توسعه گازرسانی اقدامی موثر در کاهش آلاینده های زیست محیطی و بهبود و پایداری هوای پاک می باشد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 264 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:16 ق.ظ، سه شنبه، 30 دی، سال 1393 نظرات بدون نظر

صفرعلی جمال لیوانی گفت: توسعه گازرسانی اقدامی موثری درکاهش آلاینده های زیست محیطی و بهبود و پایداری هوای پاک می باشد.

unnamedبه گزارش رادکانا، مهندس صفرعلی جمال لیوانی مدیرعامل شرکت گاز گلستان ضمن تبریک بمناسبت 29 دی ماه روز هوای پاک به کارکنان و پیمانکاران شرکت و همچنین مردم شریف استان بر نقش بسیار مهم گازرسانی در کاهش تخریب منابع طبیعی و توسعه این انرژی پاک تاکید کرد.

وی اظهار داشت: شرکت گاز استان گلستان در راستای نیل به اهداف زیست محیطی با رویکرد توسعه پایدار و کاهش آلاینده های زیست محیطی با تلاش شبانه روزی کارکنان خدوم شرکت اقدام به گازرسانی به شهرها و روستاهای استان و بهره مندنمودن مردم عزیز از این سوخت پاک  نمود.

مهندس جمال لیوانی گفت: در سنوات گذشته مردم شهر و روستاهای حاشیه جنگل جهت تأمین انرژی موردنیاز وسایل گرمایشی، پخت و پز، آب گرم و  بهداشتی و… اقدام به برداشتهای بی رویه و غیر اصولی از منابع جنگلی می کردند که این امر بسیار زیان آور بود.

وی افزود: قطع درختان و برداشت از منابع جنگلی برای تامین سوخت علاوه بر لطمه به جنگلها  منابع طبیعی، آلودگی هوا، کاهش نزولات آسمانی، افزایش بحرانهای ناشی از سیل های مخرب، بهم خوردن اکوسیستم محیط، از بین رفتن گیاهان و جانداران، تخریب زمین های کشاورزی و خسارات جانی ومالی زیادی به طبیعت و عوامل موجود در آن را نیز بهمراه دارد.

جمال لیوانی در ادامه تصریح کرد: در همین رابطه این شرکت در راستای رسالت خطیر خود با هدف جایگزینی گاز طبیعی و برون رفت از این معظل مهم  اقدام به توسعه گازرسانی در سطح استان بویژه شهرها و روستاهای حاشیه جنگل نمود و توانست روستاهای زیادی را از این سوخت پاک بهره مند نماید.

وی خاطرنشان ساخت: شرکت گاز با اجرای پروژه های گازرسانی به  واحدهای خانگی، تجاری، صنعتی و جایگاههای CNG کمک زیادی در کاهش آلودگی هوا نموده است که موید آن گازرسانی به تمامی 29 شهر استان، 690 روستا، 64 جایگاه CNG و 422 واحد صنعتی عمده در سطح استان از افتخارات این شرکت است.

مدیرعامل شرکت گاز استان گلستان در خاتمه با تقدیر از مساعدت و توجه همکاران عزیز به عوامل زیست محیطی گفت: این شرکت ضمن رعایت الزامات قانونی زیست محیطی با همکاری سازمانهای ذیربط اقدام به شناسایی جنبه های آلوده کننده محیط زیست نموده که این امر کمک شایانی به کاهش آلاینده های هوا کرده است که درهمین راستا طی سالهای متوالی گواهینامه کد ملی زیست محیطی را نیز دریافت نموده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر