توقیف خودروی حامل چوب قاچاق در کردکوی+تصاویر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,353 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:32 ب.ظ، دوشنبه، 17 آذر، سال 1393 نظرات بدون نظر

مهندس علی اصغر نیکویی رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان کردکوی از توقیف خودروی نیسان حامل چوب قاچاق خبرداد.

IMG_2129 - Copyبه گزارش رادکانا، مهندس علی اصغر نیکویی رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان کردکوی در این خصوص در گفتگو با خبرنگار رادکانا، گفت: جنگلبانان شهرستان کردکوی با اجرای وظایف و تکالیف قانونی و در پی گزارش مردمی با این مرکز در محل چهارراه روستای سرکلاته خرابشهر یک خودروی نیسان حامل چوب قاچاق را توقیف کردند.

نیکویی افزود: قطع این درختان در منطقه جنگلی شهرستان بندرگز صورت گرفت که از سوی مأموران منابع طبیعی شهرستان کردکوی در چهار راه روستای سرکلاته خرابشهر کشف و ضبط شد.

وی تصریح کرد: در این قاچاق که دو برادر حرفه ای در آن نقش داشتند تعداد 18 اصله چوب آلات الواری از جنس ملچ، تعداد 5 اصله راش و تعداد 2 اصله افرا کشف و ضبط شده است.

نیکویی با اشاره به دستگیری دو برادر متخلف و معرفی به مراجع قضایی گفت: چوب های کشف شده پس از صورتجلسه تحویل سرجنگلبانی شهرستان کردکوی شد.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان کردکوی اظهار داشت: با توجه به مشکلات اجتماعی و نابودی رو به رشد جنگل از مردم شهرستان خواستاریم درختانی که جزو نعمت های خدادای هستند و مزیت های فراوانی را برای مردم این منطقه به همران دارند قطع نکنند و با ماموران منابع طبیعی در خصوص شناسایی قاچاقچیان چوب در این منطقه همکاری کنند.

وی در خاتمه ابراز امیدواری کرد و گفت: سطح تخلفات چوب آلات و قاچاق جنگلی در شهرستان کردکوی با توجه به اقدامات حفاظتی نیروهای منابع طبیعی شهرستان 70 تا 80 درصد کاهش یافته است.

لازم بذکر است شهرستان کردکوی دارای 18000 هکتار جنگل می باشد.

??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

انتهای پیام/

 

ارسال نظر