توضیحات شهردار گرگان در خصوص مرگ دو موتور سوار در ناهارخوران /سیستم آبیاری قطره ای از فتحه باغ تا نصرآباد اجرایی می شود / ما هم دلواپسیم اینها عین بچه های ما بودند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 474 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:23 ق.ظ، یکشنبه، 14 تیر، سال 1394 نظرات بدون نظر

شهردار گرگان با اشاره به مرگ دو موتورسوار در ناهارخوران با اشاره به اینکه ما هم دلواپس هستیم افزود: ساماندهی قطره ای کردن فضای سبز گرگان از فتحه باغ تا نصرآباد بزودی اجرایی می شود.

aharkhoranبه گزارش رادکانا، در پی کشته شدن دو موتور سوار جوان در محور ناهارخوران گرگان در برخورد با ماشین فضای سبز شهرداری گرگان که چند شب گذشته روی داد، چند تن از اعضای شورای شهر گرگان امروز شنبه 13 تیرماه در جلسه صحن علنی شورا به این امر انتقاد کردند.

صفر علی پایین محلی که به اذعان خود 20 دقیقه بعد از حادث شدن واقعه، سر صحنه  رسید و با صحنه ای فجیع مواجه شد و همچنین دکتر فدوی  ، ابراهیم جرجانی و سایر اعضا نیز از این حادثه پیش آمده اظهار نارضایتی کردند.

اما حسین صادقلو شهردار گرگان نیز طی توضیحاتی به تشریح این واقعه پرداخت و اظهار کرد: فضای سبز و نگهداری آن امری دیرینه درشهرداری است اما امسال بنا به دلایلی کار ما چند برابر شده است .

صادقلو افزود: امسال به دلیل گرمای زیاد مجبوریم در طول روز سه بار آبیاری کنیم و مورد بعدی گستردگی کار فضای سبز است  چون دوبرابر سالهای گذشته گلکاری کرده و هزینه زیادی بابت این زیباسازی دادیم و لذا باید روزی چند بار آبیاری شوند.

وی با بیان اینکه به سمت مدل های جدید آبیاری رفتیم خاطرنشان کرد: بر اساس کار آبیاری قطره ای ،کارمان را شروع کردیم  و البته با پوشش آب غیر شرب و ساماندهی قطره ای کردن آب از فتحه باغ تا نصر آباد در دستور کار ما قرار دارد.

شهردار گرگان گفت: مقدمات قطره ای کردن آبیاری فضای سبز شهرداری انجام شده و با انتخاب پیمانکار ، کار آغاز می شود و این به دلیل اینست که خود پیمانکاران هم از این وضعیت ناراحت هستند و ما هم دلواپسیم برای جان مردم و امکانات شهر.

حسین صادقلو در ادامه یادآور شد: پیشنهاد شد که در فاصله 20 متری ماشین آب پاش یک نفر با پرچم علامت دهد ، به محض اینکه این کار را بکنیم این دفعه به این فرد می زنند و در حادثه چند شب گذشته نیز موترسوار با سرعت بالای 130 کیلومتر درساعت رانندگی می کرد وگرنه اگر با سرعت مطمئنه بود مشکلی پیش نمی آمد.

صادقلو تاکید کرد: ماشین فضای سبز شهرداری هم چراغ گردان داشت و هم چشمک زن و کار دیگری هم نمی توان کرد و از طرفی روز آب دادن نیز غلط است چون آب مانده بر روی برگها بلورین شده و امکان سوختن گلها وجود دارد .

وی اذعان کرد: در عین حال ما یک بار قبل از افطار و یک بار هم 12 شب فضای سبز شهری را آبیاری می کنیم و در مورد این دو جوان هم باید بگویم که اینها نیز عین بچه های ما هستند و ما از این به بعد نکات ایمنی را بیشتر خواهیم کرد.

انتهای پیام /

ارسال نظر