تصاویری کمیاب و تاریخی از حضور مردم کردکوی در انتخابات ۱۲ فروردین ۵۸
تعداد بازدید تعداد بازدید: 597 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 3:14 ب.ظ، سه شنبه، 12 فروردین، سال 1393 نظرات یک نظر

مردم شهرستان کردکوی هم همگام با دیگر مردم ایران عزیز در این روز حماسی و بیاد ماندنی انتخابات ۱۲ فروردین ۱۳۵۸ روز انتخابات جمهوری اسلامی ایران حضور پیدا کردند و به جمهوری اسلامی ایران رأی آری دادند.

radkana-(3)به گزارش خبرنگار رادکانا، 12فروردین یکی از روزهای تاریخی و مهم ایران اسلامی است، در این روز با رای اکثریت قاطع مردم، نظام سیاسی کشور پس از 2500 سال از نظام سلطنتی به نظام جمهوری اسلامی وحکومت مردمی تغییر یافت.

در 12فروردین 1358 ثمره مبارزات ضد سلطنتی و طاغوتی و شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی ملت ایران به بار نشست و نظام جمهوری اسلامی ایران استقرار یافت.

مردم شهرستان کردکوی هم همگام با دیگر مردم جای جای نقاط ایران در این روز حماسی و بیاد ماندنی حضور پیدا کردند و به جمهوری اسلامی ایران رأی آری دادند.

radkana-(1)

در این روز ملت ایران با رای 2/98 درصدی خود ساختار سیاسی ، اجتماعی ایران را تغییر داد و جمهوری اسلامی مستقر شد. به همین سبب این روز مبارک از آن پس روز «جمهوری اسلامی» نام گرفت.

پس از آنکه قرنها تئوری جدایی دین از سیاست و نظامهای حکومتی لائیک بردنیا سیطره داشت و قوانین شرعی و الهی امری خصوصی در زندگی مردم تعبیر می شد، در 12فرودین سال 58 نظامی متولد شد که این نظریه‌ها را در قرن بیستم باطل کرد و حکومت اسلامی را براساس موازین وآموزه‌های دینی به منصه ظهور و عمل رساند.

جمهوری اسلامی شکل نوینی از نظامهای حکومتی است که تلاش می کند با الهام از قوانین و تعالیم نجات بخش اسلام الگوی زندگی جدیدی درعرصه اجتماعی و سیاسی بشر امروزی ارائه دهد تا بر اساس آن نیازهای مادی و معنوی انسان توئمان فراهم شود.

radkana-(4)

عاشق می گوید:

با سلامی اسامی این افراد رو نمیدونید؟؟؟؟

ارسال نظر