توزیع ۶۰ سبد کالا بین نیازمندان کردکویی+تصاویر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 151 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:59 ب.ظ، یکشنبه، 28 خرداد، سال 1396 نظرات بدون نظر

تعداد ۶۰ سبد کالای غذایی توسط جمعی از جوانان مومن و انقلابی و با حمایت خیران بین نیازمندان کردکوی توزیع شد.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ یکی از مهمترین پیام ماه مبارک رمضان، دستگیری از نیازمندان و کمک به فقراست و توصیه شده که در ماه مبارک رمضان آنها را دریابیم.

دعای روز هشتم ماه مبارک رمضان خطاب به خداوند متعال اینگونه درخواست می کنیم: ” خدایا روزیم کن در آن ترحم بر یتیمان و طعام کردن بر مردمان و افشاء سلام و مصاحبت کریمان به فضل خودت اى پناه آرزومندان”.

انسان بنده محبت است و این عشق است که روح انسان را متعالی می کند، گاهی عشق، عشق به معبود است و گاهی عشق به مخلوقات که این نوع عشق نیز اگر در جهت اطاعت فرمان و برای رضای خدای تعالی باشد روح را به تعالی می‌‌برد.

خدمت به خلق خدا مخصوصا کسانی که ناتوان یا محتاج‌ترند امری پسندیده و دستور دین مبین اسلام و یتیم نمونه بارز این گروه نیازمند به عشق، محبت و سرپرستی و حتی کمک مالی است.

پیامبر خدا فرمود “کسی که متکفل یتیمی شود خدا برای او بهشت را رقم خواهد زد” و ما نیز از خدا می خواهیم توفیق محبت به یتیم را روزی ما گرداند چرا که ماه رمضان ماه مهمانی است و همه مهمان خدائیم و چه خوب است بنده هم خصلتی از خصائص حضرت حق را داشته باشد و آن محبت به همه خلایق و انسان‌هاست که نمونه بارز آن خاندان عصمت و طهارت (ع) هستند.

خدا نکند ما که خود را شیعه حضرت علی(ع) می دانیم از یتیمان و گرفتاران غفلت کنیم.

بنابراین گزارش؛ جمعی از جوانان کردکویی در حرکتی خودجوش و خداپسندانه و در طرح “کریم اهل بیت (ع)” که بنام “امام حسن مجتبی (ع)” نامگذاری شده است، تعداد 60 سبدکالای غذایی را برای نیازمندان این شهر تهیه و توزیع کردند.

این سبد کالا شامل گوشت، مرغ، برنج، روغن، خرما، رب، چای، ماکارویی و پنیر بوده که توسط این دسته از جوانان مومن و انقلابی بین نیازمندان در سطح شهر توزیع شد.

حدود 5 میلیون تومان در تهیه این تعداد سبد کالا هزینه شده است که خیران بزرگوار و همین جوانان آن را تقبل کردند.

گفتنی است؛ همچنین قرار است 15 سبد کالای دیگر توسط همین دسته از جوانان بین نیازمندان همین شهر توزیع شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر