تحویل افزون بر ۶۰ هزار تن گندم به مراکز خرید‌ گلستان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 358 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:44 ق.ظ، شنبه، 9 خرداد، سال 1394 نظرات بدون نظر

مسئول روابط عمومی اداره کل غله گلستان از تحویل افزون بر ۶۰ هزار تن گندم به مراکز خرید تضمینی این محصول تا پایان هشتم خرداد خبر داد و گفت: خرید از ابتدای ماه جاری آغاز شده است.

1430820249673_isna-1به گزارش رادکانا، محمد ابراهیم اصغری اظهار کرد: خرید تضمینی گندم مازاد بر مصرف کشاورزان استان از سوی بالغ بر 80 مرکز تا پایان فصل برداشت و تحویل محصول ادامه دارد.

وی اضافه کرد: سرعت بالای عملیات تحویل گندم کشاورزان درمراکز خرید باعث شده که کامیون‌ها و کامیونت‌های حامل محصول مجبور به تشکیل صف‌های طولانی در ورودی این مراکز نشوند و این امر در کاهش هزینه‌های حمل گندم در فصل خرید موثر است.

وی تصریح کرد: تحویل گندم مازاد بر مصرف کشاورزان استان در مناطق مختلف بویژه شرق گلستان و نیز شهرهای بندرترکمن‌، آق قلا و گمیشان که برداشت محصول زودتر آغاز شده‌، بیشتر است.

اصغری تاکید کرد که در مناطق مختلف استان که کشت گندم انجام می‌شود، تعداد ‌مراکز خرید به تناسب میزان کشت و برداشت آماده سازی شده و کشاورزان برای تحویل محصول مازاد بر مصرف خود هیچ نگرانی نداشته باشند.

وی همچنین یادآور شد که همراه داشتن کپی کارت ملی و شماره حساب بانک کشاورزی برای کشاورزان الزامی است تا با هماهنگی‌های صورت گرفته با بانک عامل هیچ گونه خللی در پرداخت وجه محصول ایجاد نشود.

به گزارش ایسنا، ‌گلستان قطب کشاورزی کشور بوده و گندم کشت اول این استان است و با توجه به حدود 390 هزار هکتار اراضی زیر کشت پیش بینی می‌شود کشاورزان گلستانی امسال افزون بر یک میلیون تن محصول برداشت کنند.

فصل خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان گلستانی از ابتدای خرداد آغاز شده و با توجه به روند برداشت گندم با به کارگیری مراکز خرید متعدد ادامه خواهد یافت.

نرخ خرید تضمینی گندم برای هر کیلوگرم گندم معمولی در سال جاری 1155 تومان و برای گندم دوروم 1188 تومان اعلام شده است./ایسنا

انتهای پیام/

ارسال نظر