تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها ایجاد شود / جو دانشگاه سیاسی نشود
تعداد بازدید تعداد بازدید: 483 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:47 ق.ظ، شنبه، 17 اسفند، سال 1392 نظرات ۳ نظر

آیت الله العظمی علوی گرگانی از مراجع عظام تقلید قم با اشاره به موضوع تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها تاکید کرد: این موضوع در کشورهای اروپایی هم ایجاد شده و باید به آن توجه شود.

n00008159-bبه گزارش رادکانا؛ آیت‌الله سیدمحمدعلی علوی‌گرگانی پنجشنبه شب (15 اسفند) در دیدار با وزیر علوم گفت: دیدار وزرا و مسئولان با علما و مراجع بسیار خوب است و موجب می‌شود تا مسائل را منتقل کرد و این از ارزش بسیاری برخوردار است.

وی بیان داشت: مسئولیت شما یک مسئولیت بالایی است و تمام دانشگاه‌ها زیر نظر شما هستند و باید در درجه اول به فکر مسائل فرهنگی بوده و به پیشبرد اهداف توجه کنید.

این مرجع تقلید ادامه داد: سعی کنید در دانشگاه‌ها به مسائل اخلاقی و فرهنگی توجه جدی داشته باشید زیرا این امر از اهمیت بسیاری برخوردار است.

آیت‌الله علوی‌گرگانی با اشاره به موضوع تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها تاکید کرد: این موضوع در کشورهای اروپایی هم ایجاد شده و باید به آن توجه شود.

وی بیان داشت: باید در این زمینه تلاش شود تا دانشگاه‌ها تک جنسیتی شود زیرا اثرگذاری دارد و موجب رشد علمی خواهد شد.

این مرجع تقلید با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری گفت: جو دانشگاه‌ها را اجازه ندهید که سیاسی شود و اجازه ندهید که دانشجوها با وارد مسائل سیاسی بی جهت شوند، دانشجو از مسائل سیاسی بداند اما نباید جو سیاسی باشد و تنها به علوم بپردازیم.

آیت‌الله علوی‌گرگانی گفت: باید به گونه‌ای باشد که دانشجوها بومی شوند به خصوص دخترها که این موضوعی ضروری است که مشکلات بسیاری را به بار می‌آورد.

وی بیان داشت: البته می‌دانم که این کارها در دراز مدت انجام می‌شود ولی باید کارها را اجرایی کرد به خصوص در قم که نیاز است بحث بومی سازی اجرایی شود./shabestan/

حمید رضا جلالوند می گوید:

به جای آنکه از انسان تصوری در حد حیوان داشته باشیم که در تویله ها جای نران و مادگان را جدا میکنیم به اعتلای کرامت و خودباوری جامعه بیفزاییم.انسان انسان است و دارای خرد و تنزل جایگاه او تا حد یک حیوان که فقط غرایض را میفهمد توهین به وی به حساب می آید.

محمد می گوید:

سلام جناب جلالوند که معلوم نیست جلالوند هستی یا نه…

ببین آقا در این دوره و زمونه حیوانات از بعضی از این انسانها بهتر و باید بگم فهمیده تر هستند.

ما که در این دانشگاهها انسان نمی بینیم البته این شامل بعضی از جوونای حیوان صفت میشه که می توانند بقیه دانشجویان را هم نابود کنند.

بنظر من بهتره که در دانشگاهها تفکیک جسیتی صورت بگیره.

در حال حاضر بعضی از انسانها حتی به اندازه یک حیوان هم نمیفهمند…

میلاد می گوید:

حاج آقا بیشتر در مسائل حوزه فعال باشند بهتره واسه خودشون

ارسال نظر