تشییع پیکر مطهر ۳ شهید گمنام در گرگان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 856 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:55 ب.ظ، یکشنبه، 19 آبان، سال 1392 نظرات بدون نظر

همزمان با ششمین روز محرم، پیکر مطهر ۳ شهید گمنام دوران دفاع مقدس، صبح امروز (۱۹ آبان) با حضور گسترده مردم شهید پرور گرگان بر فراز دستان عزاداران حسینی تشییع شد.

IMG_0048به گزارش رادکانا، گرگان مرکز استان گلستان، صبح امروز (19 آبان) میزبان 3 آلاله دشت کربلای ایران بود که چون نگینی این مهمانان عاشورایی را در بغل گرفتند.

مراسم شب وداع با این آلاله های خونین بال شب گذشته در دانشگاه علوم پزشکی و شهرک جوادالائمه(ع) با حضور جوانان و دانشجویان و همچنین عزاداران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) برگزار شد.

پیکر پاک این 3 شهید گمنام صبح امروز به بهداری سپاه نینوا استان گلستان واقع در خیابان پاسداران انتقال داده شد و از صبح امروز نیز خیل مردم گرگان و مادران جوان از دست داده و همرزمان شهدا برای وداع با شهدای گمنام به بهداری سپاه آمدند.

مراسم تشییع نیز از حدود ساعت 9 صبح آغاز شد و پیکر پاک و مطهر این شهدای سبکبال هشت سال عشق و دلدادگی بر فراز دستان مردم شهید پرور گرگان قرار گرفت و مردم با ناله های خود و ندبه های فراغ عزیزان جبهه ها با آنها خداحافظی می کردند.

مسیر تشییع این شهدای گرانقدر از بهداری سپاه نینوا واقع در خیابان پاسداران روبروی اداره آموزش و پرورش گرگان به سمت میدان شهرداری و از آنجا به سمت چهارراه امامزاده عبدالله (ع) بود.

بعد از پایان تشییع این شهدا تا چهارراه امامزاده مردم گرگان با این شهدا وداع کرده و دو شهید برای تدفین به دانشگاه علوم پزشکی و یک شهید نیز به گروه مهندسی 45 جوادالائمه (ع) انتقال یافت.

گفتنی است، پیکر پاک این شهدا در(8 مهر) سال جاری طی تبادل اجساد با طرف عراقی از منطقه عملیاتی والفجر 8 یا فاو تفحص شده و 5 شهید از این شهدای تازه تفحص شده به استان گلستان آمدند.

ارسال نظر