تهرانیزه کردن انتخابات شهرستان ها توهین به ملت است / مجلس جای کار آموزی نیست / استاندار دولت دهم الان در سوریه مدافع حرم است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 263 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 5:35 ب.ظ، جمعه، 3 اردیبهشت، سال 1395 نظرات بدون نظر

وزیر سابق ارشاد در گرگان گفت: برخی می گفتند ما می خواهیم انتخابات را تهرانیزه کنیم انگار که تهران توسعه یافته است و شهرستان ها عقب مانده اند این توهینی به مردم است که خود قدرت تحلیل دارند و اینطور نیست که چشم بسته رای بدهند.

IMG_8025به گزارش سرویس سیاسی رادکانا، سید محمد حسینی وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد : کل درگیری ما با غربی ها این است که ما نظامی مستقل و متفاوت بر پایه ولایت فقیه را می خواهیم .

وی ادامه داد: برخی می گفتند ما می خواهیم انتخابات را تهرانیزه کنیم انگار که تهران توسعه یافته است و شهرستان ها عقب مانده هستند و در مرحله اول بعضی از شهرستانها با تهران همراهی نکرده اند و این خود توهینی به مردم متدین و ارزشی است که خود قدرت تحلیل دارند و اینطور نیست که چشم بسته رای بدهند.

در مجلس ششم عده ای می گفتند ما رای می دهیم شورای نگهبان رد کند

 حسینی در ادامه خاطرنشان کرد: مردم در شهرستانها افراد را بهتر می شناسند و از علم و دانش و پیشینه افراد مطلع هستند.

وی در ادامه اذعان داشت: فردی که می خواهد قانون گذار اسلامی باشد باید از اسلام مطلع باشد ، در مجلس ششم عده ای می گفتند ما رای می دهیم شورای نگهبان رد کند قانون را این در حالی است که نماینده روز اول سوگند میخورد که قانونی خلاف اسلام و قانون اساسی تائید نکند.

مجلس جای کار آموزی نیست / دردناک است جایی که باید راس باشد کسانی باشند که اراده و اختیار ندارند

وزیر سابق ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه مجلس جای کار آموزی نیست ، تصریح کرد: نماینده مجلس باید از موارد مختلف آگاه باشد و منتظر نباشد از بیرون برخی افراد بخواهند هدایتش کنند.

وی با اشاره به اینکه برخی اصلاح طلبان می گویند باید در بیرون مجلس اتاق فکری آماده کنیم و به افراد خط بدهیم و آنها را هدایت کنیم و این دردناک است که جایی که باید راس نظام باشد کسانی باشند که از خود اراده و اختیار ندارند .

حسینی در ادامه خاطرنشان کرد: این درست نیست که چون برخی می خواهند اکثریت را داشته باشند و هرکار را توجیح کنند هر فردی را برای رفتن به مجلس حمایت کنند.

درست نیست مجلس دربست در خدمت دولت باشد / ناظر باید استقلال خود را داشته باشد

وی ادامه داد: مردم رئیس جمهور را با رای خود انتخاب می کنند و نمایندگان را هم به عنوان ناظر انتخاب می کنند تا بر عملکرد دولت نظارت داشته باشد و این درست نیست که مجلس در بست در خدمت دولت باشد .

وزیر سابق ارشاد تاکید کرد: ناظر باید  استقلال خود را داشته باشد در عین حال که مسیر اجرا را برای دولت هموار می کند ولی نباید ضعف ها ، کوتاهی ها ، ریخت و پاش ها را توجیح نماید .

وی با اشاره به اینکه افراد مجلس باید جرات نقد کردن را داشته باشند ، افزود: تا جای صحبت نقد کردن می شود عدهای می گویند می خواهند چوب لای چرخ کنند به راستی چه کسی می خواهد چوب لای چرخ کند ،اگر کسی متدین و انقلابی باشد می خواهد نظام پیشرفت کند و کارآدی نظام بیشتر جلوه کند و مردم رازی باشند .

حسینی افزود : برخی با ایجاد جوی می گویند اینها مخالف مذاکره و توافق هستتند تا مردم درست تصمیم نگیرند .

استاندار دولت دهم الان در سوریه مدافع حرم است

وی ادامه داد: وظیفه ماست روشنگری کنیم مردم بدانند که برخی افراد افراطی که در مجلس ششم و شورای اول تهران چه کردند که با وجود اینکه همه از خودشان بودن شورای شهر را منحل کردند چون به جای حل مشکل مردم به دنبال دعوا های سیاسی خودشان بودند .

وزیر سابق ارشاد افزود : دردوره گذشته نیروهای از جنس مردم بودند و استانداری داشتیم که الان جزء مدافعان حرم در سوریه درحال دفاع از حرم حضرت زینب (س)است .

افرادی که مبانی فکری غربی دارند تا چه میزان اهداف نظام را به پیش می برند

وی با تاکید بر اینکه نیروهای متعهد خدمت کردن برای آنها اهمیت دارد ، گفت: برخی افرادی که مبانی فکری غربی دارند و شیفته غرب هستند تا چه میزان می توانند اهداف نظام را پیش ببرند.

حسینی گفت : نباید برخی با فضابی رسانه بیایند و فضای دو قطبی ایجاد کنند و موضع گیری های افراد در سال 88 مشخص است ، امروز افرادی که در دم از غیرت ملی و منافع ملی میزنند چرا جمهوریت نظام را زیر سوال برردند و در مقابل قانون و مردم گردن کشی کردند نباید امروز مدعی منافع مردم باشند.

وی ادامه داد : امروز ما به تعهدات خود عمل کرده ایم و طرف دیگر مذاکره نه آن روز که برخی افراد در خصوص مذاکره تذکر می دادند می گفتند اینها مخالف مذاکره هستند امروز با گذشت 3 ماه از برجام از صد میلیارد دلار پولی که ما داریم در خارج فقط 3 میلیارد دلار آن را اجازه داده اند برگزدانیم به گفته جان کری در حالی که در زمان تحریم 119 میلیارد دلار پول وارد کشور شد .

انتهای پیام/

ارسال نظر