توهین عامدانه یکی از نشریات منتسب به اعتدالگرایان به بحث قصاص
تعداد بازدید تعداد بازدید: 408 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 4:39 ب.ظ، سه شنبه، 6 اسفند، سال 1392 نظرات ۲ نظر

در این چند ماهه جاری اتفاقاتی در زمینه دین زدایی رخ داد که اگر دولت بخواهد همچنان با رفتار کجدار و مریز، حاشیه امن برای هتاکان با سابقه ایجاد کند هر آینه مراجع عظام و افکار عمومی آن را به حساب تسامح و تساهل گذاشته و بر نتابند!

bayanlor-597بسم الله الرحمن الرحیم

” ولکم فی القصاص حیوه یا اولی الالباب لعکم تتقون “

«عاقلان، حکم قصاص برای حفظ حیات شماست تا مگر از قتل یکدیگر بپرهیزید. آیه 179 سوره بقره»

دولت تدبیر و امید در زمان مبارزات انتخاباتی وعده داده بود که در راستای تقویت اخلاق مداری تلاش خواهد کرد.

آیا دولت توانسته به این وعده خود عمل کند؟ یا این که صرفا این وعده در حد شعار تبلیغاتی جهت اثرگذاری بر افکار عمومی و جلب آرا باقی ماند و اکنون با گذشت چندین ماه به بوته فراموشی سپرده شده است؟

اگر بسیاری از ناهنجاری ها و بدعت ها و هجمه به مبانی دینی و ارزشی را مورد مداقه قرار دهیم، توهین عامدانه یکی از نشریات منتسب به اعتدالگرایان به بحث قصاص در اسلام که از نصوص صریح و مبرهن قرآن مجید می باشد کاملا آشکار است.

آیا دولت به موازات واکنش مراجع عظام و متدینین و مردم عکس العمل جدی نشان داد؟

آیا به نظر نمی رسد که از این توهین بوی ارتداد به مشام می رسد؟

رئیس دولت قطعا بیاد دارند زمانیکه اعضای جبهه باصطلاح ملی در مقابله با لایحه قصاص بیانیه صادر و قصد کشاندن هواداران به کف خیابان را داشتند، امام راحل (ره) سخت بر آشفتند و جبهه ملی را مرتد خواندند.

حال مگر نص قرآن در خصوص قصاص تغییر کرده یا این که به زعم آنها قصاص واژه سیاسی است نه قرآنی؟!

برای ما مشخص نشد در این نامعادله چند مجهولی، جایگاه نظارتی وزارت محترم ارشاد ” اسلامی ” کجاست؟

در این چند ماهه جاری اتفاقاتی در زمینه دین زدایی رخ داد که اگر دولت بخواهد همچنان با رفتار کجدار و مریز، حاشیه امن برای هتاکان با سابقه ایجاد کند هر آینه مراجع عظام و افکار عمومی آن را به حساب تسامح و تساهل گذاشته و بر نتابند!

این سلسله رخدادهای رسانه ای اگر در سایه سکوت فرهنگ و ارشادی ها استمرار یابد این شک را در اذهان ایجاد می کند که خدای ناکرده اعتدالیون دچار چرخش اعتقادی شده و سنگر به سنگر از برنامه های اعتقادی عقب نشینی کرده و عرصه را به رادیکالیست ها و افراطیون واگذار می کند که صد البته این یک خطای مهم استراتژیکی و بسیار شکننده برای دولت تدبیر و امید خواهد بود که در نهایت موجب سلب اعتماد مردمی و تمهید میدان مانور و جولان بیش از حد معاندین خوامد شد!

رجاء واثق داریم شخص رئیس جمهور که صبغه و سابقه دینی داشته و معتقد قلبی به قال الباقر و قال الصادق (ع) هستند با ورود جدی به این عرصه، شخصا مسائل فرهنگی جامعه را مخصوصا در ممیزی نشریات پیگیری و مدیریت نمایند.انشاءالله

لازم بذکر است که “هرمیداس باوند” عضو جبهه ملی در روزنامه جدید‌التأسیس و حامی دولت آسمان با انتشار ” یادداشتی توهین آمیز ” لایحه قصاص، را  “غیر انسانی” دانست.

 

نویسنده رادکانا: مسلم رستمانی

روشني می گوید:

از سایت رادکانا و حاج مسلم رستمانی تشکر می کنم . بله هنوز از یاد ما ماجرای ایستادگی جبهه ملی ها در مقابل لایحه قصاص نرفته که چه جو سازی ها کرده بودند . اگر امام رحمت الله به صحنه نمی آمدند معلوم نبود چه بلوایی درست می شد . از شخص آقای روحانی که معمم هستند تعجب می کنم چرا سکوت اختیار کردند

noor می گوید:

دولت ما همیشه در همچین مواقعی از بلبل زبونی میفته

نمیدونم چرا اینطوریه…

ولی انگار از بعضی ها می ترسه که بخواد حرفی بزنه…

نه نه نه این روزها دولت داسشو داده دست مدیرانش دارن اداراتو درو می کنند و اونم داره مدیریت می کنه و سرش خیلی شلوغه وگرنه حتما جواب میداد.

ارسال نظر