تحلیلی از حضور جریانات سیاسی در انتخابات ریاست جمهوری ۹۲
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,092 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 3:04 ب.ظ، چهارشنبه، 28 فروردین، سال 1392 نظرات ۷ نظر

همانگونه که مقام عظمای ولایت فرمودند انتخابات مظهر وحدت ملی و همبستگی ملی و آبروی نظام است و این عظم و اراده عمومی متضمن تکامل نظام در راستای منویات امام و رهبری و قانون اساسی خواهد بود برای آنکه این مهم به نحو شایسته محقق شود وظیفه آحاد مردم حضور با مشارکت بسیار بالا می باشد.

 لالبتاانتخابات مظهر اقتدار نظام است.     مقام معظم رهبری

همانگونه که مقام عظمای ولایت فرمودند انتخابات مظهر وحدت ملی و همبستگی ملی و آبروی نظام است و این عزم و اراده عمومی متضمن تکامل نظام در راستای منویات امام و رهبری و قانون اساسی خواهد بود برای آنکه این مهم به نحو شایسته محقق شود وظیفه آحاد مردم حضور با مشارکت بسیار بالا می باشد.

حضور در انتخابات پیامدهای مثبت فراوانی را در بر خواهد داشت:

-توطئه های مختلف دشمن، اعم از خارجی و داخلی خنثی می شود.

-دشمن در پیگیری توطئه کاملا ناامید و منزوی می شود.

-امنیت کشور به نحو چشمگیری تأمین می شود.

-این رویداد بر روی همه مسائل کشور تأثیر بسزا و مثبت خواهد داشت.

یکی از لوازم انتخابات حضور و رقابت جدی سلایق مختلف سیاسی است. حضرت آقا فرمودند در انتخابات باید همه سلیقه ها و احزاب شرکت کنند.

با بررسی روند تمایل دستجات سیاسی در صحنه انتخابات در مجموع دو قطب اصلی نمود پیدا می کنند، یک قطب مدافعین نظام و یک قطب مخالفین و منتقدین.

در قطب اول اصولگرایان قرار دارند که همیشه مدافع نظام بودند البته با رویکردهای متفاوت که در حال حاضر با تعدد کاندیداها مطرح هستند.

در قطب دوم اصلاح طلبان- اپوزیسیون و عوامل فتنه که در درون خود عوامل هاشمی را نیز به همراه دارد و همچنین لایه های انحرافی بطن دولت.

به این نکته نیز اشاره می شود، تمامی این مسائلی که مطرح می شود حقیقت موجود نمی باشد بلکه بخشی از واقعیت های انتخابات است که می تواند دستخوش تحولات غیرقابل پیش بینی واقع شود.

در جبهه اصولگرایان به دلیل احساس وزن بالا ائتلاف های مختلفی وارد میدان می شوند البته این ائتلاف ها نهایی نیستند و شاید تعدیل شوند که شامل ائتلاف اکثریت اصولگرایان که در حال حاضر بیش از پنج نفر اعلام آمادگی کردند که شامل باهنر، متکی، پورمحمدی، آل اسحاق و ابوترابی فرد می باشند.

ائتلاف پیشرفت که سه شخصیت مطرح آن حدادعادل، دکتر ولایتی، قالیباف می باشند.

ائتلاف جبهه ایستادگی که در حال حاضر رضایی در آن مطرح می باشد.

در مجموع جبهه پایداری که به نظر می رسد شخص خاصی را مطرح نکردند که البته دکتر باقری لنکرانی بیشتر در کانون توجه قرار دارد.

و افراد منفرد دیگر که بعضا در جبهه اصولگرایان قابل تعریف می باشند گفته می شود تعداد کاندیداهای این جبهه بالغ بر 15 نفر می باشند که البته تلاش بر تعدیل این تعداد می باشد، گمان بر این است تعدیل قابل توجهی صورت نخواهد گرفت.

که در این موضوع در مجموع به ضرر جبهه اصولگرایان تمام و امکان موفقیت را تا حد قابل توجهی کاهش می دهد.

در قطب دوم که خود به دو گروه اصلاح طلبان و طیف دولتی ها تقسیم می شود (پس می توان اینگونه بیان کرد که انتخابات در مجموع 3 قطبی خواهد بود).

اصلاح طلبان تاکنون روی نامزد واحدی توافق نکردند گرچه گمانه ها حاکی از مطرح بودن عارف می باشد.

با توجه به اینکه بخشی از اصلاح طلبان اعتقاد به حضور جدی خاتمی دارند و خاتمی به دلیل تأثیر بسزا در فتنه 88 امکان تأثیرش از طرف شورای نگهبان را بعید می داند در نتیجه تاکنون تمایل خود را اعلام نکرده است.

بخشی از اصلاح طلبان نیز همصدا با اپوزیسیون و دشمنان خارجی انقلاب بر طبل تحریم انتخابات می کوبند، هاشمی رفسنجانی نیز چون فرد تأثیرگذار تلاش برای حضور در انتخابات را دارد.

بعضا معتقدند ایشان خود کاندید شود که این امر به دلایل مختلف بعید بنظر می رسد، چندبار شکست ایشان در انتخابات ها مؤید این نکته است که مشارالیه با حساسیت و احتیاط کامل و با درنظر گرفتن تمامی جوانب وارد میدان خواهد شد که تاکنون نقش لیدر را ایفا و با مطرح کردن دکتر حسن روحانی در صحنه حضور دارد.

با تشتت و پراکندگی آرا و وجود نظریات متفاوت در جبهه اصلاح طلبان بنظر می رسد نتوانند رأی لازم را بدست آورند.

صاحب نظران بر این عقیده اند تمام تلاش های هاشمی رفسنجانی و خاتمی نمی تواند بیشتر از 3 میلیون رأی را به خود اختصاص دهد.

گروه مجموعه دولت که در حال حاضر به جریان انحرافی مشهورند تمام تلاش خود را معطوف به دوقطبی شدن انتخابات همانند انتخابات 88 می کنند و امید به این نکته دارند که مردم بیشتر به آنان اقبال دارند و دلیل آن را هم به کارکرد دولت در دو دوره حاکمیت می دانند.

تا این لحظه اسفندیار رحیم مشائی کاندیدای مطرح این گروه می باشد، ایشان به دلایل عدیده در اظهارنظرهای متفاوت و بعضا ناهمخوان با انقلاب و معیارهای دینی شانس تأیید از طرف شورای نگهبان را ندارد.

قطع یقین این گروه فرد جایگزین را که بیشتر احتمال به آقای نیکزاد می دهند مطرح خواهند کرد.

حلقه های دولتی ها تاکنون بیشتر مورد توجه اقشار پایین جامعه که یارانه ها و دیگر خدمات های دولتی و زندگی آنان تأثیرگذار بوده است می باشند مضاف بر اینکه اخیرا ریاست جمهوری روی پرداخت یارانه تا 250 هزار تومان مانور دادند که افکار عمومی مخصوصا اقشار آسیب پذیر را به خود جلب کرده است.

مجددا یادآوری می شود تمامی این مسائل مطرح شده برگمان و احتمال البته به واقعیت نزدیکتر است، تصمیم نهایی را مردم در پای صندوق های رأی خواهند گرفت، هر تصمیمی از طرف مردم باید مورد احترام تمامی جریانات سیاسی قرار گیرد.

تحلیل مسلم رستمانی

 

س س می گوید:

با بررسی روند تمایل دستجات سیاسی در صحنه انتخابات در مجموع دو قطب اصلی نمود پیدا می کنند، یک قطب مدافعین نظام و یک قطب مخالفین و منتقدین.
در قطب اول اصولگرایان قرار دارند که همیشه مدافع نظام بودند البته با رویکردهای متفاوت که در حال حاضر با تعدد کاندیداها مطرح هستند.
در قطب دوم اصلاح طلبان- اپوزیسیون و عوامل فتنه که در درون خود عوامل هاشمی را نیز به همراه دارد و همچنین لایه های انحرافی بطن دولت.
——

جناب رستمانی چرا فکر میکنید حامیان نظام اصولگرایان هستند و مخالفان اصولگرایان
رو چه استنباطی این حرفو میزنن
این چه تقسیم بندی هست؟ اصلا چرا باید تقسیم بندی کرد
هرکس در این آب و خاک زندگی میکنه دلش برای وطنش می تپه
این همه تعصبات بی جا رو بزارین کنار

محمد رستمانی(مرتضی) می گوید:

سلام…
با تشکر از حضرت عالی
به عقیده ی بنده سیاست های رفتاری رسانه ها به گونه ای می باشد که کرسی ریاست جمهوری از چنگ دولت کنونی فاصله دارد.
لطفا نقش رسانه ها را بیان بفرمایید. تشکر

مسلم رستمانی می گوید:

با تشکر از خواننده محترم ودقت نظر عزیزان.
خدمت عزیزان عارضم که حقیر مخالفین اصولگرایان را مخالف نظام معرفی نکردم. بلکه اصولگرایان را در همه حال مدافع نظام برشمردم امااصلاح طلبان بعضا بیشتر گرایش به ابوزیسیون و معاندین داشتند.
به نظر شما سران موثر دوم خردادی ها الان در کجای جغرافیای سیاسی ایستاده اند؟
راستی بحث خودی و غیر خودی که مقام معظم رهبری مطرح فرمودند بیشتر ناظر بر چه جریاناتی بوده و می باشد؟
بحث وطن دوستی با بعضی گرایشات سیاسی باهم جمع نمی شوند، چه بسا جریانات وطن پرستی که در بیانیه ها واظهارنظرهای حزبی و گروهی منافع ملی را نادیده می گیرند و پازل دشمن را تکمیل می کنند.
در خصوص اظهارنظر آقای محمدخان رستمانی که حتمااز جوانان علاقمند به مسائل سیاسی هستند به عرض برسانم رسانه ها نقش بسیاری در تنویر افکار عمومی دارند، اگر رسانه ها به وظایف ذاتی خود در حوزه اطلاع رسانی در چارچوب قانون و به دور از حب و بغض های شائبه دار عمل کنند فطع یقین فضای انتخاباتی تلطیف و حقی از احدی ضایع نخواهد شد و قس علی هذا.

بی طرف می گوید:

طبق اظهارات حاضرین در استویوم آز ادی جمعیتی حدود هشتاد هزارنفر درهنگام سخنرانی رذیس جمهور حضور داشتند که صداوسیما تعداد بسیاربسیاراندک رانشان داد .این کار رسانه ملی به نفع دولتی ها شده است .بی

رضا می گوید:

آقای ذالنور در مناظره با آقای زیبا کلام اظهار کردند رییس دفتر سابق رییس جمهور(رحیم مشایی) 15 میلیون رای داره آیا واقعا اینچنین است؟قابل توجه اصولگرایان

امیر می گوید:

آقای رستمانی با این حساب طبق تحلیل شما اگر روند به همین منوال باشه رقابت اصلی بین دولتی ها و اصلاح طلبها خواهد بود این که خطرناکه!

محمدعلی می گوید:

ازسایت رادکانا تشکر میکنم مخصوصا از تحلیل های کارشناسانه برادر رستمانی ما جوانان نیاز به اینگونه تحلیل ها داریم از آقای رستمانی می خواهیم بیشتر بنویسند

ارسال نظر