تمام اعمال یک مسلمان باید از روی اخلاص باشد/ نشر فرهنگ حسینی در بین مردم از لوازم تبلیغ است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 95 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:21 ق.ظ، چهارشنبه، 29 شهریور، سال 1396 نظرات بدون نظر

آیت الله میبدی گفت: عبادتی که انجام می دهیم باید حاوی اخلاص باشد و عمل ما خالصاً لوجه الله باشد، تمام اعمال یک مسلمان باید از روی اخلاص باشد.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا به نقل از طوبی گلستان، آیت الله سید محمد رضا میبدی پیش از ظهر امروز در جمع مبلغین استان گلستان در همایش تبلیغ اظهار کرد: خداوند متعال بنی آدم را خیلی گرامی داشته و آنها را در خشکی و دریا و بر مرکب های خوب سوار کرده و آنها را بر بیشتر مخلوقات  خود از جمله فرشتاگان، نباتات  و سایر موجودات برتری داده است، ما باید قدردان این فضیلت و برتری باشیم .

آیت الله میبدی خاطر نشان کرد: ما همه مسلمانان با هم هستیم اختلاف نباید در بین ما معنای داشته باشد باید اتفاق نظر وجود داشته باشد. در بین ما اختلاف و بیگانگی نقشه های دشمن است آب را نباید به آسیاب دشمن ریخت.

مسئول حوزه علمیه رضویه گرگان با تمسک به خطبه ای از رسول الله (ص) تصریح کرد:  خوش به حال کسانی که گفته های رسول خدا را  حفظ کنند و آن را برای مردم بازگو کنند، این از بهترین روش هایی است که مبلغین ما باید آن را در نظر بگیرند.

تمام اعمال یک مسلمان باید از روی اخلاص باشد

میبدی اخلاص را جزء وظایف مسلمانان دانست و تاکید کرد: عبادتی که انجام می دهیم باید حاوی اخلاص باشد و عمل ما خالصاً لوجه الله باشد، اخلاص و عمل مراحل زیادی دارد که انسان باید به آن اهمیت خاصی قائل شد.

معظم له تصریح کرد: خود شیطان گفت که وظیفه دارم هر انسانی را از خدا دور کنم و لی در یک جا گفته که نمیتوانم او را منحرف بسازم آن هم انسان مخلص است که نمیتواند او را به راه انحراف بکشاند. ریای در عمل باعث بطلان عمل می شود.

مسئول حوزه علمیه رضویه گرگان با اشاره به اهمیت و جایگاه مناسک حج، متذکر شد: مسئاله حج و رمی جمرات رموزی است که در حج انجام می شود و بسیار حائز اهمیت است، این روموز شیطان است که به خود شیطان برمیگردد.

امام حسین (ع) با خون مبارکش مردم را هدایت کرد

آیت الله میبدی با بیان این مطلب که باید برای پیشوای مسلمین اهمیت باید قائل شد، تاکید کرد: ما باید در برابر امام حسین(ع) خیلی خاشع و خضوع داشته باشیم، همانظوری که آن حضرت با خون خودش مردم را هدایت کرد ما هم آن حضرت را الگوی تمام عیار قرار دهیم. امام حسین (ع) خودش را از خلق بی نیاز کرده است.

نشر فرهنگ حسینی در بین مردم از لوازم تبلیغ است

وی با بیان این مطلب که نشر فرهنگ حسینی در بین مردم از لوازم تبلیغ است، بیان کرد: مبلغین ما  لباس روحانیت را هیچ وقت نباید از تن بیرون کنند، حتی در منازلتان با لباس و عبای روحانیت زندگی کنید، خودتان را جلوی مرم تحقیر نکنید.

آیت الله میبدی در پایان با اشاره به اینکه هر مسلمانی با هر مذهبی با یکدیگر برابر هستند، افزود: کسی که شهادتین جاری کرد و اعتقاد به معاد و امامت داشته باشد مسلمان است و این مسلمانان در هر مذهبی برادر هم هستند، کسانی اقرار به شهادتین می کنند دیگر نمیتوان حکم از بین بردن او را داد، راه اسلام را باید بشناسیم راهی که بزرگان ما به آن دستور داده اند.

انتهای پیام/

ارسال نظر