تلاش ضد انقلاب برای ایجاد فضای دوقطبی در انتخابات
تعداد بازدید تعداد بازدید: 637 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:04 ب.ظ، پنج شنبه، 9 خرداد، سال 1392 نظرات بدون نظر

اکبر گنجی با نگارش یادداشتی در سایت رادیو زمانه ایجاد دوقطبی علیه مقام معظم رهبری را به عنوان راهبردی برای جبهه ضد انقلاب در انتخابات ریاست جمهوری شمرد.

334698_936اکبر گنجی از روزنام نگاران ضد انقلاب و اعضای حلقه لندن با نگارش یادداشتی در سایت رادیو زمانه با پرداختن به فضای موجود در انتخابات، سعی درتبدیل رقابت های انتخاباتی به فضایی برای مقابله با مقام معظم رهبری دارد.

گنجی با مرور صحبت‌هایی از جلیلی و مقایسه آن با صحبت‌های حسن روحانی دیگر کاندیدای ریاست جمهوری نوشت: ” مسائل سیاست خارجی (مذاکره یا عدم مذاکره‌ مستقیم با آمریکا، نگرش به اسرائیل، پرونده‌ هسته‌ای، مسئله‌ سوریه و…) بسیار مهم‌اند و اینک نقش سرنوشت سازی در موجودیت ایران و ایرانیان پیدا کرده‌اند.”

وی صحبت‌های صورت گرفته حول مسائل سیاست خارجی و هسته‌ای را تلاش برای ایجاد دو قطبی گفتمان مقاومت- سازش دانست و مدعی شد: اگر اصول گرایان افراطی موفق شوند جامعه را حول محور “خط سازش” و “خط مقاومت” دو قطبی سازند، دموکراسی خواهان نیز باید از این فرصت استفاده کرده و آن را به دو قطبی {رهبری و ضد رهبری} مبدل سازند.

گنجی با اشاره به فواید فعال سازی این دو قطبی افزود: “بدون زنده کردن جامعه کاری نمی‌توان از پیش برد. این دو قطبی امیدها را زنده می‌سازد. فرصت برای ارتباط به وجود می‌آورد. ممکن است به بسیج اجتماعی منتهی شود”

به نظر می رسد جبهه ضدانقلاب و اصحاب فتنه به هر صورتی خواهان ایجاد شکاف و دودستگی در جامعه علیه نظام هستند و از هر فرصتی برای مطرح کردن این امر استفاده می کنند. این اقدامات بدین منظور صورت می گیرد که در صورت شکست طرح ضدانقلاب در کاهش سطح مشارکت مردمی در انتخابات ، آرای کاندیدای مورد نظر خود را به عنوان مخالفت با نظام عنوان کنند.

اقدامات رسانه‌های ضد انقلاب در معرفی برخی از کاندیداها به عنوان گزینه مورد نظر رهبری نیز در همین راستا صورت می گیرد و این در حالی است مقام معظم رهبری بارها در بیانات خود به این موضوع اشاره کرده‌اند که هیچ کس از رأی من مطلع نخواهد شد و نفیاً و اثباتاً در رابطه با کاندیداتوری کسی صحبت نخواهم کرد.

ارسال نظر