تداوم مشکلات مردم کردکوی در صف های طولانی سبد کالا+تصاویر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,086 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:55 ب.ظ، شنبه، 19 بهمن، سال 1392 نظرات بدون نظر

علی رغم غذرخواهی رئیس جمهور از مردم در خصوص مشکلات توزیع سبد کالا و همچنین دستور ویژه ایشان در خصوص رفع سریع ایرادات در شیوه توزیع سبد حمایتی دولت در بین بخشی از اقشار، شاهد تداوم صف های طولانی و مشکلات قبلی در دریافت سبد کالای دولت هستیم. سبدی که به علت کیفیت پایین برخی از اقلام انتخاب شده، در این روزها بازار فروشش داغ شده و در مقابل محل های توزیع سبد های حمایتی شاهد خرید و فروش فراوان کالاهای موجود در این سبد هستیم.

IMG_0010به گزارش خبرنگار رادکانا، علی رغم غذرخواهی رئیس جمهور از مردم در خصوص مشکلات توزیع سبد کالا و همچنین دستور ویژه ایشان در خصوص رفع سریع ایرادات در شیوه توزیع سبد حمایتی دولت در بین بخشی از اقشار، شاهد تداوم صف های طولانی و مشکلات قبلی در دریافت سبد کالای دولت هستیم.

IMG_0063

در این میان به جمع مردم در صف توزیع سبد کالا پیوستیم و از احوال آنان در صفهای دریافت سبد کالا جویا شدیم که یکی از این افراد که پیرمردی سالخورده بود گفت: چرا در توزیع این وسایل و اقلام بیشتر دقت نکردند و من پیرمرد که توان راه رفتن ندارم به همراه همسرم که سالخورده است از روستای النگ به این مکان مراجعه کنیم و به مدت سه روز پشت در فروشگاه منتظر دریافت سبد کالا باشم.

این پیرمرد سالخورده افزود: چرا مراکز توزیع سبد کالا را افزایش ندادند؟ چرا به هر روستا که دارای شرکت تعاونی مصرف هست اجناس را ارائه ندادند تا تحویل مردم بدهند؟ که ما امروز این همه وقت در این مکان در این سرما با این سن زیادمان منتظر نباشیم.

IMG_0062

شخص دیگری که از قشر کارگر جامعه بود به خبرنگار ما گفت: من دو روزه که در این سرما از کار و زندگیم افتادم در صورتی که کارگری بیش نیستم که اگر یک روز کار نکنم به نان سبم محتاجم چطور می توانم این همه وقت در این صف طولانی که اکثرا شبیه خود من هستند بایستم تا نوبتم شود.

این کارگر ادامه داد: چرا مسئولان ما قبل از هر اقدامی کمی دقت نمی کنند. ما مردم بازیچه نیستیم.

IMG_0061

در این صفهای طولانی به پیرزنی برخوردیم که پیرمردی برخوردیم که بر روی راه پله های اداره فرهنگی و ارشاد اسلامی نشسته بود و گلایه های زیادی در خصوص نحوه توزیع کالا داشت که از یکی از روستاهای همجوار به این مرکز فروش مراجعه کرده بود و درددل خود را اینگونه بیان نمود: بنظر شما من پیرمرد چطور می توانم این همه مسیر طولانی را تا کردکوی بیایم و در نهایم به من بگویند اسمت را نوشتیم برو و دو الی سه روز دیگر نوبتت می شود.

وی اضافه کرد: مگر من چقدر توان دارم که هر روز بروم و بیایم تا که قرار است روزی سبد کالا نصیبم شود. چرا مراکز توزیع سبد کالا را در روستا ایجاد نکردند که امثال من پیرمرد برای دریافت این اقلام با مشکل روبرو نشود.

IMG_0060

لازم بذکر است که مسئولین می توانستند قبل از هرگونه اقدام به توزیع سبد کالا مراکز توزیع را بیشتر می کردند و این مراکز در روستاها هم دایر می شد که این روزها شاهد ناراحتی و دلسردی مردم شریف و فهیم در جای جای ایران اسلامی نشویم.

آنان می توانستند با افزایش مراکز توزیع سبد کالا از حجم گسترده و سنگین صفهای دریافت سبد بکاهند و امروز مردم براحتی سبد کالای خود دریافت می کردند.

عکاس خبری رادکانا، با تهیه گزارشی از صف های طولانی دریافت این سبد سعی نموده است گوشه ای از مشقات مردم در سرمای سخت زمستان برای دریافت سبد کالا به تصویر بکشد که در ادامه می آید.

IMG_0001IMG_0002sabadekaladarkordkuy (3)sabadekaladarkordkuy (4)sabadekaladarkordkuy (5)sabadekaladarkordkuy (6)sabadekaladarkordkuy (8)sabadekaladarkordkuy (9)sabadekaladarkordkuy (10)sabadekaladarkordkuy (15)sabadekaladarkordkuy (3)

 

ارسال نظر