تصاویری کمیاب از شهید محمدعلی روحانی فرد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,665 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:50 ق.ظ، پنج شنبه، 1 اسفند، سال 1392 نظرات ۶ نظر

روحانی شهید محمدعلی روحانی فر در سال ۱۳۲۵ در روستای «ایلوار» از توابع شهرستان کردکوی در خانوادهای کشاورز دیده به عالم ناسوت بازکرد.

41.1ابتدا فرازی از زندگینامه شهید محمدعلی روحانی فرد: روحانی شهید محمدعلی روحانی فر در سال ۱۳۲۵ در روستای «ایلوار» از توابع شهرستان کردکوی در خانوادهای کشاورز دیده به عالم ناسوت بازکرد.

ایشان در گرگان با «شهید هاشمی نژاد» و«مقام معظم رهبری، آیت الله خامنهای» که جهت تبلیغ آمده بودند آشنا شد و در پای منبر آنها به خواندن اعلامیهها و شعار میپرداخت و سرانجام توسط ساواک دستگیر شد.

او در سال ۱۳۶۲ به عنوان معاون اداره نهم سیاسی در وزارت امور خارجه انتخاب شد و چندین بار به آفریقا سفر کردند . خداوند با اشارت غیب ، شهید را برگزید و از عشق خود در او دمید. قاصدها در آن صبح سرد زمستانی، در اسفند ماه سال ۶۴ مژده وصال دوست را آوردند.

او که در بازی عشق دلباخته شهادت بود، به همراه گروهی از نمایندگان و مسئولین کشور و شهید عزیز محلاتی برای بازدید ازمناطق جنگی با هواپیما به طرف اهواز میرفت ، در اوج آسمان نیلگون اهواز، هواپیما مورد حمله جنگنده های عراقی قرار گرفت و این ذخائر ارزشمند انقلاب به شهادت رسیدند . شهید روحانی فرد یکی از این آسمانیان بود که رفتنش ، داغی را بر دل محرومان نهاد.

ایشان مدّتی با حکم آیت الله کنی، به عنوان فرماندار «کردکوی» منصوب شد و توانست چندین اداره و ارگان انقلابی را در سطح شهرستان کردکوی ، بندرگز و بندر ترکمن تأسیس کند.

در اسفند سال ۱۳۵۹  به سرپرستی بنیاد شهید انقلاب اسلامی کردکوی و بندر ترکمن منصوب شد و سرپرستی کمیته انقلاب امام خمینی (ره) را نیز بر عهده گرفت.

3

7

9

10

11-5

12-5

13-5

14

15

20.1

21

22.1

23

24

28

3341.143

46476276.57780

محمد امامی می گوید:

سلام و خسته نباشید …روحش شاد و یادش همیشه ماندگار
واقعا عکس های بی نظیری بود اولین بار بود که این چنین عکس هایی رو از این شهید بزرگوار دیده بودم .بازم تشکر

گلستان بلاگ می گوید:

با تشکر از مطلب خوبتان.
مطلب شما با نام خودتان در گلستان بلاگ و حرف تو منتشر شد.
گلستان بلاگ منتظر مطالب شماست.
http://golestanblog.ir/?p=9196

زماني ايلواري می گوید:

ایلوار یعنی روحانی فرد . او در قلوب تک تک مردم ایلوار جای دارد. آن زمانی که کسی جرات مبارزه با شاه را نداشت شیخ عزیز ما بدون واهمه یک تنه می جنگیدند . مسئولین بیان ببینن که قبر این شهید و دیگر شهدای ایلوار در چه وضعیت ناجوریه . نام شهید روحانی فرد همیشه جاودانه

رستماني می گوید:

از طرف جوانان ایلوار از سایت پر مخاطب رادکانا تشکرمی کنم . برای ما این تصاویر خیلی جالب بود . صدای طپش قلب ما روحانی فرد

سی می گوید:

سلام کاش این مطلب را آقای فرماندار ببیند. با اینکه شهید بزرگوارمان این بخش کردوی را تبدیل به بخش و فرمانداری کرد و همچنین اولین فرمادار کردکوی بود فرماندار محترم یادی از ایشون نکردند.

اسماعیل می گوید:

خیلی جالب بود…

ارسال نظر