تحصن دانشجویان دانشگاه منابع طبیعی گرگان بخاطر مشکلات رفاهی و خوابگاه ها
تعداد بازدید تعداد بازدید: 985 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:10 ب.ظ، شنبه، 11 آبان، سال 1392 نظرات یک نظر

بیش از ۲۰۰ نفر از دانشجویان دانشگاه منابع طبیعی گرگان از ساعت ۱۱ امروز در مقابل درب ورودی دانشگاه پردیس(درب هزارپیچ) این دانشگاه تحصن کردند تا مراتب اعتراض خود را نسبت به عدم توجه مسئولین دانشگاه به مشکلات رفاهی و خوابگاهی برسانند .

Picture_009به گزارش خبرنگار رادکانا، حوالی ساعت 11 امروز بش از 200 نفر از دانشجویان دانشگاه منابع طبیعی گرگان برای چندمین بار اعتراض خود را به مشکلات رفاهی و خوابگاهی به گوش مسئولین دانشگاه رساندند و این بار این عده تصمیم گرفتند که در قالب تحصن فریاد خود را به گوش رئیس دانشگاه برسانند .

دانشجویان معتقدند که این دانشگاه بابت ارائه خدمات رفاهی و امکانات خوابگاهی بسیار ضعیف است و گرفتن مبلغ 250 هزار تومان در هر ترم اصلا عادلانه نیست چه اینکه ما تحقیق کرده ایم که در سایر موارد مشابه هزینه این خوابگاه ها ترمی 120 هزار تومان می شود .

بحث خرابی شوفاژ ها و کیفیت بد غذا از مواردی است که دانشجویان به آن اشاره می کنند .

گویا مسئولین دانشگاه خواستند خبرنگاران را از صحنه اخراج کنند که با مقاومت دانشجویان مواجه شدند . 

ساعت 11:40 دقیقه دانشجویان به مقابل دفتر معاون دانشجویی می روند اما از وی جوابی نمی گیرند . هنوز هیچ مسئولی جواب دانشجویان را نداده و تا الان همچنان دانشجویان درب ورودی را بسته اند و مانع ورود و خروج ماشین ها می شوند .

همچنین حضور خبرنگاران رسانه های مختلف نشان می دهد که این تحصن هماهنگ شده بوده و دانشجویان می خواهند با بازتاب رسانه ای این تحصن آنها احتمالا منتج به جواب شود .

شایان ذکر است دانشجویان دو هفته پیش نیز اعتراضی به این قضیه داشتند که رئیس دانشگاه قول داده بود رسیدگی کند اما بعد از دو هفته هنوز اقدامی صورت نگرفته است .

حالا همه نگاهها به دکتر رحمانی است که پس از سالها تکیه زدن بر اریکه دانشگاه منابع طبیعی گرگان چطور می خواهد جواب دانشجویان را بدهد .

علی می گوید:

باسلام
اتفاقاً خیلی هم سیاسی هست، چون سیاست یعنی مدیریت و برنامه ریزی و کنترل وهدایت وتدبیر وچاره اندیشی، برای رسیدن به رفاه یا پیشرفت جمعی متاسافانه ما درهمه ارکان کشورمان از نبود یک سیاستمدار کاردان ومدیر رنج میکشیم درست نقطه مقابل کشورهای غربی؟ یا اگرهم باشن یا دلسوز نیستند یا جاه طلبی تمام وجودشان را فرا میگیرد. رئیس دانشگاه ازمافوق خودش دستور میگیره ومافوقش هم از بالا تر ازخودش که نهایت به از ارکان اجرایی و بالایی تحت عنوان سیاستمدار دستور میگیرند.

ارسال نظر