تخفیف ۵۰۰ هزار تومانی هزینه جراحی بیماران قلبی بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) کردکوی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,120 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:44 ق.ظ، چهارشنبه، 21 فروردین، سال 1392 نظرات بدون نظر

بمناسبت هفته سلامت و اینکه فشار خون را جدی بگیریم یک دوره عیادت از بیماران قلبی بیمارستان فوق تخصص قلب امیرالمؤمنین شهرستان کردکوی با حضور مسئولین این بیمارستان و شبکه بهداشت کردکوی انجام گرفت.

IMG_0019دکتر جمالزاده رئیس شبکه بهداشت شهرستان کردکوی در حاشیه عیادت از بیماران قلبی بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) شهرستان کردکوی در گفتگو با خبرنگار رادکانا گفت: همه ساله بمناسبت هفته سلامت از مورخه 18 لغایت 24 فروردین در کشور و به تبع آن در سازمان بهداشت جهانی هفته ای بمناسبت هفته سلامت در نظر گرفته می شود که برای این هفته شعاری تدوین می شود که شعار امسال هم فشار خون را جدی بگیریم طرح شد که احتمالا با توجه به آمار بالای فشار خون و عوارض ناشی از آن در دنیا و کشور این شعار مدنظر قرار گرفته شده است.

وی در ادامه افزود: متأسفانه شهرستان کردکوی هم از اعداد و ارقام بالای فشار خون برخوردار می باشد و خوشبختانه باعث شد که این موضوع در شهرستان ما با جدیت مورد پیگیری قرار گیرد.

وی ادامه داد: بعضی از عوامل ایجاد کننده فشار خون باعث می شود که این بیماری شیوع بالایی پیدا کند که مهم ترین آن زندگی صنعتی و عدم تحرک مردم و جامعه بوده است.

دکتر جمالزاده عوامل ایجاد بیماری فشار خون را مصرف بالای نمک، استرس زیاد، رژیم غذایی نامناسب، مصرف دخانیات برشمرد و افزود: مصرف بالای نمک، استرس زیاد در جامعه، رژیم غذایی نامناسب و همینطور مصرف دخانیات از علل ایجاد فشار خون در جامعه مطرح شده است که لازم است جامعه و مردم این مهم  را جدی بگیرند و بالاخص بیمارانی که مبتلا به این موضوع هستند در این خصوص بیشتر کار کنند.

وی در خصوص هفته سلامت و عیادت از بیماران قلبی بیان داشت: یکی از روزهای هفته سلامت که امروز باشد را برای عیادت از بیماران قلبی و به دنبال آن بیماران فشارخونی انتخاب کردیم که بابت همین موضوع از بیماران بخش قلب (بخش ویژه ICU) عیادت داشتیم.

وی افزود: این بخش یکی از بخش های ویژه ما می باشد که 14 بیمار در آن بستری می باشند، که با بیماری های قلبی و فشار خون ارتباط دارد.

وی ادامه داد: به منظور عرض تبریک بمناسبت هفته سلامت و آرزوی سلامتی خدمت این بیماران رسیدیم و طی بازدیدی که بعمل آوردیم توانستیم تا آنجا که در توان ما بود هزینه جراحی قلب بیماران قلبی را به مبلغ 500000 تومان از هزینه کل جراحی کاهش دهیم که این در واقع یک نگاه مثبتی برای خدمت به بیماران عزیزی می باشد که مبتلا به این بیماری شدند تا متحمل هزینه های سنگین جراحی نشوند.

وی تصریح کرد: تعاملی که با سازمان تأمین اجتماعی داشتیم حق مشاوره های پزشکان داخلی قلب را خود سازمان پرداخت کند که این مابه التفاوت را بیماران عزیز ما پرداخت نکنند.

رئیس شبکه بهداشت کردکوی یادآور شد: این تخفیف ویژه بمناسبت هفته سلامت برای بیماران عزیز در نظر گرفتیم و تدوین کردیم که ان شاا… از شروع هفته سلامت این برنامه را برای همیشه ادامه خواهیم داد.

در پایان دکتر جمالزاده کاهش فاکتورهای ایجاد بیماری فشارخون را توصیه کرد و اظهار داشت: متأسفانه شهرستان کردکوی از آمار بالای فشار خون برخوردار است که از نورم استانی هم فراتر رفته است.

دکتر جمالزاده افزود: در خواست ما از همکاران و مردم عزیز مخصوصا مردم شهرستان کردکوی این است که انتظار داریم عوامل و ریزفاکتورهایی که باعث ایجاد فشار خون می شود، مخصوصا همان فاکتورهای کم تحرکی، مصرف زیاد نمک، عدم رعایت رژیم غذایی و مصرف دخانیات یا استرس بالا را به هر شکلی که ممکن است کاهش دهند بلکه ما بتوانیم آمار فشار خون را در شهرستان و بدنبال آن عوارضی که متوجه مردم می شود را کم کنیم.

در پایان دکتر جمالزاده از تامی پرسنل زحمتکش بخش ویژه بیماران فلبی تقدیر و تشکر بعمل آورد و بیان داشت: تا زمانی که شما پرسنل زحمتکش این بخش و بخش های ویژه دیگر در سلامت باشید این بیماران در سلامت هستند.

ارسال نظر