تلاوت روزانه قرآن در گسترش فرهنگ و تربیت قرآنی مؤثر است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 299 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 3:25 ب.ظ، دوشنبه، 7 اردیبهشت، سال 1394 نظرات بدون نظر

حجت‌الاسلام محمودی،در جلسه هفتگی قرائت قرآن، تلاوت روزانه قرآن را در گسترش فرهنگ و تربیت قرآنی مؤثر عنوان کرد.

859235به گزارش رادکانا، حجت‌الاسلام غلامحسین محمودی در جمع هیئت قرآنی محله حجت آباد کردکوی، تلاوت روزانه قرآن را در گسترش فرهنگ و تربیت قرآنی مؤثر دانست و افزود: وقتی که افراد از این طریق با قرآن انیس شوند، خود به خود به سوی عمل به قرآن سوق پیدا خواهند کرد و باید سعی کنیم که در جامعه این انس پدید آید.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی کردکوی با بیان این مطلب که قرآن تأمین کننده سعادت دنیا و آخرت است،تمام دغدغه ها و گرفتاری های امروز بشریت را به خاطر عمل نکردن به آموزه های قرآن و اسلام توصیف کرد و متذکر شد: در عرصه فرهنگ‌سازی می‌توانیم با ویژگی‌های قرآنی در برابر تهاجم فرهنگی دشمنان، مردم خود را مقاوم بار آورده و صیانت فکری به آنها بدهیم.
وی در ادامه با مهم ارزیابی کردن نقش خانواده‌ها در گسترش فرهنگ قرآنی در سطح جامعه و اینکه خانواده‌ها باید به فهم و انتقال معارف قرآنی به یکدیگر تقید داشته باشن،قرآن مجید را سرمایه عظیمی دانست که در ابعاد مختلف می‌توان از آن استفاده کرد.
محمودی در خاتمه تصریح کرد: این جلسات هفتگی بهانه است براى مطرح شدن قرآن و نزدیک شدن به حقیقت و روح آن و تلاوت هم یک وسیله‌اى است براى رسیدن به حقیقت قرآن، فرا گرفتن معارف آن و شکل دادن به زندگى فردى و اجتماعى در سایه‌ى قرآن؛ هدف اینهاست.

انتهای پیام/

ارسال نظر