تفسیر گفتمان اعتدال در نگاه برخی از افراطیون محلی + عکس
تعداد بازدید تعداد بازدید: 482 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:53 ب.ظ، دوشنبه، 16 دی، سال 1392 نظرات بدون نظر

حضور برخی افراد مدعی پیروی از خط امام در صف اول سخنرانی دکتر زیباکلام در مراسم بزرگداشت ماندلا ، شادی و شعف وصف ناشدنی خبرنگار با سابقه گرگانی از سخنان عجیب زیباکلام در حمایت از رژیم صهیونیستی و حضور و فعالیت رابط جوان استاندار گلستان در مراسم بزرگداشت ماندلا از منظری دیگر قابل توجه است.

13214189744318624444به گزارش رادکانا، بعد از انتخابات 24 خرداد 92 و پیروزی گفتمان اعتدال در آن ، برخی افراطیون محلی با سوء استفاده از موقعیت به دست آمده به دنبال انحصار این گفتمان در استان به نفع خود بوده اند .

این افراد در ابتدای پیروزی دکتر روحانی ( در 15 تیرماه 92 ) ، از هادی غفاری که چهره ای افراطی و موثر در فتنه 88 بود ، دعوت نمودند تا در مکتب الحسین گرگان و در جشن پیروزی روحانی ، تندترین انتقادها و افراطی ترین تفسیرها را بیان کند و جمع دوستان را بعد از حدود 8 سال گوشه نشینی جمع کنند  .

همین افراد در شاهکار دیگری ، در 28 آذر 92 در پاتوق تازه تاسیس افراطیون از صادق زیباکلام دعوت کردند تا به بهانه بزرگداشت نلسون ماندلا ، حامیان رژیم آپارتاید را تطهیر نماید و مخالفت نظام جمهوری اسلامی با برادر دیگر رژیم آپارتاید ( رژیم صهیونیستی ) را بیهوده و غیر منطقی تلقی نماید و اصول اساسی سیاست خارجی نظام جمهوری اسلامی ایران را که همیشه مورد تاکید حضرت امام خمینی (ره) بوده است ( مانند : استکبار ستیزی ، نه شرقی و نه غربی ، مبارزه با صهیونیسم ، استقلال و خودباوری و … ) زیر سوال ببرد .

در تداوم همین دعوت ها ؛ رامین مصدق در صفحه فیسبوک مشاور جوان استاندار گلستان این گونه می آورد :

mosaddegh-r مصدق : “ دست همگی دست اندرکاران شورای هماهنگی جوانان اصلاح طلب و پیروان خاتمی محبوب در استان گلستان را بگرمی می فشارم . با دعوت اساتید مبارزی چون زیباکلام و در آتی بزرگانی چون محمد نوری زاده , محمد قوچانی , الهه کولایی و…. جایگاه خویش را در دل قاطبه جوانان اصلاح طللب استان گلستان روز بروز ترفیع بخشید. بامید پیروزی گفتمان بر غوغا و یقه دری و پرونده سازی . پیروز باشید . “

در تغییرات و انتصابات هم برخلاف سخنان رئیس جمهور محترم در مصاحبه مطبوعاتی مبنی بر عدم عزل و نصب های اتوبوسی و همراه داشتن کلید به جای داس ؛ متاسفانه شاهد برخی تغییرات آنی و انتصاب برخی افراد تندرو حتی در پست های یک اداره کل فرهنگ ساز هستیم که موجب بهت ناظران گردید .

اما در این بین آنچه جای تاسف دارد ، 2 مطلب مهم و قابل توجه است :

اول: حضور برخی افراد مدعی پیروی از خط امام در صف اول سخنرانی دکتر زیباکلام در مراسم بزرگداشت ماندلا بود که هیچ گونه واکنش و اعتراضی به سخنان او نداشتند ، سخنانی که در تضاد آشکار با دیدگاه های امام خمینی (ره) بوده است .
تصویر کوچک شده

و یا شادی و شعف وصف ناشدنی خبرنگار با سابقه گرگانی از سخنان عجیب زیباکلام در حمایت از رژیم صهیونیستی جای تامل دارد که خود او در دهه هفتاد بارها از شعارهایش علیه اسرائیل در سفرش به سوریه با افتخار در مدارس مختلف گرگان سخن می گفت ولی امروز با تیتری در هفته نامه سلیم آن گذشته با افتخار را منکر می شود .

تصویر کوچک شده

دوم: حضور و فعالیت رابط جوان استاندار گلستان در مراسم بزرگداشت ماندلا هم از منظری دیگر قابل توجه است .

جایی که گفته می شود محمدتقی بسطامی از دست اندرکاران و دعوت کنندگان اصلی زیبا کلام برای آمدن به گرگان بوده است . که چطور برنامه ای توسط مشاور جوان استاندار برنامه ریزی و اجرا می شود که در آن اصل سیاست خارجی کشور که مورد تایید رئیس جمهور و دولت جمهوری اسلامی است ، زیر سوال می رود و کلی ابهامات و مسائل نادرست دیگر در مراسم و نشست خبری مطرح می گردد .

تصویر کوچک شده

تا آنجا که بسطامی بلافاصله پس از پایان مراسم بزرگداشت ماندلا در گرگان در صفحه فیسبوکش این گونه می آورد :

bastamiبسطامی : ” آیین بزرگداشت نلسون ماندلا “نماد جاودانه آزادی خواهی‌” با حضور دکتر زیبا کلام در گرگان ، به بهترین شکل ممکن برگزار شد ، برگزاری یک ناهار کاری با حضور فعالین سیاسی ، اجتماعی فرهنگی‌ و مدنی ، انجام کنفرانس مطبوعاتی با حضور اکثریت نمایندگان جراید و اصحاب رسانه‌ ، اخذ پیامی در ارتباط با این مراسم از سفیر محترم جمهوری آفریقای جنوبی در ایران و در نهایت برگزاری همایش ” ماندلا و نفی رادیکالیزم” با حضور و همراهی جوانان عزیز و ارزشمند استان نتیجه همدلی و حفظ روحیه کار گروهی در بین این عزیزان بود .. ، خدا را شاکرم که با وجود محدودیت‌های زیاد این مراسم به خوبی برگزار شد ، به شکلی‌ که مورد استقبال و تشکر ویژه‌ آقای دکتر زیبا کلام سخنران اصلی‌ این مراسم نیز قرار گرفت… از همه خواهران و برادران عزیز که در این مراسم بدون هیچگونه چشمداشت مانند گذشته در کنار ما بودند سپاسگزار و متشکر هستم…  

دم زدن مشاور جوان استاندار گلستان از محدودیت های زیاد برای برگزاری این مراسم ، کسب رضایتمندی زیباکلام از برگزاری مراسم ، صرف ناهار کاری فعالین سیاسی گرگانی با زیباکلام ، برگزاری مراسم به بهترین شکل ممکن و … واقعا جای تامل و سوال دارد .

آیا بسطامی واقعا مشاور جوان استاندار گلستان است یا همچنان یک فعال سیاسی اجتماعی با گرایشات تند اصلاح طلبی ؟

آیا استاندار گلستان از این گونه فعالیت های مشاور خود آگاهی دارد یا نه ؟

آیا استاندار گلستان در صورت آگاهی از فعالیت های این چنینی مشاور جوان خود ، از چنین برنامه هایی رضایت دارد یا نه ؟

زیرا همگان می دانند تا زمانی که کسی مسئولیت خاصی را در نظام جمهوری اسلامی برعهده نگرفته است ، آزاد است و می تواند در برنامه های مختلف فرهنگی ، سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی و … فعالیت کند ولی وقتی مسئولیتی را بر عهده گرفت دیگر اوضاع فرق اساسی می کند .

چه اینکه هیچ کسی در کشور ، فعالیت های اقتصادی یک مقام مسئول را در زمان تصدی مسئولیتش نمی پسندد و فعالیت های خاص سیاسی و فرهنگی و … هم از همین قبیل اند .

در هر حال ، امیدواریم آنچه بر سر تعریف و عمل بر اصلاحات آمد ، بر سر اعتدال نیاید .

نویسنده : جابر تمسکنی

ارسال نظر