تحولات اخیر دنیای اسلام مسیر آینده را تعیین می‌کند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 615 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:48 ب.ظ، یکشنبه، 29 مرداد، سال 1391 نظرات بدون نظر

خبرگزاری فارس: رهبر معظم انقلاب اسلامی تحولات اخیر در دنیای اسلام را عجیب و بی‌نظیر دانستند و افزودند: این تحولات که مسیر آینده دنیای اسلام را تعیین می‌کند، به فضل الهی، با همین آهنگ ادامه خواهد یافت.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، در خجسته ترین عید مؤمنان موحد، ایران سرافراز، لبریز نور معنویت و عطر عبودیت شد و مردم مؤمن تهران نیز به شکرانه یک ماه روزه داری و عبادت، نماز عید سعید فطر را با شکوهی به یاد ماندنی به امامت حضرت آیت الله العظمی خامنه ای اقامه کردند.

ایشان در خطبه‌های نماز عید سعید فطر تحولات اخیر در دنیای اسلام را عجیب و بی‌نظیر دانستند و افزودند: این تحولات که مسیر آینده دنیای اسلام را تعیین می‌کند، به فضل الهی، با همین آهنگ ادامه خواهد یافت.

رهبر معظم انقلاب در خطبه اول نماز با تبریک عید سعید فطر، رمضان امسال را به فضل الهی و در پرتو نیا‌یش‌ها و توسلات مردم و حضور همه قشرهای ملت در اجتماعات دینی به ویژه شبهای قدر، رمضانی حقیقتاً مبارک خواندند.

ایشان افزودند: به برکت این حقایق فضایی معنوی، مؤثر و ماندگار در کشور به وجود آمده که همه باید آن را غنیمت شمرند.

حضرت آیت الله خامنه ای توصیه کردند: آحاد مردم به ویژه جوانان ذخایر نورانی این ماه را با انس بیشتر با قرآن و حضور در صحنه‌های مبارزه با شیطان درون و برون، حفظ کنند.

ایشان با تجلیل از حرکت درخشان، به موقع و بجای ملت ایران در راهپیمایی روز جهانی قدس خاطرنشان کردند: این حرکت عظیم بدون شک تأثیرات بزرگی در دنیای اسلام به همراه خواهد آورد.

رهبر معظم انقلاب با اشاره به هماهنگی و همصدایی گسترده‌تر ملت‌های مسلمان با ملت ایران در روز قدس افزودند: امسال ملت‌های مسلمان بیشتری به ویژه در کشورهای بیدارشده اسلامی، به میدان دفاع از فلسطین آمدند و ان شاءالله این جریان ادامه خواهد داشت.

حضرت آیت الله خامنه ای راهپیمایی روز جهانی قدس را جاری شدن خون تازه در رگ‌های امت اسلامی خواندند و افزودند: با توجه به تلاش مستمر دشمنان اسلام برای فراموش شدن مسأله فلسطین، راهپیمایی روز قدس، معنایی بسیار عمیق یافته است.

رهبر معظم انقلاب تحولات اخیر در دنیای اسلام را عجیب و بی‌نظیر دانستند و افزودند: این تحولات که مسیر آینده دنیای اسلام را تعیین می کند، به فضل الهی، با همین آهنگ ادامه خواهد یافت.

ایشان تأکید کردند: دشمنان امت اسلامی با ترفندهای پیچیده‌تر و با همه قوا برای به شکست کشاندن این تحولات وارد میدان شده‌اند اما ملت‌های مسلمان، توطئه‌های دشمنان را خنثی خواهند کرد.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر ضرورت شناخت عمیق حوادث و پرهیز از خطا در تحلیل تحولات خاطرنشان کردند: هر جا آمریکا، صهیونیسم و سردمداران رژیم‌های جبار حرکتی را آغاز می کنند، آن حرکت و آن جهت، بی تردید غلط و باطل است و دقت در این واقعیت، مانع از اشتباه و خطا در تحلیل می‌شود.

ایشان زلزله اخیر در مناطقی از استان آذربایجان شرقی و آسیب دیدن جمعی از هم میهنان عزیز را حادثه‌ای تلخ و مصیبت‌بار خواندند و افزودند: همه ملت، اندوهگین این حادثه غم بار هستند.

رهبر معظم انقلاب با اشاره به کارهای خوبی که تاکنون برای زلزله زدگان انجام شده افزودند: تلاش‌ها باید ادامه یابد تا وظایف سنگین‌تر و بزرگ‌تری که در قبال هموطنان زلزله‌زده وجود دارد به خوبی انجام شود.

ایشان با تجلیل از حساسیت مردم و کمک‌های آنان به آسیب‌دیدگان زلزله خاطرنشان کردند: مردم ایران هرگز در قبال چنین حوادثی، بی‌اعتنا نبودند و همدلی و تعاون آنها با مسؤولان برای کمک رسانی به زلزله‌زدگان، باید ادامه یابد.

حضرت آیت الله خامنه ای ابراز امیدواری کردند با همت مسؤولان و کمک‌های مردم، آثار این حادثه به کلی از بین برود و مردم منطقه زلزله زده صفحه جدید و درخشانی از عمران و آبادانی را شاهد باشند.

ارسال نظر