ترمیم جاده قدیم گرگان کردکوی واجب تر از جاده ابر است+تصاویر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 748 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:25 ق.ظ، یکشنبه، 15 دی، سال 1392 نظرات بدون نظر

در حالیکه جاده قدیم گرگان کردکوی رو به اضمحلال رفته و هر روز قربانیان بیشتری می گیرد غفلت نمایندگان گرگان در مجلس و کم کاری مدیران راه و شهرسازی استان در ترمیم این جاده مشخص است .

thumb271-9e311a448d5eab7024e0b47496e55623جاده قدیم گرگان کردکوی حد فاصل سراه شصت کلاته و ابتدای دانشگاه علوم پزشکی گلستان تا شهرستان کردکوی که از قدیم معروف به جاده شاه عباسی است سالهاست که مرمت نشده و هر روز به سمت نابودی پیش می رود .

این موضوع بارها مورد اعتراض رانندگان ، ماشین داران و شوراها و دهیاران روستاهای مجاور این جاده قرار گرفته اما اداره راه و شهرسازی استان گلستان هنوز جواب قانع کننده ای نداده است از طرفی نمایندگان گرگان در مجلس یعنی آقایان طاهری و امامی هم نسبت به این امر هنوز واکنشی نشان نداده اند .

گزارشات رسیده حاکی است که برخی رانندگان با قرار گرفتن در مسیر بسیار بد این جاده و گیر کردن در چاله چوله هیا فراوان آن فحش و ناسزا روانه مسئولین ارشد نظام می کنند در حالیکه این درست نیست و عملکرد بد مدیران راه و شهرسازی استان را نباید به مسئولین نظام تعمیم داد .

این جاده بیش از 50 روستا و شهر کردکوی را به گرگان وصل می کند و هر روز بسیاری از کارمندان ، دانشجویان ، دانش آموزان ، مردم عادی به گرگان آمده و امورات خود را انجام می دهند و عصر بر می گردند ، از طرفی مسیری میانبر برای دسترسی به گرگان است که اگر جاده اصلی در دست تعمیر بود از آن استفاده شود .

همچنین جاده شاه عباسی مسیر دسترسی به امامزاده روشن آباد کردکوی می باشد که یکی از بقاع معروف استان و دارای پیشینه تاریخی با جاذبه گردشگری است و هر هفته شاهد حضور بسیاری از مردم منطقه برای زیارت این امامزاده و دیدار اموات می باشیم .

c7m6qu8m8nekjre0mqo thumb

این موارد در حالی است که در استان گلستان بر سر ساختن جاده چهارم قابل دسترسی به شاهرود که جمعیتش کمتر از این 50 روستا و شهر کردکوی و حاشیه گرگان است ، دعوایی برپاست .

قرار است دکتر ابتکار رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست به گرگان بیاید تا شاید در مورد جاده ابر گشایشی حاصل شود اما چرا کسی به فکر جاده قدیم کردکوی گرگان نیست که با توجه به نابودی آسفالت هر روز قربانیان بیشتری می گیرد و سه راه سید میران که معروف به گلوگاه مرگ است در این سالها هیچ تغییری در ان روی نداده است .

براستی چراغی که به منزل رواست به مسجد حرام است ، چرا مشکل به این بزرگی در قلب استان دیده نمی شود آنوقت برای وصل کردن دو تا روستا و رفت و آمد چند نفر به شهرستان محل تولدشان این همه حاشیه سازی صورت گرفته است .

13655901491

 145

145 4

145 5

145 6

145 8

145 2

145 3

ارسال نظر