تخریب اموال عمومی در سطح شهر کردکوی توسط افرادی معلوم الحال+تصاویر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 801 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:20 ق.ظ، دوشنبه، 22 تیر، سال 1394 نظرات ۱۳ نظر

تخریب اموال عمومی از سوی بعضی افراد معلوم الحال منجر به وارد آمدن خسارت های مادی و معنوی به بیت المال می شود که علاوه بر خسارت های مالی به بیت المال و شهرداری به لحاظ انسانی نیز پذیرفتنی نیست.

IMG_0006به گزارش رادکانا، علی اکبر بسطامی، شهردار کردکوی، در گفتگو با خبرنگار رادکانا، ضمن اشاره به تخریب اموال عمومی در سطح شهر، این قبیل اقدامات را نوعی هرج و مرج طلبی شهری و ضد رفتارهای شهرنشینی دانست و اظهار کرد: تخریب اموال عمومی از سوی بعضی افراد معلوم الحال منجر به وارد آمدن خسارت های مادی و معنوی به بیت المال می شود که علاوه بر خسارت های مالی به بیت المال و شهرداری به لحاظ انسانی نیز پذیرفتنی نیست.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تمام همت و تلاش شهرداری کردکوی و پرسنل آن و همچنین شورای اسلامی شهر در راستای آبادانی، سازندگی، رفاه و خدمات رسانی شایان به شهروندان محترم می باشد، عده ای بی توجه به این موضوع به اموال متعلق به خودشان آسیب می رسانند، که کوچکترین نمونه آن شکستن پایه چراغ روشنایی و سرقت لامپ های آن واقع در خیابان شهید باهنر (محله حجت آباد) است، که علاوه بر خدشه دار شدن زیبایی چهره و سیمای شهر، خسارت زیادی به شهر وارد شد.
بسطامی، حفظ و نگهداری وسایل و امکانات عمومی در سطح شهر را یک وظیفه همگانی عنوان کرد و گفت: اموال عمومی و آنچه از بیت المال خریداری گردیده از عوارضات پرداختی شهروندان تهیه و جهت رفاه شهروندان در نقاط مختلف شهر تعبیه گردیده که حفظ و صیانت از آن یک تکلیف بوده و فراتر از وظیفه می باشد.
شهردار جوان کردکوی در ادامه یادآور شد: آسیب هایی که در حوزه خدمات شهری به شهرداری وارد می شود از طرق مختلفی اتفاق می افتدکه شامل تخریب مستقیم، سرقت، استفاده نامناسب، بی دقتی در حفظ و نگهداری، سواستفاده و سوء مدیریت و… است.
بسطامی در خاتمه با تأکید بر اینکه،برای جلوگیری از چنین اقداماتی و عدم تکرار آن نیازمند یک عزم عمومی است، متذکر شد: همه شهروندان در قبال حراست و نگهداری از اموال عمومی و بیت المال شریک می باشند، که با این تدبیر و اندیشه می توان به شهری که در آمال و آرزو های ما می گنجد دست یافت، به امید داشتن شهری زیبا با تمامی امکانات.

????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

انتهای پیام/

کردکویی می گوید:

چرا شهرداری در این چند سال چند بار در خیابان عباس آباد و اخیرا هم در حجت آباد این همه چراغهای تزیینی گران قیمت نصب می کند تا فقط چند روز مهمان این خیابان باشد و پول بیت المال را هدر می دهند بجای آن مثل بلوارهای وسط شهر همان تیر برقهای بلند را نصب کند و روشنایی بهتر هم دارند متاسفانه چراغهای زیبا حجت آباد یک شب در آن خیابان سالم بود من خودم روز بعد از آن مسیر سر کار می رفتم با دیدن چراغهای شکسته بسیار ناراحت شدم واز بی سلیقگی شهرداری نمی دانستم چی بگم آخر کسی نیست به شهر داری بگه چند بار هزینه الکی در عباس آباد تجربه نشد ؟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

محمد می گوید:

این دیگه برخورد نیروی انتظامی رو می‌طلبد که این دوستان گردن کلفت که بعضا جانی تشریف دارند رو از سطح شهر جمع کند

محمد می گوید:

این دیگه برخورد نیروی انتظامی رو می‌طلبد که این دوستان گردن کلفت که بعضا جانی تشریف دارند رو از سطح شهر جمع کند

سید علی مجاورعقیلی می گوید:

شهرداری هزینه نمیکنه میگن چرا شهرداری کاری نمیکنه و پول عوارض کجا میره. اقایان میان توی شهر دور میرنن میگن چرا شهر خوشگل و دلچسب نیست پس دوستان فضا سازی شهرداری داره چکار میکنه؟ شهرداری میاد برای خوشگل شدن و نما گرفتن شهر از لامپ های تزیینی استفاده میکنه 2روز بعد حتی دریغ از یک لامپ سالم. کردکویی عزیز اگه شهرداری از اون تیر برق ها استفاده بکنه نیازه برای زیبا سازی اون محل و خیابان باز هم هزینه بکنه ولی با این کار با یک تیر 2 نشون رو زده هم زیبا سازی و هم نورانی شدن.از طرفی هزینه ی نصب تیر برق بسیار سنگینه و باز هم از طرفی مصرف برق اون ها خیلی بیشتر از این لامپ هاست. واقعا وقتی خودمون واس خودمون ارزش و احترام قائل نیستیم چطور میتونیم انتظار داشته باشیم بقیه واسمون احترام قائل باشن.
خدا میدونه پرسنل شهرداری بنده های خدا 2 هفته ویژه با زبون روزه اونجا کار کردن تا این مسیر به شکل امروزی در بیاد. واقعا شرم آوره

نادر می گوید:

به نظر می رسد که افراد معلوم الحال اصلا به این منابع خبر ی جهت تذکر وانجام ندادن این کار زشت دسترسی ندارند وباید به صورت قضایی ونظا می با این گونه
افراد برخورد شود.یا به قول یکی از شهرداران اینقدر این عمل( زیباسازی) انجام میشود تا فرهنگ شودتا دیگر شاهد تخریب به اموال خودمان نباشیم.کاری نکنیم که به
ما بگویند: حقا که جهان سومی …….

کردکویی می گوید:

آقای عقیلی عزیز من هرگز نگفتم شهرداری زیبا سازی نکند بلکه یکی از وظایف اصلی شهرداری همین هست گفتم در خیابانی که چند بار امتحان بد پس داد چرا هزینه سنگین میکنین در ضمن این لامپها هرگر روشنایی خیابان را تامین نمی کند اگر تیر برقهای بلند کار بگذارند روشنایی این دو خیبان خیلی بهتر می شود شما اگر شب در خیابان حجت آباد و عباس آباد دور بزنید روشنایی آن بسیار کم و بد می باشد که زیبنده شهر نیست چراغهای تزیینی را در خیابانهای اصلی شهر که مسافرین زیادی رفت و آمد می کنند نصب کنند باید قبول کنیم که شهر ما شهر داری فاقد مهندس خلاق و خوش فکر و باسلیقه می باشد این را وقتی متوجه می شویم که وارد شهرهای دیگر می شویم بهتر از شهر ما کار می کنند . باز هم خسته نباشی به کل شهرداری می گویم .

سید علی مجاور عقیلی می گوید:

والا همین لامپ ها رو توی میدون های اصلی و بلوار های مرکزی هم داشت خیلی هارو شیکوندن و خراب کردن. تا وقتی این فرهنگ جا نیوفته همین هست.شما اگه لامپ و حباب نشکن بزاری باز هم اینارو میشکنن

همشهری می گوید:

خدا را شکر
باز هم نگفتن کار بچه های ولاغوز هست …
از این ها بعید نبود که شکسن لامپ ها را بچه های ولاغوز نسبت دهند ..

Seyyed می گوید:

کردکوئی محترم
شما گویا زیاد با مسائل عمرانی و شهرسازی آشنائیت نداری
شما چرا نیمه ی دیگر لیوان رو نمیبینی؟ چرا به این فکر نمیکنی که مردم این محل هستند که باید فرهنگ خودشون رو بالا ببرن؟
مگه به جز اینه که این مسیر ، یکی از راه های ورودی به تنها جاذبه های گردشی شهرمونه؟ نباید به این مسیر که گاها گذر مسافرین رو پوشش میده رسیدگی بشه و نوسازی درش صورت بگیره؟
این مواردی که شما فرمودی برای شهرداری هائی کار سازه که توی حسابش سرمایه ی بالائی داشته باشه
نه شهرداریی مثل کردکوی که توی حسابش پول مناسبی برای این فعالیت ها که نداره هیچ ، کلی بدهی هم داره
خیلی باید خوشحال هم باشیم که توی چنین شرایطی داره برای شهرمون کار میشه
واقعا این تیتر برای این خبر شایسته س
بخصوص اون قسمت معلوم الحال ، بنظر من یا باید این معلوم الحال ها حالشون رو درست کنن. یا مراجع قانونی برخورد داشته باشن..

سید علی مجاور عقیلی می گوید:

سید عزیز منم با شما کاملا موافقم.کردکویی نمیدونه چ خبره ک .طبق شنیده های من از یک منبع اگاه یه سری افراد برای اینکه فضای سبز ضعیف بشه و بگن شهردار کار نمیکنه پای درخت های بلوار ها گازوییل میریختن که درخت ها خشک بشه بگن تقصیر شهرداریه. واقعا چ خبره توی این شهر؟

کردکویی می گوید:

آقایان محترم بنده خیلی خوب می دانم که شهرداری دارد چکار می کند گل ببارد به فضای سبز شما که دم می زنید باز خدا پدر و مادر آ قای عقیلی کارمند بازنشسته شهرداری را بیامرزدکه فضای سبز زیبایی درست می کرد فقط حرف مزنید چرا اداره برق بجای اینکه بیاد سیستم سیم کشی های خیابان را درست کند با اره موتور بجان درختان زیبا و کهن شهر افتادند شهرداری حرفی نزد و شما آقایان دفاع نکردید من در حرفهایم گفتم چراغهایی که در این چند سال در بلوارهای مختلف شهر نصب کردند همه از بی ذوقی و بیسلیقگی شهرداری بوده است هیچکدام چند ماهی دوام نیاورده است چراغهای بلوار امام رضا که هر مسافری و حتی راننده کامیون از الامپهای داخل ا ن هم رحم نکردند آن هم از بی فرهنگی مردم شهر بوده که دم از از بالا بردن فرهنگ شهر می زنید با این پولی که شهردار به سختی در آمد زایی میکند می توانند چراغهای زیبا و بلندتری در بلوارهای شهر نصب کنند که هم جلوه زیباتری دارد هم براحتی خراب و سرقت نمی شوند خود را تنها آگاه و وارد به شهر ندانید همه مردم خودشان بهتر می فمنهد !!!!!!!!!!!!!!!!!! بفهم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! آقای سید علی خان شهرداری می داند اکثر مغازه داران بخاطر دید جلوی مغازه اشان درختان را از بین می برند پیدا کردن آنها هم کار ساده ای هست چرا پیگیر نمشوند همشان منتظرند ساعت اداری تمام شوند سریع در بروند بجز یک عده کار گر ساده که مجبورند بخاطر حفظ کارشان تا دیر وقت کار کنند . و !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

سید علی مجاور عقیلی می گوید:

خانم یا آقای کردکویی شما اگه دکل درازنو رو هم بیاری اینجا روش چراغ بزنی اونی ک میخواد ببره میبره .پاسخگوی قطع درختان توسط اداره ی برق که یه اداره ی دیگه اومده اشتباه کرده رو هم شهرداری باید بده؟؟؟ محیط زیست این وسط چیکاره است؟؟؟؟؟ اگه حوزه محیط زیست فقط به جنگل و دریا مربوط میشه پس چرا شهرداری زباله های جنگل رو جمع آوری میکنه؟؟؟؟؟ درسته، همه ی مردم خودشون بهتر از وضعیت شهرداری آگاه هستن نیازی نیست بنده و شما یاد آوری کنیم .چرا شما انتظار دارین فقط شهرداری بیاد با مردم درگیر بشه؟؟؟؟ دادستان بیاد دستور بده ب اداره اماکن هر مغازه ای درخت رو قطع کرد پلمپ بشه ، محیط زیست بیاد شناسایی کنه و معرفی به مراجع مربوط بکنه .مثلا چطوریه واس صدور پروانه کسب … میاد… پول میگیره ولی… عوارض شهرداری رو میگن نریزین پول الکی دارن میگیرن بعد اون، تازه مغازه دار میاد شهرداری طلبکاره که چرا جلوی مغازه ی من موزاییک نیست.قدیمی ها حرف قشنگی میزنن که میگن (پول بده برنج بخور). شهرداری که به تمام پیمانکاران منطقه بدهکاره شما پیش هر پیمانکاری میری میگی بیا کردکوی پیمانکاری بگیر یارو میگه من پولمو دور میریزم ولی توی شهر شما کار نمیکنم. اینارم ببینین. شمام با این حرفا نمیتونین شهرداری رو تخریب کنین خوشبختانه تا به امروز شهرداری با تعدادی سرمایه گذار جهت انجام کار های عمرانی،فرهنگی،تفریحی وارد گفتوگو شده که چندتایی قبول به سرمایه گذاری کردن که اگه خدا بخواد این کار صورت بگیره شما نیستین از این چیزا خبر ندارین که تمامی کارمندان و کارگران زحمت کش شهرداری چقد دلسوزانه دارن کار میکنن.نخیر همه ی اون ها منتظر تموم شدن وقت اداری و رفتن به خونه نیستن. من به شما پیشنهاد میکنم موقع آسفالت کردن شهر شما یک روز با پرسنل شهرداری بیاین پای کار فقط بایستین خودتون متوجه همه چیز میشین دیگه بقیه کارارو نمیگم.

Seyyed می گوید:

کردکوئی عزیز
نمیخوام توهین کنم ، اما گویا شما اصلان به هیچ وجه با شرایط کاری ادارات و چهارچوبه ی فعالیتشون آشنائی نداره و هر حرفی که به ذهنت میرسه رو عنوان میکنی
نکن اینکارا رو عزیز دل
اگه واقعا آنسانی باشی که درک داشته باشی و از مسائلی که سید علی مجاور عقیلی ( که خودش از فعالانی هستش که توی شهر در بیشتر زمینه ها فعالیت الره و دارای اطلاعات کاملیه ) استفاده کنیو کلاه خودتو قاضی کنی اونوقت دیگه نمیاید نمیگین که شهرداری بلد نیست کار بکنه
شهرداری شهرمون چیزی بالغ بر 2 میلیارد بدهی داره ، در یک ماه و خورده ای روزی که شهردار جدید اومده، اگر هر هزینه ی عمرانی یا فرهنگی یا هنری و یا هر چیز دیگه ای انجام شده بر پایه ی اعتبار شخصیت حقیقی شهردار بوده
یعنی ابتدا همه بصورت اقسات و قرارداد کار رو شروع کرده و به اتمام رسانده و پس از اتمام کار شهردار میتونه پولشون رو بده
اگه شهرداری کردکوی و شهردار قرار نبود کار کنن هر روز تا بعد از نیمی گذشته از شب توی شهرداری نمیموندن
اینروزا بنظر من بیشتر اتفاقات و فعالیت هائی که داره از طرف شهرداری صورت میگیره کاملا با برنامه بوده
شهرداری همونطوری که آقا سید علی گفتن تا حالا با چندین سرمایه گذار در تعامل بوده ؛ اما همگی ترسان از اینکه چه تظمینی داده میشه که هزینه های صورت گرفته ی اونها پوچ نمیشه و به باد فنا نمیره. تنها راه قانع کردن و کسب اعتماد این عزیزان سرمایه گذار خرج اعتبار شخص شهرداره ، که بگه من شخصا مسئولیت های وارده رو به گردن میگیرم
خدائیش خیلی حرفه ها ، کم بودن افرادی که به نام مردم و به کام خودشون از شهرمون بردن؟
اما این جوون داره خودشو خرج مردم شهرش میکنه ، چرا که قبل از انتخابش به عنوان شهردار شخصا عضو شورای شهر بوده ؛ و این نشونه ی این میباشه که چه سیل عظیمی از مردم شهرمون حامی این مرد جوان میباشن.
بقول بزرگی : هر وقت توی کارت مخالف و حسود نداشتی به درستی کاره خودت شک کن ، چرا که هر انسان موفق و درستکاری که راهی پیشرفت هستش قطع به یقین دشمن و حسودهائی خواهد داشت که چشم دیدن اون رو ندارن

ارسال نظر