تغییر و تحولات در صدا و سیمای مرکز گلستان به چه قیمتی ؟
تعداد بازدید تعداد بازدید: 505 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 4:18 ب.ظ، دوشنبه، 15 مهر، سال 1392 نظرات بدون نظر

نزدیک به پانزده ماه از آمدن علی صادق مقدسی بعنوان مدیر کل صدا و سیمای مرکز گلستان نمی گذرد که این مدیر کل جوان شروع به تغییر مدیران در مرکز پرداخته ، ظاهرا آقای مدیر کل با کلید بلدوزر آمده و قصد دارد تا روزی که در این استان مهمان می باشد تمامی مدیران مرکز را جابجا کند. که این شیوه در صدا و سیما بی سابقه بوده و در هیچ مرکزی چنین اتفاقی رخ نداده است!

thumb271-d0833a74dce5fcbb4096a096a26a6834به گزارش رادکانا به نقل از پایگاه خبری تحلیلی پژواک ؛ کارشناسان بر این باورند چنین مدیریتی از روی ضعف و ناتوانی می باشد چرا که با جابجایی مکرر ، نیروها تمام فکر و ذکر خود را به جای این که معطوف به برنامه سازی ، تولید و حرکت به سوی جلو داشته باشند به سمت تغییرات و ایجاد شایعه های مکرر که در صدا و سیمای مرکز گلستان ساری و جاری است هدایت می شود.

ظاهرا آقای مدیر کل برای اینکه در صدا و سیمای مرکز گلستان انقلاب و دگرگونی ایجاد کند می گوید من با این تغییرات می خواهم هوای تازه ، ‌فکر تازه ، خلاقیت و نوآوری را چون سرم غذا بر پیکره این مرکز تزریق کنم تحت تاثیر هیچ کس نیستم با تفکر و عقلانیت خودم به این نتیجه تعویض و جابجایی نیرو رسیدم .

اما شواهد نشان می دهد وی علاقه خاصی به آقای (ح. م) و (م.ا) دارد و بر اساس شنیده ها با توصیه های (ح.م) و(م.ا) در اکثر انتصابات تاثیر گذار بوده است و آقایان محمود رضوانی (مدیر تولید صدا) ، محسن شمس آرا معاونت سیما ، عبدالمطلب ممشلی معاونت صدا و عماد علیپور ارادات خودشان را به آقایان (ح.م) و(م.ا) نشان دادند.

متاسفانه آقای مدیر کل افرادی را در واحد ها انتخاب کرده تا بطور نامحسوس اتفاقات روزمره و کارهایی که صورت می گیرد (اخباردرست یا نا درست) را بصورت پیامک یا تلفنی به وی گزارش بدهند! همچنین گرفتن مشاوره از کسانی که افتخارش اینست که اشعار شاملو را می خواند و به فروغ فرخزاد ارادت خاصی دارد و یا کسی که تفکرات و اندیشه های وی نسبت به نظام و بچه های حزب اللهی متضاد و اعتقادی نداشته ، بیشتر از نیروی خنثی و بی بصیرت استفاده می کرده است!

درصورتی که آقای مدیر فرصت را باید مغتنم بشمارد بجای تغییر و تحول در نیروی انسانی  تحول در تولید را به نو آوری ، تقویت و شکوفایی انگیزه ها ، مدیریت تولید محور ، برنامه ریزی و داشتن نگاه کارشناسی و رسانه ای به تولید داشته باشد تا به وظیفه رسانه ملی که همان اطلاع رسانی است جامعه عمل پوشانده و با مشارکت در تمامی حوزه ها خدمات مطلوبی به مخاطبان خود ارائه دهد تا جامعه ای شاداب تر و آگاه تر داشته باشیم.

سوال اینجاست:

آقای مدیر ! هدف از این همه تغییرات چیست آیا تحولی در برنامه ها ایجاد شده ؟ آیا در جذب مخاطب موفق عمل کرده اید ؟ آیا در بالا بردن کیفیت برنامه ها موثر بوده اید ؟

آقای مدیر ! استان گلستان با وضعیت خاص و داشتن قومیت های مختلف (16 قومیت) موقعیتی متفاوت با سایر استان ها دارد آیا صدا و سیمای مرکز گلستان نسبت به اطلاع رسانی و به ویژه فرهنگ‌سازی برای مردم این منطقه کاری انجام داده اید ؟

آقای مدیر ! یکی از اهداف شبکه استانی توسعه فرهنگی و اجتماعی ، تقویت مبانی فکری جامعه و آگاهی بخشی و اطلاع رسانی می باشد آیا شما برنامه ای برای هدایت افکار عمومی و فرهنگ جامعه دارید ؟

آقای مدیر ! صدا و سیمای مرکز گلستان در حال حاضر از نظر امکانات ، تجهیزات ، نیروی انسانی پیشرفت های چشم گیری داشته چقدر تلاش کردید تا محتوا را تقویت و تولید را به نوآوری در حد یک شبکه سراسری برسانید.

آقای مدیر ! بر اساس شنیده ها صدا و سیمای مرکز گلستان در دوران مدیریت شما بدهی میلیاردی دارد ! آیا این خبر درست است؟ 

آقای مدیر ! چرا کسانی که پرونده دارند بجای برخورد کردن با آنها در دوران مدیریت شما صاحب پست و مقام می شوند!

آقای مدیر ! مشاوران شما آدرس غلط به شما می دهند و شما کسی را به پست حساس می گذارید که فتنه 88 ، آن ظلمی که به نظام شد را فتنه نمی داند بماند اقدام به سانسور سخنرانی یکی از نمایندگان مجلس مربوط به فتنه 88 می کند و پا را فراتر می گذارد و بیان می کند نباید به نمایندگان باج بدهیم! البته ما هم از نمایندگان استان انتظار داریم  بجای ملاقات 3 ساعته و چانه زنی برای دوستان خود نقش نظارتی خود را بیشتر کنند تا شاهد چنین اتفاقاتی در استان نباشیم.

آقای مدیر ! شبکه ماهواره ایی خارج از کشور برای تخریب تک تک افراد خانواده برنامه ریزی کرده ! شما چقدر آسیب شناسی کرده اید و برنامه هایتان را جذاب و بر طبق نیاز مخاطبان انجام داده اید آیا با نخبگان استان مخصوصا جوانان و دانشجویان نشستی داشته اید و ببینید نیاز جامعه چیست تا جامعه ما از این شبکه ها آسیب نبینند ؟

آقای مدیر جوان ! چقدر نقطه نظرات ، پیشنهادات و انتقادات همکارانتان را با گوش جان شنیده اید و خواستار رسیدگی و در صدد رفع مشکلات برآمدید.

آقای مدیر ! چرا نشست خبری با مطبوعات برگزار نمی کنید ؟ نکند شما هم با رسانه مکتوب و خبرگزاری ها بیگانه اید !

حال با این اتفاقات و حواشی در صدا و سیما مرکز گلستان چگونه می توان با این سربازان جنگ نرم امید بست ؟ آیا می توان با این نیروها درمقابل وهابیت در حال گسترش، افراد فتنه انگیز و اندیشه های سازمان مجاهدینی ، مشارکتی ، سکولار و… به مقابله پرداخت ؟ آیا این افراد هیچ دلبستگی به نظام داشته و دارند ؟

ارسال نظر