توهم درآمدهای نفتی باید در جامعه حذف شود / خود تحریمی بدتر از تحریم بیگانگان است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 318 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 5:28 ب.ظ، شنبه، 27 اردیبهشت، سال 1393 نظرات بدون نظر

محمد حسن قدیری ابیانه گفت :مردم ما دچار توهم از درآمد های نفتی هستند و این توهم گاهی در بین مسئولین هم وجود دارد .

19991_654به گزارش رادکانا، محمد حسن قدیری ابیانه سفیر سابق ایران در استرالیا و کارشناس مسائل استراتژیک در همایش رسانه و مقاومت در گرگان اظهار کرد : جنگ جهانی اختلافات فراوانی را در بین اروپائیان به وجود آورد ولی آنها با استفاده از تاسیس اتحادیه اروپا به فکر اتحاد بیشتر هستند و دشمن در کشور های اسلامی به دنبال تفرقه هستند.

وی ادامه داد : ولی متاسفانه بعضی ها در ایران هم در زمین دشمن بازی می کنند و می گویند پرچم ایران باید شیر و خورشید داشته باشد و آن را به شعار لا اله الا الله ترجیح می دهند.

ابیانه با اشاره به اینکه سهم هر ایرانی در ماه از محل فروش نفت حدود 67 هزار تومان است ، تصریح کرد : مردم ما دچار توهم از درآمد های نفتی هستند و این توهم گاهی در بین مسئولین هم وجود دارد .

این کارشناس مسائل استراتژیک افزود : این توهم باعث بدبینی مردم نسبت به دولت می شود و همه به دنبال دریافت سهم از بیت المال هستند و کسی نمی گوید سهمش از تولید ثروت چیست .

وی با بیان اینکه اگر قرار باشد که با بودجه متکی به نفت ادامه دهیم مشکلات زیادی بر سر راه ما سبز خواهد شد ، تاکید کرد : مردم باید به دنبال تولید باشند ، مردم ما هیچگاه خود را مخاطب شعار سال نمی دانند در صورتی که مردم و مسئولین باید به دنبال اقتصاد مقاومتی باشند.

ابیانه با اشاره به اینکه ما در کشور دچار تنبلی اجتماعی هستیم ، تصریح کرد : مشکل ما آنجا است که فکر می کنیم چون نفت داریم دیگر نباید کار کنیم .

وی در ادامه افزود : چه کسی گفته که بعد از ارتباط برقرار کردن ما با امریکا مشکلات ما برطرف می شود ، ما نباید به امید رسیدن به شانس بی کار بنشینیم و کسی که به امید شانس نشسته است سالهاست که مرده است .

سفیر سابق ایران در استرالیا با بیان اینکه برای پیشرفت باید کار و تلاش را فرهنگ جامعه کنیم ، تصریح کرد : هرجا که ما کار و تلاش را انجام داده ایم در آن صنایع به پیشرفت دست پیدا کردیم .

وی با اشاره به اینکه خود تحریمی بدتر از تحریم بیگانگان است ، خاطرنشان کرد : از نظر تنبلی ما بعد از اعراب دومین کشور هستیم و دشمن با وجود اینکه ما از کالای داخلی استفاه نمی کنیم و از زیر کار در می رویم دیگر نیاز به تحریم ندارد.

ارسال نظر