ترمیم این سرشکستگی‌ها در تخصص عیسی مسیح(ع) نیست!/مجوز عجیب دولت برای فعالیت ۲بازنشسته
تعداد بازدید تعداد بازدید: 531 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:50 ق.ظ، یکشنبه، 24 آذر، سال 1392 نظرات بدون نظر

همجنس‌باز بود قاچاقچی هم از آب درآمد!،پایان انتظار یزدی ها ۹ ماه پس از وقوع سیل،انصراف اولیای‌ دم ستار بهشتی از پیگیری پرونده،کری:توافق صلح خاورمیانه تا آوریل نهایی می‌شود،عضو چهار شبکه اجتماعی شدم و … ازجمله خبر ویژه برخی روزنامه های یکشنبه هستند که میتوانید از اینجا بخوانید.

News-635210413818524330*کیهان

ترمیم این سرشکستگی‌ها در تخصص عیسی مسیح(ع) نیست!

روزنامه زنجیره‌ای شرق ابراز امیدواری کرد حضرت مسیح بتواند بیانیه ژنو را در دقیقه 90 نجات دهد!این روزنامه در مطلبی به قلم صادق زیباکلام بی‌آن که به تحریم‌های اعمالی دولت آمریکا علیه 17 شرکت اعتراض کند، به سیاق شیوه منسوخ قبلی، دولت آمریکا را میانه‌رو و کنگره را تندرو توصیف کرده و مدعی شد که این تندروهای آمریکایی هستند که در توافق ژنو اخلال می‌کنند، زیبا کلام می‌نویسد: خیلی‌ها باور نخواهند کرد، اما شاید وجود مقدس حضرت عیسی‌بن مریم(ع)، ژنو را در دقیقه 90 نجات دهد! دیروز، آخرین روز کاری کنگره و سنا در آمریکا بود. امروز و فردا که تعطیلات آخر هفته است و از دوشنبه، تعطیلات کنگره به مناسبت کریسمس یا تولد حضرت عیسی مسیح(ع) آغاز می‌شود. تندروهای جمهوریخواه مجبورند یک ماهی- فعلاً توپخانه خود را در قالب افزایش تحریم‌های جدید علیه ایران متوقف کنند. ممکن است فرجی شود و ظرف این یک ماه، پیشرفت‌هایی در زمینه توافق ژنو حاصل شود که کار را برای تصویب تحریم‌های جدید، از جانب کنگره کلاً به عقب بیندازد.

وی با اشاره به تفوق کنگره می‌نویسد: رویکرد کنگره و سنا نسبت به ایران به گونه‌ای است که بعید نیست تحریم‌های جدید با حمایت دوسوم نمایندگان همراه شود. با وجود آنکه برخی نمایندگان و سناتورهای پرنفوذ دموکرات از توافق ژنو و تلاش‌های اوباما برای رسیدن به نوعی توافق و تفاهم با ایران حمایت می‌کنند، اما حمایت از رئیس جمهور ایالات متحده در کنگره و سنا خیلی زیاد نیست. در واقع از این بابت، اوباما و رئیس جمهور خودمان آقای روحانی، وضعیت مشابهی دارند. هر دو آنها با دیوار بلند تندروها مواجه هستند.نویسنده روزنامه شرق اضافه کرد: اگر فرصت تعطیلی تولد حضرت عیسی مسیح نتواند توافق «ژنو» را نجات دهد و بعد از تعطیلات، تندروهای واشنگتن همچنان ماشین تحریم علیه ایران را به جلو ببرند در آن صورت و عملاً باید توافق «ژنو» را دیگر فراموش کرد. توافق «ژنو» یک فرصت تاریخی پس از 35 سال برای ایران و غرب است که بتوانند برای اولین بار در مسیر تنش‌زدایی و وفاق حرکت کنند… پس از آن،‌تندروها در ایران بدون تردید، دست بالا را در عرصه سیاست خارجی مجدداً پیدا خواهند کرد و به اصلاح‌طلبان و میانه‌روها خواهند گفت: «حالا دیدید حق با ما بود؟»
برخلاف ادعای نویسنده، دولت آمریکا در اعمال فشارها کم از کنگره و فشار لابی صهیونیستی ندارد و منتها کسانی چون کری استدلال می‌کنند که 10 سال پیش نیز به هوای اینکه با تشدید فشارها می‌توانیم امتیاز بیشتری بگیریم، عملاً موجب شدیم ایران 176 سانتریفیوژ را به 19 هزار سانتریفیوژ توسعه دهد و امروز از موضع قدرتمندتری پای میز مذاکره بنشیند.

تلاش ناشیانه برای تقسیم‌بندی غیر واقعی تندرو و میانه‌رو در حالی است که طیف دموکرات کنگره نیز با جمهوری خواهان در زمینه تشدید فشار بر ایران همراه و هم نظر هستند.یادآور می‌شود روزنامه شرق و کسانی چون زیباکلام دو سه ماه پیش به هنگام سفر هیئت ایرانی به نیویورک و پس از آن، از شکسته شدن تابوی مذاکره با آمریکا و ترک برداشتن ایدئولوژی انقلاب و لزوم حذف شعار مرگ بر آمریکا سخن می‌گفتند اما به نظر می‌رسد طبق معمول، مستکبران آمریکایی در دولت و کنگره اسباب سرشکستگی جریان وطنی غرب زده را فراهم کردند و طبیعتاً حضرت عیسی(ع) متخصص ترمیم چنین سرشکستگی‌هایی نیست.

واشنگتن پست: آمریکا برای خروج از مخمصه‌های بزرگ به ایران نیاز دارد

یک روزنامه آمریکایی تأکید کرد کاخ سفید باید باور کند که ایران را از دست داده و این کشور دیگر به دامن آمریکا باز نخواهد گشت.روزنامه واشنگتن پست با مرور سردرگمی‌های آمریکا در خاورمیانه پس از یک دهه نظامی‌گری می‌نویسد: احتمالاً واژگونی رژیم پهلوی شاید در سال 1979 بود که جرقه نبرد آمریکا برای خاورمیانه بزرگ را زد. سقوط شاه برای آمریکا هزینه داشت. شاید این هزینه با از دست دادن چین، 30 سال قبل از آن برابری می‌کرد. اما امروز آمریکا با ایرانی مواجه است که باید واقعیت‌ها را در مورد آن درک کند. آمریکا باید از دست دادن ایران را بپذیرد و بداند که این کشور دیگر هیچگاه در افق آمریکا قرار نمی‌گیرد. برخی نومحافظه‌کاران آمریکایی می‌گویند تا زمانی که آمریکا، بغداد را دارد، چرا باید به تهران برود. اما عراق اینک به باتلاقی برای آمریکا تبدیل شده و شاید در ایران فرصت‌هایی برای خروج آمریکا از جنگ‌های طولانی در خاورمیانه وجود داشته باشد.این روزنامه با بیان اینکه نباید موضع اسرائیل، سیاست آمریکا را در قبال ایران تعیین کند، نوشت: خروج آمریکا از مصیبت‌ها و مخمصه‌های خاورمیانه می‌تواند از طریق ایران انجام شود. خاتمه دادن به جنگ برای خاورمیانه بزرگتر به معنی این نیست که مشکلات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی خاورمیانه به یکباره از بین می‌روند. آنها مشکلاتی نیستند که آمریکا باید آنها را حل کند.

آقای سخنگو! دو صد گفته چون نیم کردار نیست

یک روزنامه حامی دولت از دولتمردان خواست در دادن وعده‌های اقتصادی به مردم جانب اعتدال را رعایت کنند و بیش از وعده و حرف، عمل کنند.روزنامه جمهوری اسلامی در سرمقاله خود نوشت: زیاد حرف زدن، وعده‌های فراوان دادن و مردم را طلبکار کردن، یکی از آفت‌های دولت‌هاست که اکثر دولتمردان به آن مبتلا هستند. اظهارات روزهای اخیر سخنگوی دولت یازدهم متأسفانه نشان داد که این دولت نیز به این آفت مبتلاست. یکی از ویژگی‌های دولت «اعتدال» باید این باشد که در وعده دادن‌ها نیز معتدل باشد، مسئولان دولتی کمتر حرف بزنند و بیشتر عمل کنند، تلاش آنها بر این باشد که مردم را با واقعیت‌ها آشنا و مأنوس کنند و طوری حرف نزنند که مردم بی‌جهت احساس طلبکاری نمایند… افراد معتدل کسانی هستند که ابتدا عمل کنند و سپس از عملکردهای خود خبر بدهند.

این روزنامه می‌نویسد: سخنگوی دولت، در هفته گذشته و قبل از آن، چند بار درباره سبدهای کالا که قرار است به اقشاری از مردم داده شود وعده‌هایی داد. آقای رئیس‌جمهور نیز در گزارش رادیو تلویزیونی 100 روزه خود درباره سبدهای کالا سخن گفت. مردم در سال‌های اخیر از زبان دولتمردان بارها این عنوان زیبا و امیدوارکننده را شنیده‌اند و از بس که در این زمینه تخلف دیده‌اند، در حال حاضر نسبت به چنین عنوانی به نوعی «شرطی» هستند. به همین جهت، هرگاه عنوان «سبد کالا» به گوش‌ها می‌خورد، حساسیت ایجاد می‌شود. به همین دلیل بهتر است دولتمردان کنونی سخنی از «سبد کالا» نگویند و اگر به هر دلیل ضرورت ایجاب می‌‌کند در این ‌باره سخن گفته شود فقط یک‌بار به آن اشاره کنند و بعد از آن، تا زمانی که به وعده خود عمل نکرده‌اند آن را تکرار نکنند و به این حساسیت دامن نزنند. برخلاف این نسخه واقع‌بینانه و مشفقانه، متأسفانه سخنگوی دولت در اظهارات روز چهارشنبه خود گفت در بهمن و اسفند امسال سبد کالایی خواهیم داد و کارگران، کارمندان رسمی، پیمانی و قراردادی، کلیه شاغلان و بازنشستگان دولت و نیروهای مسلح، مشمول دریافت این سبد کالایی می‌شوند.

وی به این وعده‌ها اکتفا نکرد و افزود علاوه بر آنچه برای افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در نظر گرفته شده است، به صورت جداگانه سبد کالایی بهمن و اسفندماه به این افراد نیز اختصاص خواهد یافت.نویسنده ادامه می‌دهد: سخنگوی دولت، فراتر از این هم رفت و وعده سبد کالایی را به سالی چند نوبت رساند و در توضیح ادامه توزیع سبدهای کالایی یارانه‌‌ای در سال 93 گفت «توزیع سبدهای کالایی یارانه‌ای در سال 93 حداقل هر فصل یکبار انجام می‌شود و رئیس‌جمهور به معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی مأموریت داد موضوع ارائه بیش از یک سبد کالایی در هر فصل را برای سال آینده بررسی کند.» اینکه آقای رئیس‌جمهور به معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی مأموریت داده موضوع ارائه بیش از یک سبد کالایی در هر فصل را بررسی کند، دارای ماهیت مأموریتی است. بنابراین، قبل از آنکه نتیجه این بررسی مشخص شود نمی‌توان این دستور را خبری کرد. عجله سخنگوی دولت برای خبری کردن این دستور و مأموریت، از مصادیق خروج از «اعتدال» است.

جمهوری اسلامی، وعده دادن را با شرایط فعلی اقتصادی نامنطبق توصیف کرد و با یادآوری این ضرب‌المثل‌ که دو صد گفته چون نیم کردار نیست، افزود: مسئولان دولتی فقط اگر امیدی بدهند که صددرصد عملی است اقدام مثبتی خواهد بود، ولی امید دادن‌هایی که در تحققآنها تردید وجود دارد نتیجه منفی خواهد داشت.آنچه نویسنده متذکر نشده تناقض این وعده با ادعای خالی بودن خزانه است؛ موضوعی که از سوی وزیر محترم اقتصاد نیز رد شد.

دبکا فایل: گروه‌های مسلح معارض دیگر تهدیدی برای سوریه نیستند

سوریه و متحدان آن طی هفته‌های اخیر به 4 پیروزی مهم در برابر گروه‌های مسلح مورد حمایت آمریکا دست یافته‌اند.پایگاه صهیونیستی دبکا فایل با انتشار این خبر نوشت: فتح شهر «النبک» در کوه‌های «قلمون» واقع در منطقه مرزی با لبنان نشانه پیشرفت راهبردی ارتش «سوریه» است که سلسله موفقیت‌های وی را در جبهه نبرد با شورشیان به اوج رساند و مخالفان را ناامید ساخت.دبکا فایل آنگاه می‌نویسد: سوریه و متحدانش – «حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان و «قاسم سلیمانی» فرمانده سپاه پاسداران ایران – اکنون امتیاز 4 پیروزی مهم را از آن خود کرده‌اند:

1- بزرگراهی که دو شهر ساحلی سوریه یعنی «لاذقیه» و «طرطوس» در ساحل دریای مدیترانه را به هم وصل می‌کند و اکنون از طریق شهر «حمص» باز شده است.

2- آخرین مسیرهای باقیمانده برای تامین مایحتاج گروه‌های شورشی مسلح از طریق لبنان که اکنون قطع شده است. مخالفان دولت سوریه از این پس قادر نخواهند بود از لبنان به عنوان پایگاهی برای تقویت و جذب نیروهای جدید و یا به عنوان مرکز درمان مجروحان خود استفاده کنند.

3- بزرگراه دمشق به بیروت به طور کامل تحت کنترل حزب‌الله قرار گرفته و از این طریق در تماس مستقیم با نیروهایی است که به دمشق اعزام شده‌اند. بدین ترتیب ارتباط میان ایران، سوریه و واحدهای نظامی حزب‌الله آسان‌تر خواهد شد.

4- خارج راندن شورشیان از مقر آن‌ها در کوه‌‌های قلمون که آخرین گام پیش از آزاد کردن محاصره دو ساله حومه‌شرقی دمشق بود.
بسیاری از فرماندهان شورشیان در این مناطق که اکنون تحت محاصره ارتش سوریه قرار دارد، مقر خود را ترک و کنترل آن را به دست افسران ارتش سوریه واگذار کرده‌اند.

این گزارش افزود: حکومت سوریه در این جنگ به مرحله‌ای رسیده که گروه‌های معارض مسلح دیگر تهدید نظامی مهمی برای قدرتش محسوب نمی‌شوند، زیرا توانمندی حمله‌هایی فراتر از حملات تروریستی و گلوله‌باران‌های پراکنده را ندارند. شورشیان مسلح که انسجام خود را از دست داده‌اند، از سر استیصال به انتشار ادعاهای کذب درباره پیروزی متوسل شده‌اند. در عین حال اظهارات سران شورشیان سوریه درباره دریافت تضمین کتبی از سوی آمریکا و دولت‌های اروپایی مبنی بر این که پس از کنفرانس ژنو 2 اسد بر سر قدرت نخواهد ماند، حقیقت ندارد.دبکا فایل معتقد است آمریکا از گروه‌های مسلح تروریستی ناامید شده و اکنون به دنبال کانال‌های ارتباطی با متحدان دولت سوریه است.

همجنس‌باز بود قاچاقچی هم از آب درآمد!

برخی گزارش‌های رسانه‌ای از دستگیری مجری فاسد‌الاخلاق شبکه من و تو حکایت می‌کند.به گزارش سی‌ان‌ان، رها اعتمادی به جرم قاچاق مواد مخدر دستگیر شده است.وی به علت قاچاق 25 کیلوگرم مواد مخدر از آمستردام به سوئد توسط پلیس هلند بازداشت شد.
پس از اینکه رها اعتمادی، مجری مشهور شبکه من و تو، به علت تعرض و آزار یک پسر بچه 11 ساله دستگیر شد، اکنون بار دیگر به اتهام قاچاق مواد مخدر در بازداشت به سر می‌برد. به گزارش کامروز به نقل از سی‌ان‌ان ریپورت، رها اعتمادی به علت قاچاق 25 کیلوگرم مواد مخدر تریاک از آمستردام به سوئد توسط پلیس هلند بازداشت شد. او در بین مرز هلند و دانمارک دستگیر شده است. پلیس هلند می‌گوید این اولین بار نیست که رها اعتمادی اقدام به قاچاق مواد مخدر می‌کند اما این بار او در دام پلیس گرفتار شد.

رها اعتمادی نیز گفته است: دستگیری من صحت دارد و برای آن از مدت‌ها قبل برنامه‌ریزی شده بود. من باهوش‌تر از این هستم و گرفتار شدن در دام پلیس هلند مانند آن است که مسابقه بوکس را به یک دختر ببازی.او در حال حاضر آزاد شده اما به زودی در هر دو کشور هلند و دانمارک محاکمه خواهد شد. گذرنامه رها اعتمادی باطل شده است و او اکنون به‌عنوان یک پناهنده جنایی محسوب می‌شود. او می‌گوید قصد دارد به جزیره‌ای برود تا زندگی آرامی را تجربه کند؛ شاید مکانی در آسیا!

*خراسان

مجوز عجیب دولت برای فعالیت 2بازنشسته

در حالی که مسئولان دولتی موظفند پیش از انتصاب افراد بازنشسته در مسئولیت های اجرایی، اقدام به اخذ مجوزهای لازم از هیئت دولت برای ادامه فعالیت شان کنند، بر اساس بررسی های یک نهاد نظارتی، مجوز تداوم فعالیت 2 مسئول مهم اما بازنشسته یکی از نهادهای اقتصادی دولت حدودا 3 ماه پس از انتصاب آنها، اخیرا توسط وزیران عضو کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک تایید و با امضای معاون اول رییس جمهور ابلاغ شده است.

پایان انتظار یزدی ها 9 ماه پس از وقوع سیل

بر اساس گزارش یک نهاد نظارتی، در حالی که بیش از 250 روز از وقوع سیل مخرب و مرگبار در استان یزد می گذرد و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور از خردادماه امسال، پیشنهادهای خود برای جبران خسارت های وارده را به دولت دهم ارائه داده بود، بالاخره طی روزهای گذشته و با گذشت 9 ماه، 70 میلیارد و 275 میلیون ریال به صورت تسهیلات بانکی ارزان قیمت برای بازسازی اماکن مسکونی شهری و روستایی و تأمین لوازم خانگی خسارت دیدگان اختصاص یافته است.

*ایران

انصراف اولیای‌ دم ستار بهشتی از پیگیری پرونده

خبر اول این که وکیل‌مدافع اولیای‌ دم ستار بهشتی گفت که موکلانش از پیگیری پرونده مرگ مشکوک فرزندشان در بازداشتگاه پلیس فتا منصرف شده‌اند. گیتی پورفاضل در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: پس از این که دادگاه عمومی قتل ستار بهشتی را شبه عمد تشخیص داد به دادسرا مراجعه کردم و در آنجا گفتند که پرونده قتل عمدی بسته شده و برای پیگیری پرونده با اتهام قتل شبه عمد نیاز به شکایت مجدد اولیای دم است. وی اظهار کرد: من این موضوع را با اولیای دم ستار بهشتی درمیان گذاشتم و آن‌ها گفتند ما قصد دریافت دیه نداریم که بخواهیم برای آن شکایت کنیم.

لغو یک مصوبه دولت دهم از سوی دیوان عدالت اداری

خبر دیگر این که هیأت عمومی دیوان عدالت اداری مصوبه دولت دهم مبنی بر اینکه «اموال فرهنگی، تاریخی منقول زیرخاکی جزو اموال عمومی و مالکیت آن‌ها متعلق به دولت است»، را ابطال کرد. به گزارش ایسنا، این مصوبه با پیشنهاد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری وقت و به استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب شده بود.

فرجی‌دانا: تغییر رئیس دانشگاه تهران شایعه است

شنیدیم که وزیر علوم با بیان اینکه تغییر رئیس دانشگاه تهران شایعه است و تغییر رؤسای دانشگاه‌ها بدون عجله انجام می‌شود، گفت: برای تغییر رؤسای دانشگاه‌ها، هیأت‌های ارزیابی و کارشناسی به دانشگاه اعزام می‌شوند ولی برای دانشگاه تهران حتی هنوز هیأت ارزیابی نیز اعزام نشده است. به گزارش فارس، رضا فرجی دانا گفت: سعی داریم رؤسای دانشگاه‌ها که از احکامشان مدتی باقی مانده است تا انتهای مدت حکم بر سمت خود باقی بمانند و پس از آن هیأت ارزیابی به کارشناسی عملکرد رؤسای دانشگاه‌ها می‌پردازد.
بازدید مسئولان قضایی ژاپن از بازداشتگاه اوین

با خبر شدیم که مسئولان قضایی ژاپن پس از نهایی شدن توافقنامه انتقال محکومان در قالب هیأتی ۱۰ نفره از بازداشتگاه اوین بازدید کردند. به گزارش فارس پس از این بازدید، طرف‌های ایرانی و ژاپنی درباره مسائل گوناگونی همچون تعداد زندانیان در اوین و دیگر زندان‌های کشور، مشکلات زندانیان در زندان، اساس و میزان طبقه‌بندی زندانیان با یکدیگر گفت‌وگو کردند.

«خاطرات محمد هاشمی» هم منتشر شد

خبر رسیده که مرکز اسناد انقلاب اسلامی کتاب «خاطرات محمد هاشمی» برادر اکبر هاشمی‌ رفسنجانی را منتشر کرد. به گزارش ایسنا این کتاب را مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر کرده است. «حضور محمد هاشمی در قم»، «آشنایی با رهبر کبیر انقلاب اسلامی»، «مشاهده‌ وقایع تاریخ انقلاب اسلامی» در این خاطرات انعکاس یافته است.

استقرار هیأتی از سازمان بازرسی در تأمین اجتماعی

دست آخر این که رئیس سازمان بازرسی کل کشور از استقرار هیأتی از این سازمان در تأمین اجتماعی خبر داد. ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور، در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا سازمان بازرسی به پرونده تأمین اجتماعی و هدایای داده شده و سایر موارد مرتبط با این پرونده ورود می‌کند، گفت: هیأتی از سازمان در تأمین اجتماعی مستقر و در حال بررسی پرونده است. وی با خودداری از اعلام جزئیات دیگر درباره این پرونده تأکید کرد که بازرسی‌ها محرمانه است و نتایج آن را به دادگاه ارائه خواهند کرد.

*تهران امروز

کری:توافق صلح خاورمیانه تا آوریل نهایی می‌شود

وزیر خارجه آمریکا روز جمعه با اعلام اینکه رژیم صهیونیستی اسیران فلسطینی را اواخر ماه دسامبر آزاد می‌کند پیش‌بینی کرد که فلسطین و اسرائیل تا پایان آوریل آتی به توافق نهایی برسند. به گزارش پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، جان کری،‌ وزیر خارجه آمریکا در پایان سفرش به منطقه اعلام کرد که به احتمال زیاد هیات‌های فلسطینی و اسرائیلی تا پایان آوریل آتی به توافق کامل برای صلح برسند. وی خاطرنشان کرد: دو طرف همچنان به مذاکرات براساس جدول زمانی مشخص شده جهت رسیدن به توافق صلح پایبند هستند. کری همچنین افزود: دو طرف فلسطین و اسرائیل در مذاکرات‌شان مسائل اصلی را که ریشه درگیری‌های اسرائیل و فلسطین در 10 سال گذشته است، مورد بررسی قرار می‌دهند و به احتمال زیاد به زودی به توافق نهایی دست یابند.

اوباما برنده جایزه «دروغ سال»

یک وب‌سایت، جایزه «دروغ سال 2013» میلادی را به رئیس‌جمهوری آمریکا اعطا کرد. به گزارش صدای روسیه، وب‌سایت «پولیتی‌فکت» به این خاطر جایزه مذکور را به باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا داد که وی به هیچ‌یک از تعهداتش عمل نکرده و آن‌ها را به حقیقت تبدیل نکرد. یکی از مهم‌ترین و خاطره‌انگیزترین تعهدات اوباما درباره قانون خدمات درمانی بود.اوباما بلافاصله پس از دریافت نامه چهار میلیون آمریکایی مبنی بر اینکه بیمه‌شان لغو شده، گفت: اگر برنامه درمانی خودتان را دوست دارید، از آن حمایت کنید. بعدا، اوباما این مسئله را رد کرد و کلماتش را تغییر داد و بیانیه دیگری صادر کرد و گفت: تا زمانی که قانون مربوط به خدمات درمانی تصویب نشود، تغییری در خدمات سلامت به‌وجود نمی‌آید.

خیال‌پردازی صهیونیست‌ها درباره «سهولت» ترور سید‌حسن نصرالله

روزنامه عبری زبان آحارونوت در گزارشی مفصل درخصوص نحوه حفاظت امنیتی از دبیرکل حزب‌الله لبنان مدعی شد، ترور سیدحسن نصرالله کار ساده‌ای است!

به گزارش روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت با انتشار گزارشی مفصل درباره نحوه حفاظت از سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان اعلام کرد که تصاویر شماری از نیروهای امنیتی، نوع خودروها و تعداد این خودروها که نصرالله را اخیرا در سخنرانی‌اش در ضاحیه جنوبی بیروت همراهی کردند، دریافت کرده است. این روزنامه مدعی شد، براساس تصاویر به دست آمده امکان ترور نصرالله از طریق هوایی ممکن بوده و بسیار آسان است! این گزارش و ادعاها در حالی منتشر می‌شوند که رژیم صهیونیستی بارها به‌رغم آنچه در این گزارش آمده تلاش کرده تا سیدحسن نصرالله را ترور کند اما در این اقدام خود ناکام مانده است.

جوان ۲۷ ساله اتریشی وزیر خارجه شد

اعضای کابینه دولت جدید اتریش دیروز اعلام شد و در این میان جوان ۲۷ ساله اتریشی به‌عنوان وزیر خارجه تعیین شده است.

به گزارش یورو نیوز؛ روز گذشته اسامی اعضای کابینه جدید دولت اتریش اعلام شد و در بین اسامی و پست‌های این کابینه نام سباستین کورتس 27 ساله بیش از سایرین جلب توجه می‌کرد.

این سیاستمدار کم‌سن و سال اتریشی از سال 2008 مسیر زندگی سیاسی خود را آغاز کرد، و از سال 2009 به عنوان مسئول اداره جوانان در حزب خلق اتریش فعالیت کرد.

*جمهوری اسلامی

* غیبت دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه اخیر مجمع تشخیص مصلحت نظام موجب واکنش آیت‌الله هاشمی رفسنجانی شد. به گزارش ایسنا، سایت مشرق نوشت: “زمانی که مجید انصاری خواستار نگهداری بندی از اقتصاد مقاومتی برای دریافت نظر رئیس‌جمهور شد، آقای هاشمی در پاسخ وی گفت: ما دیگر نمی‌توانیم صبر کنیم. چرا آقای روحانی دو هفته نیامده‌اند و امروز بیرون، جلسه می‌گذارند؟ چرا جلسه مجمع را نمی‌آیند؟ دکتر حسن روحانی شنبه هفته گذشته در مراسم 16 آذر دانشگاه شهید بهشتی شرکت کرده بود.

* خبرگزاری مجلس شورای اسلامی (خانه ملت) اسناد دستخطی مربوط به پرداخت‌های سعید مرتضوی به محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس‌جمهور سابق، شیخ الاسلام وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی و عباسی سرپرست این وزارتخانه را منتشر کرده است. براساس این اسناد که دیروز منتشر شده‌اند این افراد به ترتیب 50 میلیون، 100 میلیون و 150 میلیون تومان در قالب کارت هدیه دریافت کرده‌اند. خانه ملت یادآور شده این اسناد در قالب گزارش تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی به مراجع قضائی تحویل شده تا مورد بررسی قرار گیرند.

* امام جمعه کرج در اعتراض به پوشش بد خبرنگاران مراسم افتتاحیه نمایشگاه کتاب را ترک کرد. “خبرگزاری دانشجو” به نقل از یک منبع آگاه نوشت: صبح شنبه در مراسم افتتاحیه چهارمین نمایشگاه کتاب استانی در استان البرز بعد از قرائت قرآن، حجت الاسلام حسینی همدانی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرج در اعتراض به وضعیت حجاب و پوشش خبرنگاران و عکاسان و برخی از دست اندرکاران این نمایشگاه، مراسم را ترک کرد. به گزارش عصر ایران، وی در پاسخ به مدیر کل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز و برخی از دست اندرکاران نمایشگاه که درصدد متقاعد کردن وی برای حضور در نمایشگاه بودند، گفت ما موضوعاتی مانند حجاب، عفاف و امر به معروف و نهی از منکر را همیشه از تریبون‌ها و… برای مردم تشریح می‌کنیم؛ از این رو مسئولان باید اولین عمل کنندگان به این دستورات باشند.

*قدس

عضو چهار شبکه اجتماعی شدم

تسنیم: محمود واعظی وزیر ارتباطات گفت: در شروع کار، یک ساعت از وقت خود را صرف تعامل با چهار شبکه‌ مجازی می‌کنم و در آینده نزدیک عضویت خود را به یک شبکه که از استقبال بیشتری برخوردار باشد، می رسانم و آن شبکه را برای عضویت رئیس جمهور نیز پیشنهاد خواهم داد.

با تجمع موافق نیستم

فرارو: زرگرپوراستاندار اصفهان با بیان اینکه، طرح پنج ماده ای برای احیای حوضه آبریز زاینده رود تهیه و برای بررسی به تهران فرستاده شده است، در اظهار نظری عجیب گفت: با تجمع در کنار زاینده رود موافق نیستم.

استیضاح وزیر علوم را پیگیری می کنیم

تسنیم: زهره طبیب‌زاده عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه مسؤولان شورای عالی گزینش با اعضای کمیسیون آموزش در مورد 126 دانشجو همکاری نکردند، گفت: با این وضع ناچاریم استیضاح وزیر علوم را پیگیری کنیم.

شکایت صالحی از نادران

مهر: سید رضا صالحی امیری دومین وزیر پیشنهادی دولت یازدهم برای وزارت ورزش و امور جوانان از الیاس نادران، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی شکایت کرد. صالحی امیری در پاسخ به این پرسش که دلایل این شکایت و جزییات آن چیست؟ افزود: اجازه بدهید قوه قضاییه دلایل و جزییات مربوط به شکایت بنده از آقای نادران و پیگیری های انجام شده در این خصوص را اعلام کند.

نبود احساس امنیت حقوقی

ایسنا: الهام امین‌زاده معاون حقوقی رئیس‌جمهور در اولین اجلاس شورای هماهنگی امور حقوقی دستگاه‌های اجرایی کشور با بیان اینکه نبود احساس امنیت حقوقی، قضایی و قانونی در بین مردم به دلیل کمبود قوانین نیست، گفت: ما در برخی بخشها دچار تورم قوانین هستیم و در برخی مواقع نیز با قوانین موازی و مزاحم روبرو هستیم و این قوانین موازی و مزاحم را باید برطرف کرد.

دیدار هیأت اروپایی با ستوده و پناهی

فارس: سیدمحمد یثربی مدیرکل تشریفات مجلس اعلام کرد، دیدار هیأت پارلمانی اروپا با جعفر پناهی و نسرین ستوده در محل سفارت یونان انجام شده است. وی گفت: تشریفات مجلس هیچگونه اطلاعی از اینکه چه کسی مجوز چنین دیداری را صادر کرده، ندارد و ما فقط برنامه‌های هیأت پارلمانی اروپا در سفر به تهران را تنظیم کردیم.

بازداشت جاسوس ام آی سیکس در کرمان

الف: رئیس دادگاه انقلاب کرمان گفت: با تلاش سربازان گمنام امام زمان(عج)، یک جاسوس ام آی سیکس شناسایی و دستگیر شد. دادخدا سالاری افزود: محاکمه این جاسوس در حال انجام است و متهم به جرایم خود اعتراف کرده است.

با پرونده تأمین اجتماعی برخورد می‌شود

ایسنا: سیدابراهیم رئیسی معاون اول قوه قضاییه گفت: به پرونده تخلفات سازمان تأمین اجتماعی بدون اغماض رسیدگی می‌شود.

انصراف خانواده ستار بهشتی

ایرنا: گیتی پور فاضل، وکیل مدافع اولیای دم ستار بهشتی گفت: موکلانم از پیگیری پرونده ستار بهشتی با اتهام قتل شبه عمد انصراف دادند و این مسأله طی نامه ای به دادستان تهران اعلام خواهد شد.

پرونده در نوبت رسیدگی است

تسنیم: محمدجعفر منتظری رئیس دیوان عدالت اداری درباره آخرین وضعیت پرونده شکایت از انتصاب محمدباقر قالیباف به عنوان شهردار تهران گفت: اقدامهای مقدماتی این پرونده انجام شده و همچنان در نوبت رسیدگی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری قرار دارد.

بیمارستان‌های دولتی ورشکسته‌اند

جهان: حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت گفت: تعارف نداریم و به مردم دروغ نمی‌گوییم؛ بیمارستانهای دولتی ورشکسته هستند. اوضاع وزارت بهداشت به هم ریخته و سردرگم است. سلامت در هیچ یک از دولتهای قبلی اولویت نبوده و من حاضر نیستم هیچ بیمارستانی را قبل از تأمین منابع وتجهیزات افتتاح کنم.

چند میلیون شاکی مرتضوی

الف: پیمان حاج محمود عطار وکیل دادگستری گفت: تمامی کسانی که حق بیمه خود را به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می کنند، می توانند علیه سعید مرتضوی رئیس سابق این سازمان به اتهام اختلاس و تصرف غیرقانونی در اموال دولتی، خیانت در امانت و ارتشا شکایت کنند.

اعتراض به هزینه‌های کفن ودفن

شفقنا: آیت‌ا… گرامی استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم نسبت به قیمت بالای قبر و کفن و دفن در کشور اعتراض کرد و از مسؤولان خواست، برای حل این مشکل چاره‌اندیشی کنند.

تغییر رئیس دانشگاه تهران شایعه است

فارس: رضا فرجی دانا، وزیر علوم، با بیان اینکه تغییر رئیس دانشگاه تهران شایعه است، گفت: برای تغییر روسای دانشگاه‌ها، هیأتهای ارزیابی و کارشناسی به دانشگاه اعزام می‌شوند، اما برای دانشگاه تهران حتی هنوز هیأت ارزیابی اعزام نشده است.

مجوز محافظ شخصی

تسنیم: سرهنگ محمدکریم بیات رئیس مرکز انتظامی پلیس پیشگیری ناجا گفت: بکارگیری افرادی به عنوان محافظ شخصی و اسکورت فقط از طریق موسساتی که از سوی نیروی انتظامی مجوز دارند، امکان پذیر است.

تبلیغ وهابیت در برخی مدارس کشور

دانا: اخیراً شنیده شده، در برخی از مدارس کشور از جمله کرمانشاه تعدادی از معلمان و مسؤولان آموزشی به ترویج تفکرات وهابیت اقدام می کنند.

تلاش حلقه بهاییان فرانسه

قدس آنلاین: حلقه بهاییان فرانسه در تلاش برای طرح فیلم «گذشته» در مراسم جایزه گلدن گلوب است. این تلاش موجب شد که این فیلم به عنوان نامزد این جایزه انتخاب و معرفی شود. در رأس حلقه بهاییان فرانسه «پانته‌آ پناهی» قرار دارد که واسطه اعطای جایزه اتحادیه اروپا به سازنده فیلم گذشته است.فیلم گذشته روایتی علیه مهاجران به فرانسه است و پناهی مأموریت دارد تا فیلمسازان ایرانی را برای ساخت فیلمهای هدف علاقه اتحادیه اروپا شناسایی و بکار گیرد.


مخاطبان محترم پایگاه خبری تحلیلی رادکانا می توانند اخبار، مقالات، اشعار، مطالب طنز، تصاویر و هر آن چیزی که در قالب اقتصاد، فرهنگ و هنر جای می گیرد را به آدرس info@radkana.ir ارسال کنند تا در سریع ترین زمان ممکن به نام خودشان و به عنوان یکی از مطالب ویژه رادکانا منتشر شود.

همچنین می توانند سوژه های خبری و مشکلات شهرستان را جهت پیگیری از طریق ایمیل فوق یا سامانه پیامک ۳۰۰۰۲۷۲۰۱۰ با ما در میان بگذارند.

ارسال نظر