تفکر بسیجی هر تحریم و تهدیدی را به مؤلفه قدرت جمهوری اسلامی بدل کرده و می کند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 722 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 6:27 ب.ظ، جمعه، 17 آذر، سال 1391 نظرات بدون نظر

سردار نقدی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه تهران گفت : اقتصاد مقاومتی ، اقتصادی تهاجمی برای شکوفایی اقتصاد زیر فشار شدیدترین تحریم هاست .

به گزارش رادکانا به نقل از  پایگاه اینترنتی بسیج ، سرتیپ بسیجی محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در جمع نمازگزاران جمعه تهران اظهار داشت: عاشورا کتاب اصلی درس بسیج با تجسم عینی تفکر بسیجی است و از جمله درسهای این کتاب این است که چگونه با خدا باوری و تکلیف مداری با نترسیدن از عِده و عُدّه ی دشمن شکستها و تهدیدها را تبدیل به پیروزی کنیم.

ایشان افزود: امام حسین (ع) در یک روز و با کمی عدد شکست کامل مسلمانان به منافقین و از دست دادن اسلام را تبدیل به بزرگترین پیروزی کرد و امام سجاد (ع) چون زینب کبری (س) با یک خطبه خیلی کوتاه میدان باخت قطعی را به بزرگترین پیروزی تبدیل نمود لذا ملت بسیجی ما هم درس خود را از این الگوهای دین فرا گرفتند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین اظهار داشت: تفکر بسیجی و ولایت مدارانه مردم ایران از دل جنایات بی شمار رژیم منحوس پهلوی، نظام قدرتمند اسلامی را به جهان عرضه کرد و از میان سخت ترین آزمایش ها و شدیدترین فتنه ها در طول انقلاب اسلامی به مدد و عنایت اهل بیت علیهم السلام پیروزی های بزرگ را نصیب ملت ما نمود.

سردار نقدی با یاد آوری مؤلفه های قدرت بیان کرد: هر یک از مؤلفه های قدرت جمهوری اسلامی اعم از علمی، سیاسی، دفاعی و… را که امروز ایران در اختیار دارد مولود یک دوره سخت تهدید و تحریم می باشد.

وی در همین زمینه به قدرت امنیتی و تشکیلات اطلاعاتی کشورمان اشاره کرده و عنوان نمود: اگر امروز از نادر کشورهایی هستیم که می توانیم جاسوسان آمریکایی و اسرائیلی را رسوا کنیم و عوامل تروریست آنها را دستگیر و با ظرافت از آنها تمام اطلاعات را بگیریم و اگر می توانیم تروریستی مانند ریگی را همچون عقاب در آسمان شکار کنیم، این قدرت امنیتی مولود حملات شیطانی به ایران در دهه شصت است. این قدرت در روزهایی متولد شد که تروریست ها در تهران روزی 40 نفر را به شهادت می رساندند و هر کس قیافه ی حزب اللهی داشت محکوم به مرگ بود. در آن روزها اصلاً ما الفبای امنیت را هم نمی دانستیم. سازمان اطلاعات وابسته و فاسد رژیم گذشته منحل شده بود و یک عده دانشجو در رأس این کارها قرار گرفته بودند که هیچ آشنایی با این امور نداشتند ولی همین فشارها و فضای سنگین تروریستی این نیروها را آبدیده کرد.

ایشان شهادت 17 هزار نفر از هموطنانمان را در اقدامات تروریستی در طول انقلاب اسلامی یادآور شده و ادامه داد: این تشکیلات قوی امنیتی که امروز داریم از دل تهدیدها به دست آمد در حالی که هر کشوری با سازمانی مثل منافقین در کشورش سازش کرده و امتیاز می دهد اما ما توانستیم تشکل آنها را در کشور منهدم و بسیاری شان را نیز دستگیر کنیم.

رییس سازمان بسیج مستضعفین قدرت انتظامی ایران اسلامی را در منطقه بی نظیر توصیف کرده و افزود: اگر امروز نیروی انتظامی بسیار قوی و پیشرفته داریم، این قدرت انتظامی از دل مبارزه با گسترده ترین شبکه آمریکایی مواد مخدر در منطقه و از دل اغتشاشات و ناامنی های گروهک ها در سال های آغازین انقلاب و توطئه هایی نظیر 18 تیر 78 و فتنه 88 متولد شده است.

وی با اشاره به اینکه قدرت دفاعی شکست ناپذیر امروز ایران از دل تهدید دشمن در جنگ تحمیلی متولد شد افزود: یقیناً اگر جنگ تحمیلی دشمنان و تلخی ها و فشارها نبود به هیچ وجه این پیشرفت های نظامی و لشکرهای سپاه و ارتش مقتدر را نداشتیم، به هیچ وجه نیروی هوافضا و دریایی سپاه تشکل نمی شد و این قدرت نظامی شکست ناپذیر کشورمان از دل جنگ بیرون آمد.

ایشان قدرت دفاعی را مولود شرایط سخت جنگ دانسته و گفت: آمریکایی که هر روز نقطه ای از جهان را بمباران می کند به جهت قدرت بالای دفاعی ما، حتی جرأت نمی کند به ایران نگاه چپ کند.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج در بخش دیگری از سخنرانی خود به قدرت سیاسی ایران اسلامی اشاره کرده و ادامه داد: امروز قدرت سیاسی ما به جایی رسیده که آمریکا درتریبون های رسمی، تمام آبرویش را به صحنه آورده تا کشورها را از حضور در اجلاس نم منصرف کند اما دیدیم که حتی یک کشور نیز غیبت ننموده و با بی سابقه ترین موضع گیری های عدالت خواهانه این اجلاس برگزار شد.

وی قدرت سیاسی امروزمان را مدیون فشارهای گسترده سیاسی و اتحاد همه ابرقدرت ها علیه ملت خوانده و تصریح کرد: امروز اگر در دیپلماسی عمومی از پرنفوذترین کشورها در میان ملت های جهان هستیم این اقتدار بی نظیر سیاسی از دل شدیدترین فشارهای سیاسی بین المللی متولد شده است. اگر تهدیدها و فشارهای سیاسی شدید در مسئله هسته ای نبود چنین قدرت دیپلماسی هم در کار نبود. اگر در علم و فناوری در رشته های حساس و مهم جزء چند کشور برتر دنیا هستیم مدیون عزم و ارداه بسیجی در برابر تحریم های دشمنان هستیم که موجب مجاهدت و بالندگی دانشمندان جوانمان شد و ظرفیت های پنهان ملت ما را آشکار کرد.

ایشان تحریم های سخت گیرانه استکبار را علیه نیروهای مسلح بویژه در دهه 80 یادآور شده و افزود: صنعت دفاعی ما با شدت گرفتن تحریم های دشمن به صورت معجزه آسا پیشرفت کرد و ما این پیشرفت شگفت انگیز را در عرصه دفاعی معلول اِعمال تفکر بسیجی در تقابل فشارها و تحریم های دشمن می دانیم. آنها از سال 80 با اشغال عراق و افغانستان تهدید علیه ما را خیلی خیلی جدی کردند و غرب و شرق هم در تحریم تسلیحاتی ایران تصمیم جدی گرفتند که حتی مواد اولیه با قابلیت استفاده دفاعی به ما ندهند و همین فشار و تحریم نظامی دهه 80 موجب شد جهش عجیب و معجزه آسا در این دهه اتفاق بیافتد و از زیردریایی تا ماهواره و پیچیده ترین تسلیحات پدافند هوایی را که بعضا منحصر به فرد جمهوری اسلامی است را بسازیم. قبل از آن ما حتی قدرت ساخت یک رادار را هم نداشتیم، قدرت ساخت موشک های هوایی، دریایی و اژدرها را نداشتیم و همه را در این شرایط فشار کسب کردیم.

سردار نقدی افزود: اگر فشار دشمن در موشک باران شهرها نبود تا یک قرن دیگر هم ایران دارای قدرت هوافضا نمی شد. در همان فشار موشک باران، اراده مقاومت جوان بسیجی شجاع مثل حسن طهرانی مقدم پای ایران را به باشگاه فضایی باز کرد.

ایشان ادامه داد: اگر امروز می بینیم قدرت راداری و پدافند هوایی بومی داریم که پیشرفته ترین پهپادهای دشمن را ساقط می کند، 15 سال تهدید مستمر آمریکایی ها و پیغام های مکرر آنان مبنی بر اینکه امروز یا فردا شما را بمباران می کنیم موجب شده متخصصان و نیروهای صنایع ما با همه قدرت و روحیه بسیجی با تحقیقات شبانه روزی تلاش کنند و این تسلیحات را که پیچیده ترین فناوری دفاعی جهان است با روش های مبتکرانه و بومی تولید کنند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین اصلی ترین تهدید امروز دشمنان را در حوزه مسائل اقتصادی دانسته و تصریح کرد: مطمئن باشید مولود تحریم و جنگ اقتصادی نیز تبدیل جمهوری اسلامی ایران به یکی از قدرت های برتر اقتصادی جهان خواهد بود به شرط آنکه مانند عرصه های دیگر محکم ایستاده و مقاومت کنیم.

وی خودکفایی در بنزین را یکی از مصادیق پیشرفت در تهدید دانست و یادآور شد: ما از سال 70 توان تولید داخلی بنزین را داشتیم ولی هیچ وقت از این ظرفیت علمی و فنی استفاده نکردیم. چه وقت این توانایی به فعلیت رسید؟ وقتی در سال 89 غربی ها به صورت جدی تصمیم گرفتند ایران را تحریم بنزین کنند. به محض آغاز برنامه ریزی آنها برای تحریم، ظرف یک سال و نیم کاری را که در طول 20 سال نتوانسته بودیم انجام دهیم را انجام دادیم و در بنزین خودکفا شدیم و هم طراح و هم مجری این طرح هر دو از مهندسان بسیجی بودند.

ایشان گذاشتن شرط لغو تحریم در مذاکرات هسته ای را ضرورتی ندانسته و تصریح کرد: اگر به جای مسئولان بودم به دشمنان می گفتم تا آخرین نفس ما را تحریم کنید چرا که تحریم داروی شفا بخش اقتصاد ایران است و تحریم های اخیر لطف پروردگار است که توسط دشمنان انجام می شود تا موجب پیشرفت اقتصاد کشور عزیزمان گردد.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج اظهار داشت: اگر از فرصت تحریم به شایستگی استفاده کنیم می توانیم سلطه دلار را بر اقتصاد جهان از بین برده و سیطره آمریکا را در حوزه اقتصاد حذف نماییم، به شرط آنکه مردانه بایستیم.

ایشان اقتصاد آمریکا را بسیار متزلزل خوانده و خاطر نشان کرد: آمریکا اقتصادی ندارد و با جاسوسی و زور، اقتصادش را پیش می برد؛ آمریکا معادل سازمان سیا، سازمان اطلاعاتی دیگری دارد که صرفاً در حوزه اقتصاد جاسوسی می کند.

وی به ایثارگری ملت ایران در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: هرکسی باید به میزان توان و تکلیف خویش در مقابل جنگ اقتصادی دشمن ایستادگی کند.

سردار نقدی کلام ولایت را سراسر نور و برکت دانسته و تأکید نمود: امروز منویات امام خامنه ای همواره مشمول ملت ما می گردد که گاهی ما قدر کلام ولایت را ندانسته و به شایستگی به آن عمل نمی نماییم.

ایشان بیان برخی از مدیران را درنقد اقتصاد مقاومتی و جایگزینی اقتصاد تهاجمی یادآور شده و بیان کرد: معاون اول رئیس جمهور اندونزی از هزاران کیلومتر دورتر از ما، بدون آنکه زبان فارسی را بلد باشد به عنوان یک متخصص اقتصاد در دیدار با مقام معظم ولایت با بیان اینکه از نظریه بدیع اقتصاد مقاومتی حضرتعالی درس های زیادی گرفتم، این نظریه را تازه و مبتکرانه می¬داند حال آنکه برخی در داخل این کلام را قدر نمی دانند.

وی اقتصاد مقاومتی را بر خلاف اقتصاد ریاضتی و انفعالی غرب، تهاجمی ترین اقتصاد دانسته و گفت: اقتصاد مقاومتی فرمولی است برای پاسخ دادن به این سؤال که چگونه می توان در سخت ترین شرایط تحریم و مشکلات اقتصادی، جریان اقتصادی بالنده و رو به پیشرفت در کشور داشت.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین جنگ اقتصادی را آخرین حربه دشمن خوانده و افزود: اگر از این تحریم و جنگ سربلند بیرون بیاییم، ایران به عنوان قدرتی جهانی، استکبار را به زانو در خواهد آورد به شرط آنکه مانند تهدیدها و تحریم های قبلی با نظر تفکر بسیجی به میدان بیاییم و ایده ی اقتصادی بسیجی یا همان اقتصاد مقاومتی که امام خامنه ای فرمودند را عملیاتی کنیم و این فقط بر عهده دولت نیست.

ایشان ضمن تاکید بر نقش دولت و نقش اساسی ملت در اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: یکی از مؤلفه های اقتصاد بسیجی این است که تا جایی که ممکن است کالای داخلی مصرف کنیم و از مصرف کالای خارجی بپرهیزیم.

وی به 64 میلیارد دلار واردات رسمی و 20 میلیارد دلار واردات قاچاق اشاره کرد و بیان کرد: حداقل 30 میلیارد دلار این واردات کالاهایی است که وارد نشدن آن به کشور هیچ لطمه ای نمی زند.

چیزهایی مثل وسایل تزیینی، آرایشی، اسباب بازی، شکلات، آب میوه، میوه های خارجی، سرامیک، سنگ نمای ساختمان، گل مصنوعی، سجاده و مهر و تسبیح، لوستر، بلورجات و… که عدم واردات آنها نه تنها خللی ایجاد نمی کند بلکه حداقل چهار میلیون شغل در کشور ایجاد می کند که منجر به رفع مشکل بیکاری در کشور خواهد شد.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج ضمن برشماری سایر مؤلفه های مهم اقتصاد مقاومتی، نقش مردم را در بالندگی و شکوفایی اقتصادی بسیار مؤثر دانسته و تأکید نمودند: مردمی کردن اقتصاد را فقط از دولت نخواهیم، خود مردم هم باید همت بیشتری کنند؛ مردم باید سرمایه های خود را به جای خرید سکه و طلا و زمین به عرصه تولید آورده و جوانان را در راه اندازی گروه ها و تعاونی های کوچک اقتصادی کمک نمایند.

وی کار و تلاش را از مهمترین مؤلفه های اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و اظهار داشت: تلاش، عرق ریختن، خطرپذیری برای کار و تولید و… یک ارزش است. بیکار نشستن و از دسترنج دیگران خوردن یا با زد و بند ثروت باد آورده و بدون زحمت جمع کردن، بدترین ننگ است و از انسانیت به دور است.

سردار نقدی در بخش پایانی سخنرانی خویش با بیان اینکه در هر مرحله از انقلاب با تهدیدی جدی از سوی دشمنان مواجه بودیم تصریح کرد: ما مرد مبارزه بوده و هستیم و تحریم های امروز را مغتنم شمرده و آن را به شکست دشمن منتهی می کنیم. می دانیم شرط اصلی موفقیت در رسیدن به این هدف حفظ وحدت و همدلی است. باید سوء ظن ها را کنار بگذاریم، با یکدیگر همدل باشیم و به یکدیگر اعتماد کنیم چرا که از اختلافات میان دستگاه های کشور، فقط دشمنان خارجی و غارتگران بیت المال سود می برند.

ارسال نظر