تراژدی آوارگی مسلمانان میانمار+تصاویر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 335 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:03 ب.ظ، چهارشنبه، 30 اردیبهشت، سال 1394 نظرات بدون نظر

در حالی که مسئله سرکوب جمعیت “روهینگیا” در میانمار سال گذشته سر و صدای زیادی به راه انداخت و مقامات این کشور را تحت فشارهای بین‌المللی قرار داد، اما وضعیت ناگوار این اقلیت مسلمان همچنان در سکوت خبری ادامه دارد.

image264025به گزارش رادکانا به نقل از دانا، سرکوب، فشار، وضعیت سخت معیشتی و شرایط دشوار زندگی، موجب شده تا سالانه هزاران نفر از اعضای این گروه جمعیتی که سال‌هاست در میانمار زندگی می‌کنند، برای فرار از این وضعیت دست به کوچ اجباری بزنند.

در تازه‌ترین موج مهاجرت‌ها از چند هفته قبل صدها نفر از بنگلادشی‌ها و میانماری‌ها که اغلب آن‌ها مسلمانان روهینگیا هستند، سوار بر قایق دل به دریا زده‌اند تا خود را از آنچه بسیاری نسل‌کشی خوانده‌اند، نجات دهند.
هفته‌هاست که قایق این مهاجرین که قاچاقچیان آن را به حال خود راه کرده‌اند، در دریای “آندامان” در نزدیکی سواحل تایلند سرگردان است و مسافران آن از گرسنگی و تشنگی شدید رنج می‌برند.
کشورهای همسایه میانمار از پذیرش مسلمانان روهینگیایی خودداری می‌کنند که موجب شده است بسیاری از آنان مدت‌های طولانی و در شرایطی بسیار سخت بر روی دریا سرگردان بمانند و جان دهند.

در همین حال خبرگزاری «رویترز» تصاویری از درد و رنج مسلمانان روهینگیایی آواره در کشور اندونزی منتشر کرد. برخی از مسلمانان ضمن بیان درد و رنج‌های خود در طول مسیر فرار از نسل‌کشی روهینگیایی‌ها، از مرگ بسیاری از آوارگان مسلمان در قایق‌های قاچاق انسان گفتند.

آنان خبردادند مردان آواره روهینگیایی به دلیل کمبود غذا و آب، سهمیه غذایی اندک خود را بین زنان و کودکان تقسیم می‌کنند.
آوارگان نجات یافته از دریا و دست قاچاق‌چیان انسان در کشورهای مقصد نیز با مشکلات بسیار زیادی برای ادامه زندگی مواجه هستند. قاچاق‌چیان انسان بعد از ربودن مسلمانان روهینگیایی از خانواده‌های آنان مبالغ هنگفتی را باج‌خواهی می‌کنند؛ اما از آنجا که این خانواده‌ها در فقر شدید به سر می‌برند، قادر به پرداخت این مبالغ نبوده که نهایتا به شکنجه و مرگ عزیزانشان می‌انجامد.

انتهای پیام/

ارسال نظر