تشکیل ۱۵ کارگروه‌ پژوهشی کاهش جرایم در دادگستری گلستان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 476 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:03 ب.ظ، دوشنبه، 1 مهر، سال 1392 نظرات بدون نظر

معاون آموزش و تحقیقات دادگستری گلستان با اشاره به تشکیل ۱۵ کارگروه پژوهشی گفت: ۱۲۰ قاضی و ۲۰ کارشناس از اداره کل زندان‎های استان در این کارگروه‎ها به صورت علمی راهکارهای کاهش جرایم و برون‎رفت از مجازات را بررسی می‎کنند.

13920329000113_PhotoA

به گزارش رادکانا به نقل روابط عمومی و اطلاع‎رسانی دادگستری کل استان گلستان، علی‎اکبر اسمعیلی با اشاره به تشکیل 15 کارگروه پژوهشی در این زمینه اظهار داشت: 120 قاضی و 20 کارشناس از اداره کل زندان‎های استان در این کارگروه‎ها به صورت علمی و کاربردی راهکارهای کاهش جرایم و راهکارهای برون‎رفت از مجازات‎هایی که منتهی به بازداشت می‎شود را بر اساس قانون مجازات اسلامی جدید بررسی می‎کنند.

وی افزود: کارشناسان سازمان‎های دانشگاه علوم پزشکی، استاندارد و تحقیقات صنعتی، ضابطان ذبح شرعی، ضابطان منابع طبیعی و محیط زیست و شیلات هم که در تشکیل پرونده‎های قضایی و تحقیقات مقدماتی نقش اساسی دارند جرائم مربوط به حوزه‎های خود را بررسی و در این کارگروه‎ها مطرح می‎کنند.

معاون آموزش و تحقیقات دادگستری گلستان خاطرنشان کرد: در تمام مراحل تحقیق، بررسی و ارائه راهکارها یک استاد راهنما نیز اعضای گروه را همراهی می‎کند.

اسمعیلی اضافه کرد: نتایج از حاصل از این بررسی گروهی نیمه آبان در کارگاه آموزشی پیشگیری از وقوع جرم ارائه می‎شود.

وی با بیان اینکه 15 جرمی که در این کارگروه‎های پژوهشی بررسی می‎شوند موضوع دو سوم پرونده‎های ورودی به محاکم استان را تشکیل می‎دهند ابراز امیدواری کرد نتایج حاصل از این طرح‎های پژوهشی از بار محاکم استان بکاهد.

به گفته اسمعیلی، مبنای این طرح پژوهشی از برگزاری نخستین کارگاه علمی کاربردی پیشگیری از وقوع جرم که سال گذشته در گنبدکاووس برگزار شده بود، گذاشته شد.

ارسال نظر