تدارک ویژه غرب استان برای استقبال مسافران نوروزی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 820 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 7:46 ب.ظ، جمعه، 18 اسفند، سال 1391 نظرات بدون نظر

ستادهای تسهیلات نوروزی غرب استان گلستان برای اقامت و ماندگاری مسافران نوروزی در ایام نوروز در غالب ۵ ستاد شهرستان های کردکوی، ترکمن، بندرگز، گمیشان و نوکنده به ریاست فرمانداران و دبیری میراث فرهنگی جلسات متعددی را برگزار و تصمیمات و تمهیداتی به شرح زیر اتخاذ نمودند تا مدت ماندگاری مسافران را در حوزه غربی استان افزایش داده تا روزهای خوبی را پیش روی مهمانان محترم نوروزی قرار داده باشند.

safarمحمد مهدی برهانی مدیر میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان کردکوی در مصاحبه با خبرنگار رادکانا عنوان کرد: برای اقامت گردشگران نوروزی ۴۰ مدرسه با ۳۰۶ اتاق توسط کمیته های اسکان ستادهای تسهیلات نوروزی غرب استان گلستان تجهیز شده است و چنانچه شرایط اضطراری آب و هوایی خاصی هم پیش آید ۸ سالن تربیت بدنی آماده میزبانی از مسافرین شده است.
وی افزود: برای ترویج و گسترش فرهنگ اسلامی هم مقرر شده تا در چهار نقطه از فضاهای گردشگری اقامه نماز جماعت صورت گیرد.
برهانی در خصوص برگزاری دیگر برنامه های فرهنگی برای مسافران نوروزی گفت: فروش محصولات فرهنگی، برگزاری مسابقه عکس، برپایی نمایشگاه و کتابخانه های با موضوعات گردشگری و نمایش فیلم در محل مدارس اسکان مسافرین، اجرای موسیقی در ایام نوروزی در فضاهای باز، از جمله تمهیدات کمیته فرهنگی این ستادها می باشد.
وی در ادامه افزود: در حوزه انتظامی و راهور سعی شده تا با ایجاد ۴ کمپ راهداری، ۹ کمپ ثابت و ۷ کمپ سیار انتظامی و ۱۰ دستگاه آمبولانس برای مراکز ۱۱۵ و ایجاد ۶ کمپ امداد و نجات جاده ای شرایط ایمنی را برای مسافران نوروزی فراهم آید.
رئیس میراث فرهنگی کردکوی از ایجاد کمپ های استقبال نوروزی در روستاها خبر داد و گفت: تدارک ۸ پایگاه استقبال روستایی که در روستاهای یساقی، النگ، سالیکنده، سیجوال، آلتین تخماق، تلور، جفاکنده و نوکنده از جمله اقدامات کمیته روستایی این ستادها میباشد، دو پایگاه استقبال مرزی و ایجاد ۸ کمپ راهنمایی مسافر از سوی هلال احمر از اقدامات دیگر حوزه غربی استان برای میزبانی بهتر این ایام می باشد.
وی یادآور شد: به منظور ارتباط بهتر میزبان و میهمان و معرفی پتانسیلهای گردشگری منطقه ادارات میراث فرهنگی و گردشگری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره تبلیغات اسلامی، هلال احمر، پلیس راه، شهرداری ها، راه و ترابری و… با چاپ بروشورهایی به معرفی جاذبه های گردشگری و نکات فرهنگی سفر خواهند پرداخت.
برهانی یادآور شد: سال گذشته ۲۸۳۰۰۰۰ مسافر از مبدأ غربی وارد استان شدند که انتظار داریم این آمار به ۳۰۰۰۰۰۰مسافر بالغ شود.در پایان خاطر نشان شد: ادارات صنعت معدن وتجارت غرب استان نیز برای اقلام مورد نیاز مهمانان و شب عید مردم با برگزاری نمایشگاه و فروشگاههای اقدام به خدمت رسانی خواهند نمود و شهرداری ها نیز با طرح استقبال از بهار به میزبانی میهمانان خواهند رفت.

ارسال نظر