تغییر نگرش به مسائل اقتصادی و روحیه جهادی لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 212 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:18 ب.ظ، جمعه، 1 دی، سال 1396 نظرات بدون نظر

فرماندار شهرستان کردکوی گفت: تاکیدات مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی، در واقع توجه و ملاحظه هر دو وجه داخلی و بین المللی مسایل کشور و ضرورت توانمند سازی داخلی بوده است.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ مجتبی جمالی در هشتمین جلسه شورای اداری شهرستان کردکوی با اشاره به اقدام نابخردانه رییس جمهور آمریکا در طرح موضوع انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به قدس شریف و ضمن اینکه اینگونه اقدامات، چهره استکباری آنها را روز به روز مشخص تر می کند، به واکنش جامعه جهانی به این تصمیم اشاره کرد و افزود: انشاالله این توطئه و رفتار صهیونیستی و غیرانسانی، به انزوای بیشتر رژیم صهیونیستی و آمریکا، سرکردگی استکبار جهانی آنان منجر خواهد شد.

فرماندار شهرستان کردکوی با اشاره به تغییر رویکرد استکبار در اعمال فشار به کشور با رویکردهای غیرمستقیم از جمله فشارهای اقتصادی و هجمه فرهنگی و آسیب های اجتماعی به کشور، تصریح کرد؛ در عین حال نمیتوان تمام مسائل و مشکلات کشور را ناشی از توطئه استکباری و دشمن دانست، بلکه بدیهی است بخشی از کاستی های موجود به  مسایل، مشکلات و تلاشهای مدیریتی و فضای داخلی بر می گردد و تاکیدات مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی، در واقع توجه و ملاحظه هردو وجه داخلی و بین المللی مسایل کشور و ضرورت توانمند سازی داخلی بوده است.

رئیس شورای اداری شهرستان با اشاره به اهمیت مباحث اقتصاد مقاومتی و مسائل مرتبط به آسیب های اجتماعی در سالجاری افزود؛ پیشگیری، برنامه ریزی و مقابله جدی با آسیبهای اجتماعی یکی از مهمترین وظایف سازمانی, ملی و اعتقادی همه بخشهای مدیریتی است که نباید از ان غفلت شود بلکه  باید هدفمند, مستمر و با دقت دنبال شود.

رییس کارگروه اشتغال شهرستان , تحقق اقتصاد مقاومتی را مستلزم تغییر نوع نگاه به مسایل اقتصادی در بخش های مختلف جامعه, از جمله نگرش و رفتار مدیران دستگاههای اجرایی، بانکها و مردم دانست و افزود؛ با توجه به حمایتها و تاکیدات بر سرمایه گذاری و فرصت های ایجادشده, از مدیران انتظار داریم نسبت به شناسایی؛ معرفی و تشویق  سرمایه گذاران خوشفکر و علاقمند به سرمایه گذاری برای جذب فرصتهای تسهیلاتی اقدام نموده و با روحیه جهادی پیگیر مسایل سرمایه گذاری باشند.

وی با اشاره به ضرورت توجه به دستورالعمل های اعطای تسهیلات و دقت و نظارت در مصرف صحیح تسهیلات ، بر در نظر داشتن اصل تسهیل و تسریع روند انجام کار و حمایت از طرحهای دارای توجیه فنی _ اقتصادی از سوی ادارات مرتبط و بویژه بانک ها تاکید کرد.

رییس کمیته برنامه ریزی شهرستان, در ادامه گفت; سهم شهرستان از تسهیلات تبصره 18 قانون بودجه 96 حدود 23 میلیارد تومان بوده که در بخش های مختلف اقتصادی و کلیه مناطق شهری روستایی و در سه بخش ایجادی ،توسعه فعالیت و سرمایه درگردش, قابل تخصیص می باشد. وی افزود سهم اعتبارات استانی و شهرستانی از محل 1.5 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای توسعه روستایی نیز بزودی اعلام خواهد شد که فرصت ارزشمندی برای سرمایه گذاری و اشتعال روستایی است.

وی در ادامه گفت: باتوجه به ایجاد سامانه رصد و تعیین سهمیه شهرستانی اشتغال, بر ثبت بموقع فعالیتها و امار صحیح اشتغال توسط مدیران دستگاههای اجرایی تاکید کرد.

فرماندار کردکوی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه در ماه جاری کانونی تحت عنوان “کانون شکوفایی خلاقیت” در سطح شهرستان در دانشکده امام علی کردکوی شروع به کار نموده است گفت: هدف از تاسیس این کانون  حمایت از مخترعان و مبتکران است و از مدیران دستگاههای اجرایی خواست افراد موردنظر را به این کانون هدایت نمایند.

فرماندار کردکوی در تاکید و تذکرات اداری بر تسریع در اجرای پروژه های اسفالت روستاهای زراع محله, سرکلاته و بالاجاده توسط بنیاد مسکن قبل از ایجاد شرایط جوی ناپایدار زمستانی و همچنین اقدامات ایمنی نصب گاردریل و علایم هشداردهنده در جاده درازنو و بررسی و بازسازی چراغهای راهنمایی و هشدار دهنده جاده قدیم, توسط اداره راهداری تاکید کردند.

رییس شورای اداری , از مدیریت مرکز اموزش. جهاد کشاورزی و دانشگاه کمیل بجهت برگزاری آئین گرامیداشت روز دانشجو ونیز از رئیس دانشگاه امام علی ع به جهت برگزاری مراسم هفته وحدت حوزه و دانشگاه قدردانی کرد.
و در پایان جلسه نیز از زحمات بنی هاشم دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان , بواسطه تلاش در ترویج فرهنگ نماز با اهدای لوحی از سوی فرماندار تقدیر شد.

لازم بذکر است در این جلسه, علی نصیبی مدیرکل دفتر امور روستایی نیز حضور داشت , و به طرح مباحث توسعه روستایی پرداخته و گزارشی از روند حمایتهای تسهیلاتی و فرصتهای حمایتی سرمایه گذاری روستایی از جمله تسهیلات صندوق توسعه ملی ارایه کردند و از همه دستگاهها خواستند که در تحقق این ظرفیتها همکاری بیشتری نمایند.

انتهای پیام/

ارسال نظر