تفکر کنسروی لیبرال دموکراسی با قوطی سوراخ و محتویات گندیده
تعداد بازدید تعداد بازدید: 698 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 6:17 ب.ظ، جمعه، 29 دی، سال 1391 نظرات بدون نظر

تاریخ تشیع تاریخ مصرف ندارد و برای همه زمان ها و همه مکانهاست اما آنچه فاسد شدنی است تفکر کنسروی لیبرال دموکراسی است که البته با قوطی سوراخی مثل آمریکا که دارد بوی گندش در ابوغریو و دارهایی که برای آزادگان جهان بپا می کند تهوع آورتر می شود. البته ۹۹% مردم آمریکا به این نتیجه رسیده اند اما نمی دانم چقدر رو می خواهد که ۱% می خواهند کنسرو گندیده خود را به خورد ۹۹% بدهند!!!

A0774016آنان که با برگ برنده بازی می کنند مردم جهان را بازیگر دور میز بیلیارد یا بازی های رایج که برگ برنده آنان عامل زمان، موقعیت مکانی، برتری در سلاح یا در دست داشتن  مناطق ژ‍ئواستراتژیک و محاسبه بر روی مکان هارتلندها… است، حساب می کنند.

می خواهیم یک بار دیگر مروری بر تاریخ داشته باشیم واوراق تاریخ را دور میز بازی با غرب بر گ بزنیم وببینیم  دودوتا چهارتای غرب برگ برنده اش در کجای چانه زنی است، به سال 63 هجری می رویم و در کعبه فرود می آییم  در جایی که محاسبات ما با  لیبرال دموکراسی بنی امیه روی یک میز تقابل می کند  برگ برنده بنی امیه، حاکمیت بر قدرت، دست رسی به رسانه ابوهریره ها و منابر رسول (ص) و ثروت باد آورده  بود اما حسین (ع) که رابطه خدا با خلق را تنظیم می کند سپاهی به اندازه  تعداد انگشتان چند دست، سلاح نیز به همین میزان چند زن و کودک  اما با ایمانی به اندازه همه کوهها و زبانی به گویایی همه تاریخ …. حسین (ع)ویزید ….

یک فرق دیگر نیز وجود دارد،  حسین  (ع) 63 سال بعد از پیامبر از مکه خارج شد اما انقلاب اسلامی ایران 1753 سال وقت گذاشت و با همه توان خود را بازسازی کرد و70 میلیون سرباز تربیت نموده است.

فرق دیگر اینکه حوادثی در طی این سالها رخ داد از توابین تا سربداران تا داعی کبیر (سادات مازندران )، از وشمگیر تا صفویه، از صفویه تا میرزای شیرازی، از میرزاکوچک تا شیخ فضل الله واز شیخ شهید تا 15خرداد واز 15خرداد تا انقلاب دوم  تسخیر لانه جاسوسی واز آنجا تا 8 سال دفاع مقدس و تا امروز که تشیع شمشیرش سیقل خورده است.

فرق دیگر آن در عصر رسانه، استدلال بحق ما است، جهان می داند که مستکبران بحق نیستند و استدلال جمهوری اسلامی ایران حق است. لیبرال دموکراسی در سارایوو،  در شیلی،  در ویتنام،  در عراق،  در افغانستان،  در8سال دفاع مقدس،  دستش روشده است و ملت ها دست های کثیف را می شناسند وآن هم فقط بواسطه مقاومت ملت بیدار ایران بوده است.

اما… راهبرد تغییر در رفتار نیز با القاء پرهزینه بودن و ناکارآمدی گفتمان اصولگرایی  در جامعه و تغییر رویکرد مردم، زمینه سازی برای قدرت یابی و بازگشت جریان های واگرای غیر اصول گرا و یا راهبرد مهار…

چگونه ملتی را می شود مهار کرد که از یک طرف در جریان ریگی 500 تن را می کشند اما در جریان فتنه با کشته سازی افراد مجهول الهویه در سدد شکستن سد پولادین مردم برمی آیند و امروز که دست ها در این باز و برگ ها در این بازی روشده انتظار مهار دارند…

آیا جریانهای واگرا می خواهند ملتی را که 1400سال پشتوانه فرهنگ تشیع را یدک می کشند وادار به سرخم کردن نمایند آن هم با کشتن عزاداران سالار شهیدان در روز عاشورا…؟

راهبرد تغییر در رفتار نیز با القاء پرهزینه بودن و ناکارآمدی گفتمان اصولگرایی، گفتمان اصولگرایی تاریخی به اندازه طول تشیع دارد و سخنی  تازه نیست که بخواهد هزینه آن برای ملت ایران سر سام آور باشد. گفتمان اصولگرایی،  گفتمان  روز اربعین، گفتمان غدیر، گفتمان تاسوعا وعاشوراست  و این گفتمان از جنس خود حرکت واز جنس اباعبدالله است که هزینه آن در طول تاریخ تشیع پرداخت گردیده است.

به همین واسطه  محاسبات ما تغییر نمی کند بلکه دشمن با ید تغییر خود را نشان دهد و گرنه سقوط لیبرال دموکراسی قطعی است زیرا تاریخ تشیع تاریخ مصرف ندارد و برای همه زمان ها و همه مکانهاست اما آنچه فاسد شدنی است تفکر کنسروی لیبرال دموکراسی است که البته  با قوطی سوراخی مثل آمریکا که دارد بوی گندش در ابوغریو و دارهایی که برای آزادگان جهان بپا می کند تهوع آورتر می شود. البته 99% مردم آمریکا به این نتیجه رسیده اند اما نمی دانم چقدر رو می خواهد که 1% می خواهند کنسرو گندیده خود را به خورد 99% بدهند!!!

نویسنده رادکانا: محک

ارسال نظر