تغییر رئیس دانشگاه گلستان جدی شد/ یغمایی گزینه اصلی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 725 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:59 ق.ظ، دوشنبه، 16 دی، سال 1392 نظرات بدون نظر

وزارت علوم طی تماس تلفنی با رئیس دانشگاه گلستان از لزوم تغییر مدیریت دانشگاه گلستان گفت و در این راستا اصلی ترین گزینه دکتر فرهاد یغمایی رئیس موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی میرداماد گرگان می باشد .

thumb271-df53467c230545f53a9c6d673302619aبه گزارش رادکانا، با تغییر دولت و رویکردهای دولت اعتدال که همسو با دولت اصلاحات می باشد پیش بینی می شد که در سطح وزارت علوم و روئسای دانشگاهها تغییراتی بوجود آید و البته این حق هر دولتی است که بخواهد از نیروهای همسو با اهداف خود استفاده کند .

در همین راستا اوایل هفته از وزارتخانه تماسی با رئیس دانشگاه گلستان مبنی بر تغییر مدیریت دانشگاه در همین هفته آتی گرفته شده است .

یکی از اصلی ترین گزینه هایی که برای جایگزینی دکتر عباس قربانی رئیس دانشگاه گلستان مطرح می باشد دکتر فرهاد یغمایی رئیس فعلی موسسه آموزش عالی غیر انتفاعی میرداماد و معاون سابق دانشگاه منابع طبیعی گرگان در زمان اصلاحات می باشد که فردی با خصوصیات اصلاح طلبی و گرایشات فکری نزدیک به عبدالکریم سروش دارد .

دکتر تورنگی ؛ از اعضای اتحادیه انجمن های اسلامی استان گلستان نیز یکی از گزینه های تصدی ریاست دانشگاه گلستان می باشد .

دکتر تورنگی در دوره قبلی انتخابات مجلس از حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا و از طرف اتحادیه انجمن های اسلامی به عنوان فردی اصلاح طلب کاندیدا شده بود ولی موفق به کسب آرای مردم گرگان نشد .

وی در زمان ورود دکتر قربانی به دانشگاه گلستان و زمان ریاست دکتر رنجبر مدیر دفتر فنی دانشگاه گلستان بود که همزمان دوره دکتری را هم طی می کرد که بنا به صلاحدید کنار گذاشته شد تا به درسش برسد .

دکتر جعفر میرکتولی ؛ که مدرک دکترای جغرافیا و برنامه یرزی شهری را دارد و که قبل از دکتر شهواری و در زمان اصلاحات رئیس دانشگاه پیام نور (از سال 79 تا سال 86 ) بود نیز از گزینه های مهم برای ریاست دانشگاه گلستان به شمار می رود .

وی در زمان ریاست دکتر رنجبر در دانشگاه گلستان معاون آموزش بود که با ورود دکتر قربانی این پست را تحویل داد .

البته در مقاطعی از دکتر یدالله هزارجریبی و دکتر میقانی نیز به عنوان گزینه های مدیریت دانشگاه گلستان نام برده می شد اما بعید است وزارت علوم روی این دو نفر تمرکز کند .

در مورد زمان تغییر رئیس دانشگاه گلستان و مراسم تودیع و معارفه شایعه بسیار است اما آنچه که قطعی بنظر می رسد تغییر مدیریت دانشگاه در هفته های آتی با حضور وزیر علوم و یا یکی از معاونش می باشد .

باید منتظر ماند و دید چه کسی سکاندار مدیریت دانشگاه گلستان می شود و آیا می تواند بار امانت علمی خانواده های دانشجویان را به سلامت عبور دهد .

ارسال نظر