تعهد اشتغال سال ۹۱ میراث فرهنگی حوزه غربی استان در طی ۹ ماه محقق شد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 901 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:57 ب.ظ، پنج شنبه، 23 آذر، سال 1391 نظرات یک نظر

محمد مهدی برهانی سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری حوزه غرب استان در گفتگو با خبرنگار رادکانا، از تحقق ۱۰۰ درصدی تعهد اشتغال در این حوزه خبر داد. میراث فرهنگی حوزه غرب استان در شهرستانهای کردکوی، بندرگز، ترکمن و گمیشان تعهد اشتغالزایی ۲۵۰ نفر را بر عهده داشته که خوشبختانه طی ۹ ماه نخست […]

80154087-2603808محمد مهدی برهانی سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری حوزه غرب استان در گفتگو با خبرنگار رادکانا، از تحقق 100 درصدی تعهد اشتغال در این حوزه خبر داد.

میراث فرهنگی حوزه غرب استان در شهرستانهای کردکوی، بندرگز، ترکمن و گمیشان تعهد اشتغالزایی 250 نفر را بر عهده داشته که خوشبختانه طی 9 ماه نخست سال 91 برای 250 نفر از هنرمندان صنایع دستی و فعالان بخش گردشگری این حوزه فرصت اشتغالزایی فراهم شده است.

لازم به ذکر است که اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، دوره های آموزش رایگان صنایع دستی را برای متقاضیان برگزار کرده و پس از اتمام دوره آموزشی 6 ماهه با برگزاری آزمون و بازدید از کارگاه هنرمندان پس از کسب اطمینان از فعالیت آنها در زمینه صنایع دستی، امکان بیمه شدن و در نتیجه اشتغال را برای آنها فراهم می نماید.

از 100 درصد اشتغال ایجاد شده تا این تاریخ 90 درصد مربوط به بخش صنایع دستی و 10 درصد مربوط به بخش گردشگری می باشد.

در بین شهرستانهای این حوزه شهرستان گمیشان با تعهد اشتغال 80 نفر و اشتغال ایجاد شده 113 نفر و در نتیجه تحقق 141 درصدی اشتغال، بیشترین سهم را در اشتغال این حوزه به خود اختصاص داده است.

کردکوی با 91 درصد، بندرترکمن 91 درصد و بندرگز 35 درصد تحقق اشتغال در رتبه های بعدی این حوزه قرار دارند که با توجه به باقی ماندن 3 ماه تا پایان سال، در این شهرستانها نیز تعهد اشتغال به طور کامل محقق خواهد شد.

پایگاه خبری تحلیلی رادکانا

ناشناس می گوید:

مبارکه

ارسال نظر