ایری از بندرترکمن ، علیرضا اسدی از آزادشهر ، روح الله نوری از کردکوی ، مرتضی ملک محمودی و علی اکبر بخشی از بندرگز ، سمیه نور علیشاهی از علی آباد کتول،علیرضا اسدی از مینودشت، سید ابراهیم میرزایی از کلاله تجلیل بعمل آمد.

 در ادامه این آیین از عبدالحی حجازی و احمد کولف از گنبد، مسلم اسماعیلی، زهرا امامی، ملوک طلوع نژاد، روح الله خالقی، مهدیس بحری، جلال سلامتی، شیرین بوستانی و کبری غلامی از گرگان تقدیر شد.

 در بخش خادمین تئاتر نیز ، از سرگرد جعفر جعفری از بسیج ، محمدرضا داورزنی از گنبد ، خانم گیلاسیان از بهزیستی ، عقیل غریب آزادی از حراست ، حسین قلندری از کردکوی ، مسعود متانی از صدا و سیما، جعفر سیدانلو از مطبوعات، مسعود طاهری از حوزه هنری و محمد شریعتی از تالار فخرالدین اسعدگرگانی تقدیر صورت گرفت./گلستان ما

ارسال نظر