تحریم، فرجامِ یک توافقِ هیچ
تعداد بازدید تعداد بازدید: 174 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:29 ق.ظ، سه شنبه، 10 مرداد، سال 1396 نظرات بدون نظر

امریکا روح و جسم توافقی که پای آن را امضاء کرده بود نقض کرد، هرچند ترامپ کاغذ برجام را عملا پاره نکرد اما نسخه درمانگری راهم از آن باقی نگذاشت.

به گزارش سرویس سیاسی رادکانا به نقل از کلاس بیست؛ تاریخ پرفراز و نشیب ایران پر از قرار دادهای مختلف با بیگانگان است اما تنها قرارداد هایی که به نفع کشور بود وبرای مردم عزت آورد به نیکی از امضا کنندگان آن یاد شده است.
امریکا، ایران، روسیه و کره شمالی را برای توهماتی که سال ها همه جهان را با آن سرگرم کرده تا بتواند از قِبل آن منفعتی برای اقتصاد کشورش باشد، تحریم کرد.
این کشور روح توافقی که پای آن را امضاء کرده بود نقض کرد، هرچند ترامپ عملا کاغذ برجام را پاره نکرد اما نسخه درمانگری را هم از آن باقی نگذاشت.
این روزها در تاریخ نوشته خواهد شد، خوشبین نیستم، امریکایی قابل اعتماد نیستند .
آری مردان قهرمان به گفته مقام معظم رهبری قابل اعتمادند، آنها برای رسیدن به توافقی که به نفع کشور بود پای را درژنو، لوزان و.. گذاشتند اما راه را اشتباه رفتند، و نتیجه شد تحریم هایی که الان خود معترف به آن شدند؛ فرجامِ برجامی که می خواست مشکلات مردم را حل کند، تحریم های کمر شکن مادر (تحرم های جامع)شد.
تحریم هایی که به راحتی با با ۴۱۹ رأی موافق وتنها با 3 مخالف در سنا به تصویب رسید و اکنون منتظر امضاء رئیس جمهور ترامپ است و با امضای او لگد به صدها صفحات توافق برجام می خورد.
مادر تحریم ها در زمان دولتی به مردم ایران تحمیل می شود که با تغییر نگاه و معطوف شدن به دشمن خود را عزت مند در جهان دانست، حال آنکه تنها با تنزل رتبه پاسپورت ایران و قانون جدید ترامپ برای ورود ایرانی ها به کشورش و تحریم های همه جانبه و ..آن نیز مردود شد.
تحریم های جدید آمریکا موسوم به (H.R.3364) نهایت دشمنی امریکای غیر قابل اعتماد است که گسترده ترین تحریم ها را پس از انقلاب و آن هم دائمی را بر ملت ایران وارد آورد.
امریکا ازهمان ابتدا به دنبال تغییر حاکمیت در ایران بود که سال 88 و با گرفتن پالس هایی از داخل به آشوب و فتنه 88 کمک کرد و تا به امروز بواسطه همان مزدوران امریکا دوست نقشه های شوم خود را با نام های مختلف آی پی سی، افی ای تی اف و قرار دادهای توتال و .. دنبال می کند.
البته اینکه رئیس مجلس شورای اسلامی می گوید این تحریم ها جدید نیست و نباید به آن زیاد اهمیت داد، بسیار تعجب آور بود اما از این منظر که ملت ایران در 4 دهه با تحریم های مختلف دنیا مبارزه کرده وپیروز شده است درست به نظر می رسد اما کوتاه آمدن از نقض برجام ساده لوحی محض است.
در حقیقت ملتی که چهاردهه عزت مندی را در 22 بهمن ها و انتخابات و تایید نظام نشان داده است هرگز نخواهد گذاشت که تحریم های امریکای ورشکسته بتواند به اهداف خود برسد.
“ماهی را هر وقت از آب بگیرید تازه است”، اگرچه ماهیِ برجام شاید تازه نباشد اما ملت ایران نشان دادکه رافت اسلامی خودی را در برمی گیرد و منحرفان از مسیر تعالی کشور را نیز به شرط پشیمانی می پذیرد و منتظر پاسخ قاطع مجلس و مسئولان نسبت به نقض آشکار برجام و خروج از توافق دوسرباخت هستند.
انتهای پیام/

ارسال نظر