تحقق ۷۰ درصد بودجه پارک موزه دفاع مقدس / بهره برداری در سال ۹۵
تعداد بازدید تعداد بازدید: 348 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 4:05 ب.ظ، دوشنبه، 29 اردیبهشت، سال 1393 نظرات بدون نظر

مدیرکل بنیاد حفط آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با اشاره به اینکه ۷۰ درصد بودجه ساخت پارک موزه دفاع مقدس تحقق یافته اذعان کرد: در صورت انجام تعهدات تا سال ۹۵ این مجموعه به بهره برداری می رسد.

thumb271-2a15be6362e9db01eaa31cb0bf33e75bبه گزارش رادکانا، سرهنگ عباس حسن نیا مدیرکل بنیاد حفط آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس امروز دوشنبه 29 اردیبهشت در جمع خبرنگاران استان گلستان با اشاره به اینکه مراحل کار ساخت پارک موزه دفاع مقدس در حال انجام است، اظهار کرد : بودجه های مورد نیاز برای ساخت پارک موزه دفاع مقدس در سال گذشته محققق نشد و این پروژه نتوانست تا مراحل ساخت خود را طی کند.

 

وی ادامه داد : با پیگیری های سردار کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کشور توانستیم حدود 70 درصد از بودجه پیشنهادی را محقق نمائیم و در همین رابطه اسناد مناقصه این پروژه آماده شده است و قرار است تا چند روز آینده این مناقصه انجام شود.

 

حسن نیا در ادامه با بیان اینکه پروژه پارک موزه دفاع مقدس گرگان تا سال 95 به بهره برداری خواهد رسید ، افزود : برای ساخت و تکمیل این پروژه علاوه بر بودجه در نظر گرفته شده نیاز به کمک های دولتی و غیر دولتی هم داریم که امیدواریم مسئولین ما را در تکمیل این پروژه یاری نمایند.

 

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان گلستان تاکید کرد : این پروزه مکانی است که در آن به صورت تخصصی به نگهداری و حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس پرداخته می شود تا آثار شهداء برای سال ها به یادگار بماند تا بتوانیم آثار شهداء را به آیندگان  منتقل نمائیم.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه بسیاری از کشور ها موزه جنگ وجود دارد ، تصریح کرد : موزه جنگ در کشور های مختلف فقط به دستاورد های جنگ و پیروزی جنگ آنها اشاره می کند ولی پارک موزه دفاع مقدس علاوه بر این دستاورد ها می خواهد آن روحیه معنوی و آثار جنگ را به بازدید کنند گان منتقل نماید.

 

حسن نیا با تاکید بر اینکه این پارک موزه کمترین آسیب را به محیط جنگلی وارد می کند ، تاکید کرد: تمام مراحل قانونی دریافت پروانه ساخت آن از سال 85 تا سال 89 انجام شده و تمام استعلام های لازم را دریافت کرده و حدود 5000 متر زمینی که در اختیار این اداه کل قرار گرفته است فقط حدود 1500 متر آن بنا ساخته می شود و مابقی به همان شکل در محیط پارک موزه باقی خواهد ماند.

 

وی با بیان اینکه بنیاد برای حفظ محیط جنگلی و حفظ درخت 500 ساله یک بار نقشه ساختمان را تغییر داده است ، افزود : عملیاتی که برای این پارک موزه انتخاب شده عملیات والفجر 4 است که در محیط جنگلی پنجوین عراق انجام شده و نیروهای لشگر 25 و لشگر 30 پیاده گرگان هم در آن حضور داشته اند انتخاب شده است.

ارسال نظر