تخریب ۴۰۰ بنای غیر مجاز در زیارت از مبارزه با داعش سخت تر است؛ قاسم سلیمانی گلستان کیست ؟
تعداد بازدید تعداد بازدید: 437 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:37 ق.ظ، سه شنبه، 11 آذر، سال 1393 نظرات بدون نظر

اگر همین تعداد پرونده نیز در مرحله بررسی و تحقیق قرار داشته باشند با فاجعه ای مواجه می شویم که اگر اقرار کنیم مبارزه با چنین ویژه خواری از مبارزه با داعش سخت تر است ، سخنی به گزاف نگفته ایم.

haghiبه گزارش رادکانا، معاون عمرانی استانداری گلستان در حالی هفته گذشته از اجرای حکم 400 واحد ساخت و ساز غیر مجاز در زیارت خبر داد که گرد و خاک این مصاحبه از روستای توشن بلند شد .

جایی که سید مصطفی حقی دادستان جدید مرکز استان آن را آغاز یک نقطه تحول برای  مبارزه با زمین خواری و ساخت وسازهای غیر مجاز خواند و گفت : این تخریب نمایشی نبود و قطعا در آینده شاهد اقدامات قاطعی از طرف دادستانی خواهید بود .

اما براستی تخریب 400 بنای غیر مجاز به همین راحتی است ؟ سختی کار زمانی است که ما بدانیم با چه کسانی طرف هستیم . قطعا این عده که توانسته اند در این مکان برای خود ساخت وساز غیر مجاز داشته باشند جزو مردم عادی نبوده و هر کدام به نوعی در مناصب حکومتی و دولتی حضور داشته و یا نفوذ زیادی دارند .

نکته مهمتر اینکه این همه ساخت وساز غیر مجاز چطور توانسته اند برای خود مجوز آب و برق و تلفن بگیرند و آیا بنظر شما این ادارات و نهادها در این امر مقصر نیستند ؟

در سالهای گذشته هر چند ماهی یک ساختمان در ردیف تخریب قرار داشت و تحلیل مردم و کارشناسان بر این بود که برای هر چند ماه یک چنین اقدامی لازم است تا برخی ها حساب کار دستشان بیاید ، اما این نوع برخورد مماشات گونه نشان داد که این طور افراد جری تر شده و ساختمانهای بیشتری در منطقه زیارت ساخته شد بطوریکه امروز می بینیم که 400 واحد غیر مجاز فقط آماده اجرای حکم تخریب هستند.

اگر به این آمار بیفزاییم که همین تعداد پرونده نیز در مرحله بررسی و تحقیق قرار دارند با فاجعه ای مواجه می شویم که اگر اقرار کنیم مبارزه با چنین ویژه خواری از مبارزه با

IMG19125638

داعش سخت تر است ، سخنی به گزاف نگفته ایم .

در این میان البته افرادی پیدا می شوند که می توانند گره کار را باز کنند ؛ همانطور که سرلشکر قاسم سلیمانی توانست گره کور عراق را باز کند و داعش را در این کشور منکوب کرده و آمرلی را آزاد کند ، در استان گلستان هم اگر چنین رفتاری را از مسئولین امر شاهد باشیم قطعا دیگر شاهد تجاوز به عرصه های طبیعی و جنگلی نخواهیم بود .

در سفر اخیر دادستان کل کشور به گلستان مشخص شد که قوه قضاییه تا آخر پای این قضیه ایستاده است ؛ پس مشکل کجاست ؟ کدام سازمانها و نهادها در اجرای حکم و تخریب این بناها کوتاهی می کنند و چه دستهایی نمی گذارد که این بناها تخریب شوند ؟

البته پیشگیری بهتر از درمان است و ای کا ش و ای کاش که قبل از ساخت وساز های اینگونه اولا خود دستگاههای دولتی سفت بگیرند تا چنین نوزادی متولد نشود و هم اینکه خود این افراد چنین درکی داشته باشند که بر روی آب خانه نسازند چرا که ممکن است به همین راحتی هزینه های زیادی بر باد رود .

نکته اساسی دیگر اینکه دولت هم امکانات و فضای کشاورزی را پر رونق و پرسود کند تا کشاورزان تمایلی برای فروش زمین خود نداشته باشند ، وقتی که کشاورز بعد از یک سال عرق ریختن و تحمل رنج که کمرش را خم می کند سود کمی نصیبش می شود و از طرفی وقتی ایران چک های طلایی را در مقابلش ببیند قطعا شل شده و اقدام به فروش زمین می کند که شاید سالیان قبل از این و شاید سالهای بعد از این چنین پولی نصیبش نمی شد .

بهر حال باید ببینیم که آیا حقی دادستان جدید مرکز استان همانطور که وعده داده می تواند صاعقه قانون را بر سر بناهای غیر مجاز فرود  آورد و دل مردم را شاد کرده و از شکاف طبقاتی جلوگیری کند .

عماد   محمدرضا پور

ارسال نظر