تفکرات لیبرالی مسئولین به حمایت از اسناد غربی می انجامد/لزوم تقویت سبک زندگی اسلامی در کشور
تعداد بازدید تعداد بازدید: 85 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:14 ق.ظ، شنبه، 27 خرداد، سال 1396 نظرات بدون نظر

امام جمعه بندرگز با انتقاد از تفکرات لیبرالی برخی از مسئولین،گفت: این تفکرات منجر به اصرابر بر امضا و اجرای سندی غربی می کند که ارتباطی با سبک زندگی اسلامی ما ندارد.

به گزارش سرویس سیاسی رادکانا به نقل از کلاس بیست، حجت الاسلام و المسلمین”سیدابوالفضل حسینی” در گفتگویی اظهار کرد: سند اموزشی 2030 تخصصا در راستای اموزش و پرورش است و قطعا اسنادی که دشمن تحمیل میکند معمولا دو لایه دارد که یکی از ان ظاهر است که در واقع بیانگر این است که ما دغدغه داریم و انسان ها برای ما مهم هستند و با استفاده از تمکن مالی و فرهنگی ان را برنامه ریزی میکنند.

وی با بیان اینکه ایا این ایین با رسم و رسوم و دین ما ارتباطی دارد یا خیر؟ ، افزود: همانطور که مطالب دینی را بررسی میکنیم از زمان حضرت موسی تا کنون حاکمان دو دسته اند، یک طیف مقتدرند و طیف دیگر واگرا هستند، یک طیف استقلال دارند و طیف دیگر مستعمره اند. ان کسی که واگرایی دارد نگاهش به بیرون است.

امام جمعه بندرگز تصریح کرد: متاسفانه مسئولین ما دو دسته انقلابی و لیبرال هستند که عده ای به سمت لیبرال می روند و اثارش همان سند 2030 است که مقام معظم رهبری(مدظله العالی)به شدت در مقابل ان موضع گرفتند. ایشان به عنوان یک عالم دین به همراه چند عالم دینی دیگراعلام مخالفت کردندو سند 2030 را نقد کردند.

حسینی ادامه داد: ما سند تحول بنیادینی داریم که براساس فرهنگ هزار ساله دینی نوشته شده است و مطالب مفیدی در ان گنجانده شده است اما مورد توجه قرار نگرفته است.
وی بیان کرد: عده ای از مسئولین گفتند اگر 2030 اجرا شود یک سری از منافع مادی و اقتصادی حل و برطرف میشود در صورتی که این سند هیچ ارتباطی با فرهنگ ما ایرانیان ندارد. همین طیف لیبرال که به مادیات توجه دارند و نگاهشان دنیایی است، قطعا این سند طبق فرمایشات رهبری که در جمع دانشجویان فرمودند هیچ ارتباطی با سبک زندگی اسلامی ندارد.

وی اذعان کرد: اگر مسئولین ما بخواهند سند تحول بنیادین اموزش و پرورش را حتی با بودجه کم عملی کنند تاثیرات مفیدی در کشور خواهد داشت زیرا فرزندان ما با اداب و رسوم سنتی و دارای روحیه جهادی و انقلابی و انسان های مقتدر تربیت خواهند شد.

این مقام مسئول اضافه کرد: حال اگر 2030 در سطح کشور و مدارس اجرا شود در20یا30 سال اینده جوان هایی سست گرا و واگرا با عدم التزام به مبانی دینی و عدم درک درست از از اداب و رسوم و…خواهیم داشت که افرادی سست عنصر در موضوعات اجتماعی و فرهنگی هستند همچنین تقلیدپذیری از عوارض اجرایی شدن این سند در اینده است.

امام جمعه بندرگز در خاتمه افزود: این حرکت قطعا همیشه محکوم است و اینکه چرا مسئولین می خواستند انجام شود همان بحث لیبرالیسم است، لذا باید دانش اموزانی را تربیت کنیم که انقلابی باشند چرا که فردای این جامعه را می سازند .
انتهای پیام/

ارسال نظر