تحقق اقتصاد مقاومتی در حقیقت تحقق بخش آرمان های شهداست.
تعداد بازدید تعداد بازدید: 774 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:40 ب.ظ، چهارشنبه، 15 آذر، سال 1391 نظرات بدون نظر

دکتر منتظری مدیرکل ارشاد اسلامی استان در اولین همایش وبلاگ نویسان عاشورایی، ترویج گفتمان ولایت با موضوع اقتصاد مقاومتی در خصوص اقتصاد مقاومتی و بصیرت افزایی در فضای مجازی و انتخاب بهترین مسیر در زندگی روزمره با توجه به بصیرت سخنانی را ایراد فرمودند.

به گزارش خبرنگار رادکانا، دکتر منتظری مدیرکل ارشاد اسلامی استان در اولین همایش وبلاگ نویسان عاشورایی، ترویج گفتمان ولایت در خصوص حضور موثر جوانان در فضای مجازی گفت: بنده از ورود هوشمندانه شما عزیزان به عرصه فضای مجازی تبریک عرض می کنم و امیدوارم حضورتان مایه ناامیدی دشمن و مخالفان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شود.

وی در ادامه افزود: فعالیت در فضای مجازی نیاز به درایت، بصیرت و دقت عمل بالا دارد، به طوری که بتوانیم در برابر حملات شدید تهاجمی دشمن پیروز میدان باشیم و آنقدر بصیرت داشته باشیم که فضای حاکم بر این میدان را در دستان خود گیریم و عرصه را بر دشمنان تنگ تر کنیم.

مدیرکل ارشاد اسلامی استان در جمع فعالین اینترنتی کردکوی در خصوص انتخاب بجا و شایسته و تأثیر آن بر زندگی روزمره گفت: خداوند به انسان سه ویژگی داده است که این ویژگی ها جز انسان در هیچ موجودی وجود ندارد. ویژگی هایی همچون اختیار، تفکر و اندیشه و انتخاب.

وی در ادامه افزود: انتخاب باید عزت آفرین باشد نه ذلت بخش، همانا بصیرت ما را در انتخاب عزت آفرین هدایت می کند و راه درست زندگی کردن را برای ما روشن و آشکار می سازد. انسان در پرتو انتخاب می تواند به درجه ای برسد که جز خداوند نبیند. عزت و ذلت انسان در پرتو انتخاب است و با انتخاب زمینه شکوه و یا ذلت ما فراهم می شود، در مقابل انسان بواسطه انتخاب آنقدر سقوط می کند که حتی از چهارپایان پست تر و نکوهیده تر می شود. همچنین ما در زندگی انتخاب های زیادی را پشت سر می نهیم، تمام این انتخاب ها باید به آخرین انتخاب که انتخاب مسیر زندگی می باشد گره بخورند.

ایشان با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص بصیرت و بصیرت افزایی فرمودند: اگر مقام معظم رهبری در بیانات خود شدیدا ما را به بصیرت افزایی توصیه می کند به این دلیل است تا از ناحیه بی بصیرتی در جهان اسلام ضربات مهلکی بر ما وارد نشود.

دکتر منتظری در خصوص اقتصاد مقاومتی با توجه به قیام امام حسین (ع) و واقعه عاشورا گفت: بر سر دوراهی ها با اقتدار تمام «نه» بگوییم و در برابر ذلت و زور ایستادگی کنیم. امام حسین (ع) «نه» گفت، تمام اهل بیت امام حسین (ع) بر سر همین «نه» فدا شدند، همانا استکبارستیزی ملت ایران در این «نه» نهفته است و به دلیل اینکه «نه» گفته ایم شدیدترین «نه»ها بر ما رفته است.

ایشان در ادامه اظهار داشتند: برای مقابله با تحریم ها تاکتیک های خاصی وجود دارد که یکی از مهم ترین این تاکتیک ها اقتصاد مقاومتی نام دارد. تحقق اقتصاد مقاومتی در حقیقت تحقق بخش آرمان های شهداست.

منتظری تصریح کرد: اینها گونه های مقاومت و دفاع می باشد که امروزه به برکت ایثار و فداکاری شهداء، بصیرت ملت ایران و رهبری امام خامنه ای انتخاب بجا و شایسته ای شد که ما را در جهت مقابله با تحریم ها و دشمنان اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پیروز و سربلند گرداند.

پایگاه خبری تحلیلی رادکانا

ارسال نظر