تعویض همزمان آئورت و درچه آئورت قلب برای نخستین بار در استان گلستان+عکس
تعداد بازدید تعداد بازدید: 3,466 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 4:28 ب.ظ، یکشنبه، 25 اسفند، سال 1392 نظرات بدون نظر

تعویض همزمان آئورت و درچه آئورت برای نخستین بار در استان گلستان در مرکز جراحی قلب استان مستقر در بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) شهرستان کردکوی با موفقیت انجام شد.

IMG_0066به گزارش خبرنگار رادکانا، دکتر غلامعلی ریاحی فوق تخصص جراحی قلب در حاشیه عمل جراحی در گفتگو با این پایگاه خبری گفت: تعویض همزمان آئورت و درچه آئورت برای نخستین بار در استان گلستان در مرکز جراحی قلب استان مستقر در بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) شهرستان کردکوی با موفقیت انجام شد.

وی در ادامه این گفتگو بیان داشت: بیماری 42 ساله با مراجعه به مرکز مذکور و پس از انجام آنژوگرافی مشخص شد که دارای تنگی شدید دریچه آئورت و گشاد شدن شریان آئورت می باشد لذا با توصیه پزشکان قلب و عروق کاندید جراحی قلب باز گردید.

IMG_0059---Copy

دکتر ریاحی افزود: با توجه به اهمیت موضوع و نادر بودن این بیماری به کمک یکی تیم جراحی و دکتر راجی از جراحان قلب این مرکز و خانم دکتر مداح تصمیم به جراحی بیمار مذکور گرفتیم.

دکتر فوق تخصص قلب مرکز جراحی قلب باز گلستان خاطرنشان کرد: در این جراحی که بیش از 4 ساعت به طول انجامید بخشی از آئورت و دریچه آن برداشته شد و بجای آن از نوع مصنوعی ( کامپوزیت گرافت ) استفاده گردیده است.

وی در ادامه ابراز امیدواری کرد و گفت: این بیمار در حال حاضر در بخش CCU بستری می باشد و در روزهای آینده در صحت و سلامت می تواند از بیمارستان مرخص شود.

IMG_0013

دکتر غلامعلی ریاحی تنگی دریچه آئورت را یکی از شایع ترین بیماری دریچه ای قلب دانست و عنوان کرد: معمولا در سنین 50 تا 60 سالگی علایم خود را نشان می دهد.

وی تنگی نفس، درد قفسه سینه و سنکوب را از علایم این بیماری دانست و افزود: لازم است بیماران با مشاهده این علایم به متخصصین قلب و عروق جهت انجام اکو کاردیوگرافی مراجعه نمایند.

80006905-2308461

مرکز جراحی قلب باز امیرالمؤمنین (ع) کردکوی از سال 1379 شروع بکار نمود و تاکنون بیش از 2000 مورد جراحی قلب باز در این مرکز انجام شده است.

این بیمارستان با داشتن میانگین 100 تخت بستری در رشته های داخلی ، جراحی عمومی ، زنان و زایمان ، اطفال ، چشم پزشکی ، جراحی کلیه و مجاری ادرار ، ارتوپدی ، گوش و حلق و بینی ، روانپزشکی ، داخلی اعصاب و فوق تخصص جراحی قلب باز در سطح استان ارائه خدمت می نماید این بیمارستان دارای بخش دیالیز بوده و با برقراری ارتباط با سازمانهای بین المللی و خیریه وبهره گیری از بخشهای پشتیبان و ویژه بسیار مجهز ICU جنرال ، ICU ویژه جراحی قلب باز ، CCU و استفاده از فن آوریهای بسیار پیشرفته تشخیصی آنژیوگرافی ، تست ورزش ، اکوکاردیوگرافی ، سونوگرافی و غیره با همکاری پزشکان فوق تخصص جراحی قلب بسیار متبحر بعنوان تنها مرکز درمانی جراحی قلب استان بشمار میرود.

این مرکز به صورت شبانه روزی برای ارائه خدمات تشخیصی و درمانی قلب آماده پذیرایی و درمان بیماران محترم می باشد.

محمدرضا منوچهری بیمار قلبی 42 ساله کردکویی در گفتگو با خبرنگار رادکانا دقایقی از خود برایمان گفت: مدتی بود که احساس تنگی نفس بهم دست می داد که به بیمارستان فوق تخصص قلب امیرالمومنین (ع) کردکوی مراجعه کردم که متوجه شدم دارای تنگی شدید دریچه آئورت و گشاد شدن شریان آئورت قلب می باشم.

وی ادامه داد: لذا تیم فوق تخصص جراحی قلب بیمارستان امیرالمومنین (ع) کردکوی اعلام کردند که باید عمل شوم و خوشبختانه شکر خدا با عنایت خداوند متعال این عمل با موفقیت انجام شد در حالا حاضر حالم خوب می باشد.

جا دارد بواسطه این تریبون از تمامی کارکنان، دکترین عزیز و ریاست این بیمارستان تقدیر و تشکر کنم.

IMG_0007IMG_0005IMG_0029IMG_0031IMG_0037IMG_0040IMG_0044

ارسال نظر